Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

B.N.N.

Lubicie czytać?

Polecane posty

Gość nad niemnem
Bardzo lubie czytac i zawsze staram sie miec cos do poczytania pod reka. Czytam wlasciwie wszystko co mi wpadnie w rece, zwlaszcza, ze jestem za granica i nie mam tu az takiego wyboru ksiazek napisanych w jezyku polskim. Trudno mi cos polecic, mysle, ze czytanie to bardzo osobista sprawa, podoba Ci sie to, co rozumiesz, co trafia w Twoj gust i do Ciebie wlasnie przemawia (na dodatek akurat na tym etapie zycia, na ktorym sie znajdujesz), wiec jednemu podoba sie to, a innemu tamto... Ksiazki, ktore kocham calym sercem to "Rok 1984" Georga Orwella, "Imie rozy" Umberto Eco, "Maly ksiaze" (nazwisko autora skomplkowane, ale kazdy chyba zna ta ksiazke). To, co ostatnio przeczytalam fajnego to "Pamietnik nimfomanki" (nie pamietam autorki) i "Milosc w czasach zarazy" Marqueza. Poruszyla mnie tez "Pianistka" Jedlinek (moglam przestawic litery w nazwisku), ale wiem, ze juz do niej nie wroce. "Kod" Browna jest wciagajacy, ale to tania sensacja, odstraszyla mnie niescislosc historyczna i po nastepne ksiazki juz nie siegnelam, nie lubie niewiarygodnych autorow. Coelho jest lekki i ladny, ale nie powala mnie z nog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_...
nad niemnem jesli to jest ten maly kasize z lektury szkolnej ktorego czytalam 5 dni temu to zenada po o poprstu jest nudy jak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona_... jak możesz mówić ze Mały Książę to żenada! Toż to klasyka, książka wyjątkowa! Czytałam ją chyba z 10 razy a w skrajnych momentach mojego życia nawet doprowadziła mnie do łez (jedyna książka przy której płakałam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vernon
ja bardzo lubię czytać. Moje ulubione książki to: "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Kesey'a; "Mercedes-Benz" Pawła Huelle, "Paw królowej" Doroty Masłowkiej; "Ciotka Julia i skryba" Mario Vargas'a Llossy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_...
no co ty to jest okropne zrozumialam wszytsko tylko nudne parweie wszytskie ksazki do ktorysz jestem zmuszana (przez szkole) do szytania to zenada maly ksiaze jest nudna ksiazko nie dzieje sie nic w niej ciekwawego nei to samo co w brownei ,coelhie i innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, proponuje zebys wrocila kiedys do tej ksiazki, ja kilka razy zaczynalam niektore pozycje i myslalam \"jakie to glupie\" a siegajac po nie pol roku pozniej bylam zachwycona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nad niemnem
"maly ksiaze" jest wyjatkowa ksiazka widziana roznie na roznych etapach zycia. Czym jestes starsza, masz wiecej doswiadczen, znasz lepiej zycie, swiat i siebie tym bardziej wzrusza cie ta ksiazka. Mowi o rzeczach najwazniejszych, o ktorych zapominamy. Jest genialna w swej prostocie i bardzo piekna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nad niemnem
Oczywiscie nie jest to ksiazka akcji (jak "Kod" browna), wiec nie ma tam tylu wydarzen, bo to ksiazka o zyciu i uczuciach a nie o wydarzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_...
wiesz kazdy m,pze miec inne zdanie ja jestem osoba ktora nmowi to co myli nawet jak kogos to zaboli :( wiec sorkia le dla mnie to jest czysty szajs po prostu am nadzieje ze moje dzieci nie ebda musialy tego czytac w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoine de saint exupery lektury do ktorych zawsze wracam mistrz i malgorzata zbrodnia i kara rok 1984 polecam tez lysiaka i jego ksiazke o napoleonie/nie pamietam tytulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_...
sorki ale to cos z histori bo nei jaze haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arenita- mistr zi małgorzata to był rzewczywiście coś! Książkę dosłownie połknęłam! (A przy okazji- już nie figuruje na liście lektur obowiązkowych) Zbordni i kary nie przemogłam... wątpię czy kiedyś spróbuje jeszcze raz, ten boahter-Raskolnikow swoimi przemyśleniami i rozterkami mnie powalił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nad niemnem
ona, oczywiscie, ze mozesz miec inne zdanie. Wiadomo, ze nie kazdemu podoba sie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_...
no wiece moja nauczycielka od polaka uwaza inaczej jak nei masz jej zdania to jestes przegrana no i ja przwaznie mam przerabane bo mowieprzewaznei inaczerj niz ona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam czytać. robię to w kazdej wolnej chwili. nie wyobrażam sobie na przykład nie czytac w drodze do i z pracy, a ze jade 40 min w jedna stronę, to oddaję się lekturze.ostatnio czytam grocholę, tę najnowszą. 100 lat samotności rewelka!!! długo nie mogłam sie po niej otrząsnąć, tak samo zresztą po \" wszystko o moich dziwkach\" (wpowinno być kurwach, ale polski wydawca zmienił) wyznania gejszy tez mnie powaliło i specjalnie nie ogladam filmu, żeby sie nim nie rozczarowac, tak jak \"samotnościa w sieci\" ksiazka super, film porażka moim zdaniem. włsciwie czytam wszystko co mi wpadnie w rece. jak macie jakies ciekawe inne tytuły, ktore tu padły (akurat te juz mam przeczytane wszystkie) to podzielcie się nimi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DMKA-ja mysle tak samo,ze film Samotnosc w sieci to porazka-najpierwczytalam ksiazke i super,a film-myslalam ,ze nie doczekam konca-no i koniec tam inny.polecam jak juz pisalam Wisniewskiego-Zespoly napiec,Los powtorzony i Martyna-mi sie podobaly.polecam jeszcze Inferno-Konrada Lorensa.i oczywiscie polecam Wyznania gejszy-ale najpierw ksiazke pozniej film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×