Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość i co dalej

jak zrobić swietne ciasto na pierogi ????

Polecane posty

Gość i co dalej

ciągle mi sie nie udaje,albo za twarde albo za miekkie,rozkleja sie ,albo rozpada podczas gotowania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratatata............
zagniataj ciasto gorącą wodą i zrezygnuj z jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od gorącej wody ciasto twardni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przesadzaj z białkami
a nawet nie wiem czy moja mama wogole dala bialko, chyba tylko same żółtka, wtedy jest mieciutkie i pulchne:) i trzeba cienko walkowac zeby nie bylo grube i kapciowate...wiecej sposobow nie znam bo nie ja robilam, ja tylko potem kleilam;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eFfKA.
mąka i gorąca woda,tak ?dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córunia
maka, goraca woda i odrobina oleju - dla uelastycznienia ciasta. jajka nie dawac, bo ciasto staje sie pancerne i pierogami mozna szyby wybijac. (podobnie do kruchego ciasta nie dodaje sie calych jaj, a jedynie same zoltka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnezytka
Ciasto na jedną porcję pierogów: 35 dkg mąki jajko sól do smaku rozgnieciony, ugotowany ziemniak lub łyżka oleju około 150 ml gorącej wody jajko zarobić nożem z mąką, dodać soli, powoli wlewać wodę i zarabiać nożem, dodać ziemniaka dokładnie przeciśniętego przez praskę lub olej, na koniec wyrabiać ręką, aż ciasto będzie gładkie i elastyczne i miękkie w razie potrzeby dodać wody lub mąki, oddzielić kawałek i rozwałkować, resztę przykryć ściereczką, żeby nie wysychało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąka, ciepła woda i troszkę oleju, bez jajek. Zawsze tak robię i zawsze jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowaśnieżku
Trochę wskazówek na temat klejenia: paznokcie muszą być krótkie, ciasto rozwałkowane w ten sposów, aby jedna strona przynajmniej była bez mąki, będzie to ta pod spodem, wykrawamy krążki, wtedy farsz dajemy do środka strony bez mąki, brzegi się wtedy dobrze sklejają, należy to robić bardzo uważnie, bo inaczej się rozkleją i woda naleci do środka, gdy się woda zagotuje po wrzuceniu do garnka, należy zmniejszyć ogień, bo ciśnienie może rozerwać pierożki. Spokojnie możesz dodać jajko i ziemniaka, wtedy ciasto ma smak i jest dobrze połączone, sama woda i mąka to chyba jakiś żart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka3321
tak użyłam tego i pierogi suppper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka3321
a wiecie może podacie mi jakis suupper przepis na pierogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawa83
potwierdzam, że tylko gorąca woda, mąka i odrobina soli. Moja mama tak zawsze robi i ja również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecfhvgjbn
ja do powyższego przepisu dodaję całe jajko ciasto nigdy nie wyszło twarde, dlatego że gorąca woda zaparza mąkę ale za to miało inny smak niżeli z samej mąki wody, soli i ten zółtawy kolorek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilunia/45
mam najwspanialszy przepis na ciasto pierogowe,ale prowadzę malutką pierogarnię,i nie podam przepisu,bo klientów bym straciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gapa
Ja zamiennie uzywam dwóch przepisów oba swietne. 1. maka, sól, oliwa + zaparzam wrzątkiem porzadnie i długo wyrabiam i odstawiam na dłuzsza chwilę przykryte ściereczką 2. z maslanką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wprawdzie malakserem
Wychodzi dobre z tych proporcji: 56 dkg mąki, 250 ml ciepłej wody, 1 jajko, szczypta soli, 2 łyżki oleju. Zagnieść i koniecznie zostawić na godzinkę pod przykryciem (bawełnianą ściereczką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre ciasto,to
przede wszystkim dobra mąka,ja mieszam pół na pół mąkę tortową najlepsza to "królowa mąk" lub tortowa wrocławska (różowa),te z marketu to syf i ciasta wychodzą byle jakie, tortowa+ krupczatka (niebieska wrocławska),mocno ciepłe mleko i sól.Dobrze zagnieść,włożyć do woreczka foliowego i przed samym lepieniem znów dobrze wyrobić,podsypując mąką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polotykop
Oglądałam ostatnio program "Okrasa w kuchni" przed Wigilią,w którym podawał sposób na dobre ciast,otóż mąka wrocławska typu 500 - 50% mąka krupczatka wrocławska 50%,mocno ciepłe mleko i 1 łyżka rozpuszczonego w nim masła!!!:D:D:D:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×