Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

koloratka

potzrebuję pomocy- łacina!

Polecane posty

czy ktoś może mi napisać jak się odmienia przez przypadki \'mój\', twój\', \'jego\', \'nasz\' i \'wasz\'? czyli np. moja gwiazda* mojej gwiazdy mojej gwieździe moją gwiazę moją gwiazdą mojej gwieżdzie moja gwiazdo *chodzi m,i o to \'moja\' ;) z gory dzięx... albo chociaż poswiedzcie na jakiej zasadziesię to \'tworzy\':P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upuop
wiem, że anima mea znaczy moja dusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki ;) czyli to się dodaje końcówki normalnei tak jak w deklinacji zgodnie z tymi zasadami? tzn.meus należy do deklinacji II jest \'rodzaju męskiego\' i kończy się na \'us\' dlatego ma takie końcówki? :P a \'nasza\' w l. poj.ma takie końcówki?: nostra N. a G. ae D. ae Acc. am Abl. a V. a czy... nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem początkująca... :P a mam łacinę z taką oszołomką, że leci z materiałem jakby ją wygłodniałe wilki goniły ;) no nic... będę się stosować do tego co sobie wymyśliłam :P najwyżej będzie źle ;) dzięki za pomoc🌻:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łacinski kon
tak własnie, ze wzgledu na rodzaj rozne deklinacje, rodz zenski deklinacja 1 :) pisalam olimpiade w tym roku z laciny to wiem :P a na wyniki czekam haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łacinski kon
tzn oczywiscie w przypadku "mój ":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studia... filologia polska... :P ale moim powołaniem jest uczuć się biologii ;) toteż wybieram sięna psychologięjeszcze za rok może dwa;) i przyłaczam się do pytania- końcówka przymiotnika taka jak rzeczownika?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×