Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kalina_S

Jedno czy dwa imiona ?

Polecane posty

Hej:) Jak nazywacie wsoje dzieci jednymczy dwoma imionami .? Niektórzy twierdza ,ze przez dwa imiona jest spore zamieszanie z papierkami itp w przyszlosci ... A mi podobaja sie dwa imiona ia tak nazwe swoje dziecko : Anna Wiktoria, Juliusz Konrad A jak Wasze dzieci sie nazywaja - pojedynczo czy podwójnie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem za tym zeby nasze dziecko mialo jedno imie, ale moj maz chce dwa...wiec ja sama nie wiem jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj mąz ma jedno imię ...ja dwa ....:) Łukasz nie chciał dwóch imion...... ja chciałam :) Postawiłam na swoim dopiero po porodzie :D Julia Magdalena D...... Kalinka🖐️ Juliusz Konrad pęęęękne ! Bardzo chciałam synkowi dac na imię Juliusz - teraz nasza welonka nosi to imię bo Julie mamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jedno, moja siostra jedno, mój mąż dwa - postanowiliśmy, że i nasza dziewczynka będzie miała dwa - tym bardziej, że oba mi się podobają i nie umiałabym wybrać :D pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asienka 🖐️🌻 szkoda ze temat znikł!wiesz który ?:)I Julia i Madzia urocze;welonka powiadzasz - Juliusz:)Maritta - Faktycznie oba imiona piekne .I fajnie razem brzmia jak o jakiejs ksieznice Blance /Liliannie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka ma jedno, jest niejako kontynuacja rodzinnej tradycji ze kobiety w mojej rodzinie mają jedno imie a mezczyźni dwa, mąz nie miał nic przeciwko:) Ogólnie wydaje mi sie ze jedno imie wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak sobie myślę
pqwiem ,że nie mam zdania.Ja mam jedno imię,ponieważ mój starszy brat miał dwa i rodzina na wsi używała tego drugiego.,bo ponoć łatwiejsze był o i bardziej znane,a i w urzędach jedno imie jest łatwiejsze,dLATEGO MOJE DZIECI MAJĄ PO JEDNYM IMIENIU.Powiem szczerze,że po czasie,bardzo żałuję,że nie nadałam im drugch imion ukorzeniających ich w rodzinach-mojej czy męża,bo nie mamy już bliskich ,a drugie imiona byłyby "po kimś"-po przodku,po kimś,kogo już nie ma,a był w naszym życiu ważny.Polecam zastanowienie i przeanalizowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
U nas wszyscy noszą po dwa imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keksówka
i najlepiej jescze 2 nazwiska ja pracuje w biurze wieec mam różnych klienetów osotatnio pobil na glowe pan ktory ma 3 imiona i 3 nazwiska jakim sposobem nie wiem ale jego matka tez ma 3 imiona i 3 nazwiska obłed nawet w komputerze mi sie nie miesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Polsce NIE MOŻNA nadawac
trzech imion!!! Mój mąż ma 2 imiona a ja jedno. Jak będziemy mieć dziecko to też będzie miało jedno imię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w rodzinie wszyscy mają po dwa, mąż ma jedno ale dzieciom daliśmy po dwa, bo fajnie mieć 2 imiona :) Patrycja Marzena i Rafał Andrzej (po dziadku) a dzieciaki mają radochę, bo w szkole sobie porównują drugie imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem belfrem i powiem wam ze 2 imiona to klopot zwlaszcza ze czasami roztropni rodzice nie podadza obydwu imion od razu lub uczen czegos nie dopatrzy, 2 imiona sa problemem przy egzaminach i maturach. Wtedy gdy nie ma podanego np drugiego imienia (bo np w rodzinie sie go nie uzywa i sie rodzicom czy dziecku zapomnialo) to egzamin moze zostac nawet uniewazniony. U mnie w rodzinie wszyscy maja po 1 imieniu i ja mam zamiar to kontynuowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady, w życiu nie miałam z tym problemów przecież większość ludzi ma 2 imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam nigdy problemu z moimi dwoma imionami. A warto miec 2 gdy ma sie jakies popularne nazwisko i imie np Jan Nowak. Zeby sie wyróżnic warto miec wtedy drugie imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jestescie szczesciary - bylam wychowawca i niestety w moejej klasie bylo kilkoro uczniow (a moze bardziej rodzicow) ktorzy o drugim imieniu przypominali sobie w dzien wypisywania swiadectw czy tez na pare dni przed egzaminem gimnazjalnym, tyle ze ja mowie o wieku ignorancji czyli 13-16lat czyli dosc trudnym etapie w zyciu mlodego czlowieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam dwa imiona i przez całe życie głównie posługuję się jednym (na uczelni, w szkole itp.). Nie było z tym nigdy żadnego problemu. Podaję drugie tylko do spraw urzędowych, dokumentów itp. Mój mąż ma jedno imię, ale synowi nadaliśmy dwa. Najpierw miało być jedno, a drugie wspomniałam, że może być po mężu. Po jakimś czasie jak przyszło do decyzji okazało się, że mój pomysł miło połechtał męża i chciał aby nasze dziecko miało dwa imiona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korekllllll
u mnie dzieci maja po 2 imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maz ma jedno imie i dwa nazwiska, ja mam dwa imona i dwa nazwiska (po mezu) :/ I nie jest latwo ;) Nasze bedzie dziecko mialo jedno imie i jedno nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja cora ma dwa imiona Oliwia,Agnieszka. Te drugie po mamusi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adss
oczywiście że dwa imiona! a tak w ogóle to dwa imiona powinny występować w większości poważnych dokumentów t.j. świadectwa, dyplomy, dowody osobiste i właśnie brak jednego wprowadza zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem za nadaniem jedengo imienia. Po co cudować? Po co komplikować życie dziecku? Zresztą, tak naprawdę drugiego imienia się nigdy nie używa. Ja mam dwa imiona, ale nigdy mi się nie zdarzylo, żebym podawala drugie. Nawet jak czasem w papieroach jakichs proszą o podanie dwóch - piszę jedno. Po co to komu? Co to zmienia. Wydaje mi się, że ta cała zabawa z nadawaniem dwóch imion jest dla samych rodziców, szczególnie dla matek - które podjarane tym, że będą mialy dziecko, dostają do głowy i wymyślają bóg wie co, dla zaspokojenia wlasnych marzen, czy planów, które porobily sobie jako nastolatki, czy mlode panny.... taki... gadżet, że tak się wyrażę. Drugie imię w ogóle nie jest w ogole potrzebne dziecku, czy przyszlemu doroslemu czlowiekowi. To jedynie zabawa, urozmaicenie dla samych matek... na jakiś czas.... ten czs, gdy się wszystko planuje, postanawia, począwszy od imion, poprzez wystrój pokoju, kolor ubranek, itp. Jestesmy podekscytowane tym, że na świat przyjdzie nasze dziecko, więc próbujemy zrobić wreszcie to, o czym zawesze myslalysmy wyobrazając sobie siebie jako matkę. Przerost formy nad treścią, wedlug mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Córka ma jedno imię które w zupełności wystarczy,my z mężem mamy po dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loleczka
nie wiem , co to za powód do dyskusji ja swoim dzieciom dam 2 imiona , bo zwyczajnie bardziej mi się to podoba; jak ktoś woli jedno , to nadaje jedno i mi nic do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loleczka
sama też mam 2 imiona i nigdy nie było w zwiazku z tym żadnych komplikacji; niby dlaczego miałyby byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekhem
też mam dwa imiona... i nie wiem jak mogłoby być inaczej :P przez chwilę, tzn. na początku myślałam,, że chodzi wam o podwójne imię np. Anna Maria... a nie o to, że ktoś ma pierwssze imię, potem drugie... no i przy bierzmowaniu trzecie- dla mnie to najzupełniej normalne, zwłaszcza że to 'drugie' jest zazwyczaj potrzebne właśnie w sprawach urzędowych (legitymacja, dyplomy, dowód :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×