Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mammamiaaa

Pomyłki podczas określaniu płci dziecka na USG

Polecane posty

Gość heniekzzzzz
Akurat ja bym sie nie sugrowala tym co mowi lekarz w 11 tyg, zdecydowanie za wczesnie. Zawsze na polowce lekarz mowil kto sobie mieszka w brzuchu. Tez bardzo bym chciala core no ale jak ma byc facet to tez bedzie super. Nieplanowany, wielkie zaskoczenie a tu juz polowa za Nami :) Dr przy nastepnym usg powiedzial, ze popatrzymy na twarz. Nastpenego nie bedzie, pojde do innego lux ..du.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdarzają się. Z bliskiego otoczenia znam dwie- z zeszłego roku - miał być syn jest córa. I z tego roku a więc 'świeża' sprawa ;) miał być chłopak a jest córa. Obie znajome latały regularnie na usg. Jedna nawet do kilku ginów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojej znajomej całą ciążę mówiono że dziewczynka, a na porodówce szok - trzeci chłopak się urodził. Wprawdzie było to parę lat temu, może obecnie takie pomyłki się już nie przydarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) zagląda tu ktoś jeszcze?? Mam do Was takie pytanko, bo po ostatnim usg mętlik w głowie i ie daje mi to spokoju... w 18tc podczas usg dziecko leżało sobie z rozkraczonymi nogami, lekarz patrzył i przybliżał narządy płciowe, po czym stwierdził że w 70% chłopak, ale jeszcze może zmienić się na dziewczynke. Mąż twierdzi, że wyraźnie widział siusiaka. Teraz byłam na usg w 22t + 4d dziecko leżało pupką i kręgosłupem do nas do tego miało podkulone i zaciśnięte nóżki przez całe usg i lekarz twierdzi, że w 90% to dziewczynka bo widzi "bułe paryska" choć ani ja ani mąż nie widzieliśmy kompletnie nic. Na koniec gin stwierdził, że w sumie może być też tak, że to chłopiec i jąderka są ściśnięte i wtedy też będzie wyglądać na dziewczynke. Oboje z mężem zgłupieliśmy już...jak myślicie czy w takim ulożeniu jak ostatnio faktycznie można stwierdzić w 90% płeć?? Usg było w 2d. Bardzo Was proszę o odpowiedzi bo oszaleje z tego mętliku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem was, zamiast się cieszyć że dziecko zdrowe to wy płeć przeżywacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FAJNIE JEST
Mnie nie interesowala płeć, lecz to czy dziecko jest zdrowe.Nawet nie chciałam pójścćna USG. Taka mentalność ludzi teraz jest, że chcą wiedzieć co im się urodzi.Moja koleżanka miała urodzić syna, wszystko kupili w kolorze niebieskim.Mają córeczkę:D Tak to bywa gdy słucha się pierdół!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ja napisałam, że się nie ciesze ??? Po prostu chciałam zapytać Was o zdanie jak Wy myślicie na ten temat bo po ostatnim usg nie wiemy co mamy myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieksze pomyłki sa z dziewczynki na chłopczyka,ja mam miec dziewczynke i w czoraj byłam na usg i pytam sie czy nic nie urosło hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes90
Witajcie. Ja tez mam problem jestem w 26 tyg ciąży na badaniach prenatalnych stwierdzono ze będzie chłopczyk . Byłam w sobotę na usg i okazało sie ze będzie raczej dziewczynka . Niewiem co mam myślec o tym . Dzieciaczek miał przykulone nóżki może zrobił niespodziankę . Lekarz kazał czekać kolejny miesiąc . Motylek a jak u ciebie rozwiązała sie sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej ja jestem w w 25 tygodniu, dzisiaj powiedziano mi że raczej dziewczynka, pomimo że przechodzę tą ciąże inaczej, wszyscy w koło mówią że chłopak bo lepiej wyglądam inaczej się zachowuje co innego bym jadła - nawet imię już było > najważniejsze żeby zdrowe< ale potwierdzić ma za dwa tygodnie płeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć U mnie z kolei jest odwrotnie . Wszystko przemawia za dziewczynką . Na usg polówkowym powiedziano mni ze będzie chłopak . Trochę sie zdziwiłam ale byłam szczęśliwa . Dwa tyg pózniej przy badaniu tętna dziecka poprosiłam o potwierdzenie okazało sie ze bardziej przemawia za dziewczynką . Teraz już sama nie wiem . Za dwa tyg mam kelejne usg może wtedy sie dowiem kto pomieszkuje w moim brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny :-) Mi lekarz w 17 tyg ZASUGEROWAŁ, że może być dziewczynka.Strasznie się ucieszyłam choć od początku czułam się bardziej na chłopca. Zimne stopy, brak zachcianek na pomarańcze czy słodkie (raczej słone, pikantne), brak jakiś zmian na buzi. Byłam też w 20 tyg ale maleństwo (jak na każdym USG ) było strasznie *****iwe. To uciekało, to się zasłaniało. Lekarz starał się, zaglądał, badał ale nie mógł nic stwierdzić. Zapytał czy ma to jakieś znaczenie. Powiedziałam, że może gdybym miała 10 chłopaków to tak ale teraz to bez różnicy i ciągle tylko pytałam całe badanie czy wszystko dobrze z dzieciątkiem :-) ale by mąż miał gdyby się okazał chłopak :-) może za tydzień (w 23 tc) coś zobaczy ale nie nastawiam się jakoś mega. Nawet jeśli na porodówce okazało by się inaczej to i tak najważniejsze, że skarbek będzie z nami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×