Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katii23

CHOROBA AFEKTYWNA DWUBIEGUNOWA...PISZCIE...

Polecane posty

Czesc. Chcialabym sie dowiedziec, czy ktos kto tu zajrzy - mial kiedykolwiek do czynienia z ta choroba?! Jest to dla mnie bardzo wazne, poniewaz spotyakam sie z chlopakiem chorym na ta chorobe... Wiem, ze jest ona ardzo ciezka, chcialabym dowiedziec sie jeszcze czegos wiecej. dziekuje Wszystkim ktorzy odpowiedza na moj temat. Pozdrawiam. G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma takich na kafe
epizody depresji przeplatane epizodami manii wbij w google, znajdziesz sporo informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciala tu na tym forum porozmawiac z osobami, ktore spotkaly sie odobiscie z ta choroba... ja np.mam chlopaka... i nie wiem co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pięknie to nazwałaś,ale to przeciez nic innego jak schizofrenie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma takich na kafe
przygotuj się na bycie pocieszycielką i psem Cerberem na zmianę. O depresji pisze się sporo więc jakieś rozeznanie masz, a mania polega na tym, ze nagle sie choremu wydaje, ze np. wszystko może i da radę. W epizodzie manii chory potrafi np. zaciągnąć drakońską pożyczkę albo podpisać niewykonalny kontrakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-ister
Ale czego oczekujesz? Są różne przypadki ale napewno nie będziesz maiła łatwego życia z tym facetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma takich na kafe
bip - nie wydaje mi się, aby to było to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-ister
W przypływie euforii jak nawiedza takich ludzi nie będziesz miała wpływu na jego decyzje ani nikt inny. Będzie realizował swojeplany po trupach do celu. Moja mama ma podobne problemy i uwierz....jak chciała tak zrobiła. cały majątek prawdopodbnie pójdzie do komornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wy ludzie nie wiecie że to się leczy?? osoby z zaburzeniami afektywnymi mogą funkcjonować normalnie jeśli się leczą u specjalisty i gdy działają lekarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD, znana również jako psychoza mania­kalno-depresyjna)\" psychoza maniakalno-depresyjna to jedna z odmian schizofrenii. schizofrenia jako choroba moze się objawiać bardzo,bardzo różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"W fazie depresji chorzy tracą swoje dotychczasowe zainteresowania i nie potrafią odczuwać przyjemności. Czas płynie wolno a świat wydaje się ponury. Nie są w stanie skoncentrować uwagi, podejmować najdrobniejszych decyzji ani wykazywać inicjatywy. Chodzą w tę i z po­wrotem, płaczą, stają się drażliwi, lub przeciwnie – popadają w odrętwienie, mówią jedno­stajnym, cichym głosem, z nieruchomą twarzą – niekiedy ich stan przypomina katatonię. Skarżą się przy tym na bóle głowy, kręgosłupa, zmęczenie, utratę apetytu i problemy ze snem. Czują się bezwartościowi, uważają swój stan za beznadziejny, co w skrajnych przy­padkach wywołuje urojenia: chorzy są przekonani, że oto właśnie spotyka ich zasłużona kara za grzechy z przeszłości, albo że cierpią na jakąś śmiertelną, nieuleczalną chorobę. Częste są również myśli samobójcze i życzenie śmierci – nie należy lekceważyć możliwości próby samobójczej. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"W fazie manii pacjentów rozsadza energia, są radośni, rubaszni i gadatliwi. Potrzebują nie­wiele snu. W rozmowie przeskakują z tematu na temat. Żywią przekonanie o swoich niezwy­kłych zdolnościach i ukrytych dotychczas talentach, mają nierzeczywiste wizje na temat po­siadanych bogactw, władzy, czy idealnej miłości. Szastają pieniędzmi, nawiązują liczne kontakty seksualne, są inicjatorami wielkich przedsięwzięć, które w krótkim czasie porzucają. Potrafią też być nachalni i despotyczni a ich jowialna wesołość może niespodziewanie prze­chodzić w niepohamowany gniew. Wątek myślowy, dotychczas przyspieszony, rwie się i gubi, a podwyższona aktywność przeradza się w stan męczącego, bezcelowego pobudze­nia. Gdy okazuje się, że wybujałe ambicje nie zostaną zaspokojone, mogą pojawić się uroje­nia prześladowcze.\" to tylko dla tych ktorzy chcieliby cos wiedziec o tej chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie tak pisze na miłość Boską? spytaj psychiatry to ci powie co i jak; to nie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1000
Witam.Chad jest chorobą psychiczną,nie zaburzeniem psychicznym jak depresja jednobiegunowa("klasyczna") czy nerwica.nie jest to też schizofrenia,ale niejednokrotnie trudne jest jednoznaczne stwierdzenie czy ma sie kontakt ze schizofrenia czy chad.Znam osobę która choruje na chad,w trakcie manii malowała ściany(robiła skrajny remont),przygotowywała przyjęcia dla osób które nie istniały.Zakładała perułkę na głowę aby być nierozpoznawalną i szalała,bawiła sie.Jednak z tego co wiem jak chory bierze systematycznie leki nie występują nawroty manii lub wystepują rzadko.Ja nie jestem lekarzem,ale sama choruje na "klasyczną" depresję,wiec dużo sie naczytałąm na temat depresji,również dwubigunowej.Depresja" klasyczna " jednobiegunowa nie jest psychozą ,czlowiek nie traci kontaktu ze światem realnym,ale już w chorobie afektywnej dwubiegunowej niestety czesto,szczególnie w manii,jest to choroba póki co zaleczalna ale ni wyleczalna,w przeciwieństwie do klasycznej depresji. Generalnie patrząc sie na moją znajomą da sie z tym zyć,ale jest to paskudne choróbsko.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie to jest odmiana schizofrenii,podkreślam odmiana. czytalam na ten temat, ludzie nieleczeni sa trudni w życiu, z kolei nawet leczeni czasami w fazie manii zapominaja o lekach,wiec to takie kółko.dziwna i ciezka choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bip, to nie jest odmiana schizofrenii, ja też o tym czytałam i nawet parę egzaminów miałam z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza1000
Bip.Chad napewno nie jest odmianą schizofrenii,często jednak współistnieje z nią.Panuje teoria wśród pacjentów że nieleczony chad przechodzi w schizofrenię,jednak ponoc nie jest to prawda.Nie mniej jak juz pisałam czasami trudne jest rozróźnienie chad od schizofrenii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec z kolei widać ja mialam złe źródło informacji, bo czytałam ze jest to odmiana schizofrenii,chociaz czesto nazywana właśnie w tej sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bip- to może przez starą nazwę- PSYCHOZA m.-d.- ta nazwa kojarzy się ze schizofrenią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIEKUJE, ale czekam jeszcze...na wypowiedzi. Ta osoba z ktora jeszcze \"jestem\" od prawie juz 6 misiecy w szpitalu..nasze wiezi sa coraz slabsze, nie potrafie z Nim rozmawiac, nie wiem jak mam sie zachwoywac. To byl dla mnie szok - jak trafil do szpitala i lekarze powiedzieli mi jaka to jest choroba. Jest mi strasznie ciezko. Mam bardzo powanza decyzje do opdjecia : czy dalej byc ze soba, spotykac sie?Nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzz
Witam ponownie :) Troszeczkę dziwi mnie fakt ze Twój partner jest tak długo w szpitalu.Nie wychodzi na przepustki? Moja znajoma w najgorszym momencie w szpitalu była ok 3 miesięcy,nie pamietam tak dokładnie ale z tego co mowiła po miesiącu już ustabilizowano jej nastrój.Może porozmawiaj z lekarzami.Nie wiem jak zachowuje sie Twój partner ogólnie w trakcie choroby,czy wie co robi,czy pamieta.Moja znajoma nie pamietała nic co robiła i tylko my,znajomi opowiadaliśmy jej.Pamiętam że bardzo nie chciała iśc do szpitala.Mysle iż jest to trudna choroba,która bedzie wymagała od Ciebie dużo cierpliwości.Ja sama choruję na klasyczną depresję(powypadkową) i wiem że jest ze mną cieżko często płaczę ,ale nie mam chad.A tego co widziałam chad jest milion razy gorszy.Osobę chorą koniecznie trzeba przypilnować aby brałą leki ciągle do konca życia,znajoma brała systematycznie,a potem odstawiła bo czuła sie super i miała cieżką manie.Tyle tylko że jeśli dobrze dobiora leki lekarze to takie osoby normalnie funkcjonują w społeczeństwie.Moja znajoma w chwili obecnej czuje się ok i nie widac po niej że wogóle choruje na chad.Musze dodać że osoba z chad nie jest winna swojej choroby,tak samo jak osoba chora na serce i też ma prawo być kochana i kochać.Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzz
A co do tego jak sie masz przy nim zachowywać.Myśle ze poprostu normalnei,mów że kochasz go (jesli kochasz ).Myśle że niewiele wiecej możesz dla niego zrobić w tej chwili.Tylko czekać aż psychoza ustąpi i wtedy podjąć decyzję,porozmawiać jak osoba juz bedzie świadoma tego co robi i mówi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdrową
Dobry lekarz z kliniki z krakowa bo szpital aplikowal takie leki że konczylsie a teraz bierze leki i pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×