Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość kika30
czesc dziewczyny niemialam jeszcze usg dopiero mam na 22 stycznia i jak czytam wasze wypowiiedzi to bylyscie juz na usg a ja jestem w 8tygodniu ciazy tak mi mowila lekarz porod bedzie na ok 3 si erpnia i dopiero tak pozno mam mam prosbe dopiszcie mnie na liste kika30......monika.....30.....zach-pom.....8.....ok 3sierpien to narazie moze w sobote sie odezwe bomaz zapisal mnie na prawko zaczynam od wtorku mam nadzieje ze do porodu zdarze zrobc pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Nie było mnie tu od 26 a tu taki ruch, że az czyta się długo :) Ja na sylwestra wyjechałam z rodzinką i znajomymi do Zawoi wynajęliśmy cały domek i było super. Tylko mdłości mnie jjuz do szału doprowadzają, bo po drodze wymiotowałam, a i tam nie czułam się najlepiej. Mam straszne bóle kręgoslupa w odcinku kości ogonowej i czasami mam problem z wyprostowaniem się, nie wiem co to jest. Ma któraś z was też tak. Ostatnio się z bólu popłakałam. Jest to moje drugie dzieciątko, a w pierwszej ciąży tego nie miałam i nie wiem co to może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ......WIEK..MIEJSCOWOŚĆ......TC....TE RMIN ....KG.. suri.........Żaneta......24......woj. kuj-pom.......7........01.08.07...0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.9.......02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom.......8.......03.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........10.......03.08.07 ....0 moonisia......Monika....21.....Poznań..............9.... .ok4.08.07.....0 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 6......4.08.07......0 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........9.... ....05.08.07..+2 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk.................6?....ok10.08.0 7....0 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........7... ... 12.08.07...0 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 jokas...Kasia............27.......Niemcy............8... ......11.08.07 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........7..... ..12.08.07..+1 doti....Dorota...........28......opolskie.............6 ......15.08.07....+2 betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto..........7.. .....15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 Nicolla......Ania.........26......Warszawa..........6? z OM..24.08.07?.0 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. ......14.08.2007 mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ...........5? z OM 29.08.2007 SoldeLunA...Marta....29.......Warszawa............8.Z OM. 11.08.2007 Kiko Dopisuje Ci do tabelki zgodnie z zyczeniem choc moglas to osobiscie zrobic sama, widze ze mamy ten sam termin Agnieszko wiesz ja mialam monitorowany cykl i wiedzialam ze jajeczko bylo ale nie mialam pewnosci czy pęknie bo temp byla wlasnie taka jak pisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-dziki storczyk-.Mnie tez tak boli kręgoslup a raczej rwa kulszowa promieniująca az do nogi.Tez to moja druga ciąza i tez nie bolalo mnie tak przy pierwszej,a przynajmniej nie tak wczesnie.Wogole mam calkiem inne obiawy,tamtym razem bolal mnie brzuch dosc intensywnie ale nie ciągle teraz wogole mnie nie boli nie wiem czy to dobrze czy zle bo tez roznie czytalam ale co bedzie to bedzie.Mdlosci jako takich tez nie mam ale bol piersi niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka76
cześć dziewczyny, w końcu znalazłam czas zeby poczytac co u was słychac:)....i zyczyc wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku:) agnieszka31, dziki storczyk - w wakacje byłam w ciązy niestety poroniłam....a juz jedno dzieciatko mam....i stwierdzam ze wszelkie dolegliwosci bolowe najlepiej od razu konsultowac z lekarzem...niestety ja nie zdązyłam, myślałam ze jak brzuch pobolewa to normalka....tylko zalezy jak boli....tak wiec teraz ani nie podnosze mojej córki ani rąk do góry a jak tylko poczuje pobolewanie w podbrzuszu to od razu sie kłade...oszczędzam się jak mogę....bo wiem jaka jest cena....tak wiec jak macie jakies dolegliwosci zwiazane z bolem to do lekarza:) czytając kobietki które są drugi raz w ciązy widze ze wiekszosc ma mdłości i takie tam....no własnie ja tez wisze z głową w ubikacji i ledwo zyje...choc na świta mi przeszło a teraz znowupowrtót do normalności:) Olvia...napisz mi do jakiego lekarza w redłowie chodzisz, bo tez zastanawiam sie nad tym szpitalem choc bardziej do mnie przemawia w tej chwili wejherowo (zrobiłam mały wywiad wsród praujacych tam kolezanek:))...a jeszcze jedno mamy chyba w tym samym wieku córeczki ...moja w tym roku bedzie miała 5 lat i tez jest z sierpnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka76
NICK..........IMIĘ......WIEK..MIEJSCOWOŚĆ......TC....TE RMIN ....KG.. suri.........Żaneta......24......woj. kuj-pom.......7........01.08.07...0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.9.......02.08.07....+1 kika30..... Monika ......30....woj.zach-pom.......8.......03.08.07.... pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........10.......03.08.07 ....0 moonisia......Monika....21.....Poznań..............9.... .ok4.08.07.....0 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 6......4.08.07......0 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........9.... ....05.08.07..+2 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk.................6?....ok10.08.0 7....0 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........7... ... 12.08.07...0 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 jokas...Kasia............27.......Niemcy............8... ......11.08.07 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........7..... ..12.08.07..+1 doti....Dorota...........28......opolskie.............6 ......15.08.07....+2 betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto..........9.. .....15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 Nicolla......Ania.........26......Warszawa..........6? z OM..24.08.07?.0 gosiafrancja.............27.......Francja.............8. ......14.08.2007 mientuska ...MAłgosia.25 ......Białystok ...........5? z OM 29.08.2007 SoldeLunA...Marta....29.......Warszawa............8.Z OM. 11.08.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja wlasnie chwila przerwy w pracy ale ciezki ten powrot po dwoch tygodniach laby, zaleglosci troche sie nazbiealo i sporo spraw bieżących - ufff jak dobrze było w domku i jeszcze zeby te mdlosci sobie poszly;-( dobrze ze nie wymiotuje;-) Milego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę Nam wszystkim zdrowych i ślicznych maluszków. Mnie też zaczęły męczyć mdłości, i strasznie mnie bola piersi, które rosną w oszałamiającym tempie .Olinka 76 od 5 lat chodzę do dr Światkowskiego-odbierał mój pierwszy poród, mam do niego wielkie zaufanie wiec nawet nie myślę żeby rodzic gdzie indziej (no chyba że akurat wyjedzie na wakacje) Moja córeczka w piątek skończyła 4 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc dziewczyny!! jak tam samopoczucie ? kiedy macie wizyty ? ja w piatek ide na USG mialyscie USG brzuszne czy dopochwowe? piersi mnie dalej bola ,ale rano jest gorzej niewielkie mdlosci bez wymiotow -czasem mysle ,ze skonczy sie to gorzej -wisze nad muszla ,ale sie rozejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie jakies smaki--ja niespecjalnie w markecie na zakupach mezus pyta sie na co mam ochote---no to ja sie lapie za szprotki podwedzane w oleju sojowym ,ale jak dojechalismy do domu to juz mi przeszlo i wrecz bym chyba zwymiotowala jakbym je zjadla nie wiem czy przez te swieta ale ja mam ogolnie mniejszy apetyt--jakos jem tak na przymus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik, ja tez zadnych smakow nie mam, zaprosilam kilka dni temu tesciow na obiad i nie wiedzialam czy byl za slony, czy zbyt mdly i dokladnie tak jak Ty kupie cos na co mam ogromna ochote a w domu nawet nie moge na to spojrzec. Najlepiej to bym sobie wogle nie gotowala bo od zapachow tez mi niedobrze ale brzusio zaczyna rosnac :) i na sylwestra znajomi mowili ze juz zaczyna byc widac, a mnie sie wydawalo ze glupoty gadaja ale jak teraz patrze to rzeczywiscie cos tam sie ruszylo. Pozdrawiam wszystkie mamusie w Nowym Roku i zycze zeby spelnily sie wszystkie marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Anik! Ja miałam robione usg dopochwowe a nastepna wizyte u gina mam 16 stycznia. U mnie z tym apetytem tez jest różnie - raz mam taki apetyt ze wszystko mogłabym jesc ( a zwłaszcza kwaśne), a czasami nie mam wogóle apetytu i jem na siłe, zeby tylko nie byc głodna, bo jak tylko troche jestem głodna to od razu mam mdłości :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Anik ja mialam usg dopochwowe a nastepna wizyte mam 11 stycznia co do smakow to u mnie różnie, przez jakis czas nie moglam patrzec na slodycze (ktore normalnie uwielbiam) i bardzo mi smakowalo wszystko co kwasne teraz mi troche przeszlo. Ogolnie tez tak mam ze wydaje mi sie ze mam na cos ochote a jak juz mam to zjesc to mi przechodzi powiedzialam dzis dyrekcji;-) wycalowala mnie i juz mam z glowy ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinka76 ja mowilam lekarzowi ze mnie boli kręgoslup ale USG wyszlo ok.A co do buli brzucha ja nie mam ich wogole az zastanawiam sie czy to normalne bo za pierwszym razem jak bylam w ciązy brzuch mnie bolal .Teraz wogole ale dopadly mnie dzis mdlosci w sumie pierwszy raz dziwne uczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Was dziewczyny w Nowym Roku zycze duzo duzo zdrowia i spokoju. To bedzie moje drugie dziecko, mam lekkie mdlosci ale nie wymiotuje, zupelnie jak za pierwszym razem, troche zapomnialam jak to jest bo moj syn ma 8 lat, mam przeczucie, ze tym razem tez bedzie chlpak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka76
Agnieszka31.....to dobrze ze cię nie boli brzuch...a nawet bardzo dobrze...jak sobie przypomne jak mnie wtedy bolał tzn nie ciagle ale taki tepy ból...praktycznie codzinnie Dziki Storczyk...moja córcia jest z 1 sierpnia :)....a teraz następne ma byc około 15...urodziny za urodzinami:)...a ja cigale bede piec ciasta:)...w taki upal to i tak sie zawsze wszystko rozpływa:) Oliwka...ja jak sobie dobrze przypominam to tez u tego lekarza rodziłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokratynka, Pluszka w ktorym tygodniu robilyscie USG? bo ja 5 tydz.i 4 dni-----i co bylo widac? ja mam 1-sza wizyte 18 stycznia-gabinet prywatny (do tej pory widuje sie z moim gin. na terenie szpitala) zjadlam dzis pizze i czuje sie i wygladam na min. 5 miesiac (jakies wzdecia czy cos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupilam sobie i pije od dzisiaj sok z buraka czerwonego z jablkiem i sok wielowarzywny -- paskudztwo ale moze mi sie hemoglobinka podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze was , bardzo was prosze powiedzcie jak i kiedy chcecie powiedzieć o ciąży w pracy!!! mi koleżanka z\" biurka obok\" zaczełacos dogadywac co u mnie i ze jak tam starania, potem ze sie coś zaczerwiwniłam itd... a ja najpierw zaczelam sie z nia smiec i obracać wszystko w żart a potem to mi dośmiechu nie było. jest osobą która nie zatrzyma nic dla siebie i może coś zacząc w zartach rozgadywac. Płakac mi sie chce,nie wiem jak i komu pierwszemu powiedzieć no i oczywiście kiedy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinka76 a teraz Cię nie boli wogole???sama juz niewiem jak to jest bo przy pierwszej ciązy tez bolal mnie dosc mocno brzuch a ciąza rowijala sie bez problemow,ale fakt mialam tyłozgięcie więc to moze bylo powodem,macica sie prostowala tak mowil mi lekarz, Czytalam na pewnym forum czasami to tez moze niezle ludzi nastraszyc ze pisala to jedna dziwczyna ze byla 3 razy w ciązy i zawsze bolal ją brzuch a jednym razem nie i poroniła ,wystraszylam sie tym jej załozeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie. slonko26 - To Wy też będziecie mieli dużą różnicę między dziećmi. U nas będzie prawie 7 lat.Teraz żałujemy, ze nie staraliśmy się kiedy synek miał 3-4 lata, no ale cóz, dobrze, że teraz się zdecydowaliśmy. agnieszka31 - myślę, że takimi założeniami to się można nerwicy nabawić, co nie jest wskazane w ciąży. KAŻDA ciaza jest inna, choć nie powiem, że w tej ciąży jest u mnie też inaczej czym się stresuje, ale staram się myśleć pozytywnie. halinamalina - komu pierwszemu powiedzieć? - Napewno szefowi, bo żaden pracodawca nie chciałby dowiedzieć się od innego pracownika niż sam zainteresowany. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicolla ma rację nie ma sie co przejmować. Ja w pierwszej ciąży nie miałam bólu brzucha a teraz to juz nawet myślałam ze mi okres idzie bo mnie tak jajniki bolały. Nie ma reguły. Ja w pracy powiem chyba dopiero po trzecim miesiącu no chyba, ze będzie widać. I tak wiem, ze z pracą mogę się pozegnac, bo mam umowe do 30 czerwca i jeśli nie ma jakiegoś haczyka prawnego to nie podpiszą ze mną umowy, co wcale nie jest dziwne, bo im się nie kalkuluje podpisywac umowy od września z kobietą na macierzyńskim. Moja córcia jest z 12 sierpnia a teaz termin mi wychodzi na 10 :) Dwa torty w jednym terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny co się dzieje w brzuszku w 1-2tyg ciazy??Od kiedy bije serduszko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka76
witam mamusie z samego ranka.....wiecie co dziewczyny, ja od jakiegos czasu to budze sie o 4 a potemn to juz marne spanie....jakas bezsennosc czy co...mąż mowi ze to dlatego ze w dzien spie ale wczoraj nie spałam i to samo....a do tego to nawet mam mdłości w nosy wystarczy jak wstane siusiu:) prawda kochaniutkie ze kazda ciąza inna...ta to jest super mdląca...mam nadzieje ze to szybko minie pierwsze USG miałam w 6 tyg to juz u mnie serduszko dziecka biło, teraz ide za jakies dwa tygodnie...zobaczymy jak maluszek rośnie:) a wogóle dziewczyny myslicie nad usg 3d i chyba to sie nazywa przepływy?...podobno rewelacyjna sprawa, w razie czego szybko wykrywa wady u dziecka i mozna zaraz interweniowac...moje znajome miały i bardzo polecjaja a u jednej to córeczkę uratowało i mała teraz zyje halinka malinka...ja bym powiedziałą szefowi dopiero po 3 miesiacu, a na razie kota ogonem odwróciła i kolezance dogadała ze jak tak mowi ciagle o ciazy to moze sama jest...oczywiscie z pełnym usmiechcem na twarzy:) agnieszka 31...teraz mnie nie boli brzuch,ale jezeli lekarz powiedział ci ze wszystko ok to sie tylko za mocno nie przemęczaj...widzisz kazda ciąza inna i kazdy inaczej ja przechodzi...ja wiem ze tamta w stosunku do tych dwóch prawidłowych jest całkiem inna....tak wiec najwazniejsze byc w kontakcie z lekarzem i nie brac wszystkie do siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za pocieszenie moze macie racje .Narazie nie widze niepokojących objawow wiec nie bede sie przejmowac,a jak bym zobaczyla to napewno zaraz bylabym u lekarza,wiem jestem przewrazliwiona ale to ze wzgledu na znajome ktore niestety poronily tak jakos sie zlozylo ze chyba z 3 moje kolezanki bliskie, a to sie troche udziela. Druga sprawa skoro teraz nie mam tylozgiecia to moze dlatego brzuch mnie nie boli wtedy mialam wiec mialam powod tak mi mowil lekarz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka76
Agnieszka31...i tak kochaniutka trzymaj...nie zawracaj sobie głowy opowiadaniami innych...ja tez przeżyłam poronienie ale podeszłam do tego trzeżwo ze tak juz musiało byc ze to był zamiar Boga...nie rozpaczałam nie lamentowałam...tylko czasami jest zal w seruchu a teraz bede miałą dzidzię i jestem pozytywnie nastawiona i na maxa o siebie dbam:) dzieczyny!!! czy znacie jakies leki na pobudzenie metabolizmu, bo jakos ciezko korzysta mi sie z wc a wiem ze nie wolno zadnych przeczyszczajacych...moze któras zna jakis specyfik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Czy Was tez tak strasznie bola piersi?, bola mnie tak że w nocy nie wiem jak się ułożyć. Ja tez w nocy budzę się kilkakrotnie i męczą mnie straszne koszmary. Nie wiem czy to winna odmiennego stanu- wcześniej rzadko śniło mi się cokolwiek a teraz budzę się zlana potem. Olinka 76 ja tez zastanawiam się nad USG 3D , mój lekarz nie dysponuje takim sprzętem (ma dobre 2d) więc nie wiem czy za jego plecami zapisać się na 3d tak dla świętego spokoju, zeby na 100% mieć pewność ze wszystko z dzieckiem Ok. Nawet dzwoniłam do INVICTA żeby się dowiedzieć jaki jest czas oczekiwania i jaki koszt. http://www.invicta.pl/index1.php?h=h1&l=l1&p=p1&c=nowe_usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×