Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Jantar

Alkoholizm w rodzinie - temat tabu?

Polecane posty

Bliska dla mnie osoba - siostra mojej mamy jest uzależniona od alkoholu. Kobieta ma męża, dziecko (18 lat), wygląda (jeszcze) bardzo atrakcyjnie, elegancko i wiele osób ją nawet podziwia. Niestety, pije. Codziennie, w najlepszym wypadku co drugi dzień, często od wczesnych godzin porannych. Sprzyja temu jej praca - barmanka - kto pracował, to wie, że często w takiej pracy leje się alkohol. Wszyscy znajomi, jej mąż, syn, rodzina udają, że tego nie widzą, że nie ma problemu, a ona po prostu się stacza.Dodam, że ma 40 lat,a w tym zawodzie pracuje już 20 lat. Postanowiłam się wyłamać i ryzykując \"wielką zadymę\" powiedzieć jej prawdę w oczy i zaoferować swoją pomoc, jeśli podejmie leczenie. Pierwszym krokiem jaki zrobiłam w tej sprawie to rozmowa z jej mężem. Jesteśmy umówienie na przyszły tydzień, by porozmawiać o tym problemie. Trochę się tego wszystkiego obawiam, ale czuję że powinnam przynajmniej spróbować jej pomóc. Co o tym sądzicie? Czy dobrze robię zwracając jej uwagę? Co zrobilibyście na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×