Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poczatkujacaa

sprzedaż wysyłkowa - internet ...

Polecane posty

Gość poczatkujacaa

Witam Mam pomysl na pewien interes ale chcialabym zrobic wszystko zgodnie z prawem... wiem juz jak zarejestrowac swoja dzialalnosc i wszystkie tego typu rzeczy, tylko zastanawiam sie co dalej... skoro wszystkie rzeczy ktore bede dalej odsprzedawac musze miec udokumentowane fakturami VAT czy moge je zakupowac np. na gieldach towarowych a wiadomo ze faktury tam sa zadko wystawiane ? Jak prowadzic miesieczne rozliczenia takiej firmy? Bede wdzieczna za kazda podpowiedz... i z gory slicznie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz mieć fakturę jako dowód zakupu. niby dlaczego są rzadko wystawiane? i co to za giełdy towarowe? bo mi się skojarzyły z rolnymi ;) a nie wiem, czy takie produkty sprzedaje się przez Internet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkujacaa
hehe nie nie chodzi mi gieldy rolne... myslalam raczej o tym ze jest taka gielda pod lodzia nie wiem czy bedziesz wiedziala ... sprzedaja tam rozniste rzeczy w hurcie miedzy innymi ubrania ... myslalam o czyms takim w takim razie rozumiem ze musze byc na vacie czy tak ?? czy wymagana jest w takiej sprzedazy jakas kwota ktora nalezy przekroczyc i liczba wystawionych RR zeby przejsc na VAT ?? dzieki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz być VATowcem, jeśli roczna wartość sprzedaży nie przekracza 10 000 Euro. w US podadzą Ci tego typu limity itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Facet z MEGA wyobraznia . . .
Jesli chodzi Ci o ptaka albo tuszyn to nie powinno byc problemu z fakturami. Jesli chodzi o gieldy spozywcze to kazdy rolnik moze wam wypisac rachunek na jaka kwote chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×