Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maria77

Zarobki w sądzie

Polecane posty

Czy ktoś wie jakie są zarobki w sądzie rejonowym, zwłaszcza kierownika sekcji. Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szary Kruk
coś ostatnio duzo pytań dot. pracy w sądzie. skąd takie nagłe zainteresowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urzędnik
W ustawie podawana jest stawka podstawowa. Kierownikiem zwykle zostaje sie po jakims czasie pracy, zwykle - 10 - 12 lat w sądzie, więc do pensji podstawowej dochodzi jeszcze dodatek stażowy - 1 % pensji podstawowej za każdy rok pracy - liczony jest od piątego roku pracy. Kierownik ma też dodatek funkcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam osobę, która została kierownikiem po ok. 6 latach pracy w sądzie. Na dodatek ciągle chce pieniędzy od kogoś innego a dowiedziałam się, że sama zarabia prawdopodobnie pełno kasy. Stąd moje pytanie bo jestem w szoku nad chciwością innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urzędnik
A ja zostałam zastępca kierowniczki po trzech latach pracy w sądzie, ale tylko dlatego, że tworzono nowy wydział bez przyjmowania nowych osób, po prostu z każdego wydziału zabrano jednego pracownika. Z tych osób trzeba było wybrać kierowniczkę i zastępcę. Kierowniczką została osoba z nawjwiększym doświadczeniem - ponad 20-letnim. A pozostałe osoby byli to młodzi pracownicy - po kilka lat pracy, osoby dwudziestoparoletnie. Nowy wydział, nikt dokładnie nie wiedział, jak tam się będzie pracowało, dziewczyny się po prostu bały wziąć taką odpowiedzialność na siebie, a ja się odważyłam i zgodziłam i tak zostałam zastępcą. Pieniądze z tego nieduże - koło 150 zł dodatku funkcyjnego, a odpowiedzialność duża. Ale jest fajnie i nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szary kruk
a czy kierownikiem w sądzie może zostać osoba "z zewnątrz", tzn nie pracująca uprzednio w sądzie, ale mająca odpowiednie wykształcenie i doświadczenie? Jak się odbywa nabór takich osób i czy są zwolnione wtedy z obowiązku odbycia stażu urzędniczego? Chodzi o sytuacje gdy np. wszyscy się boją wziąć odpowiedzilaność tak jak to napisała Urzędnik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urzędnik
Nie słyszałam o przypadku, żeby kierownikiem wydziału został ktoś bez doświadczenia w pracy w sądzie. To jest bardzo specyficzna praca, nigdzie nie robi się tego co w sądzie. Chodzi mi tu oczywiście o pracę w wydziale merytorycznym (karnym, cywilnym itp), a nie np. w księgowości, czy w kadrach, gdzie praca jest podobna do pracy w tych działch w innych firmach. Nie wyobrażam sobie, żeby w wydziale merytorycznym pracował ktoś bez doświadczenia, to jest naprawdę trudna praca i inna niz praca w jakimkowiek innym biurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urzędnik
Zresztą u mnie gdyby nie zgłosił się nikt chętny do objęcia funkcji zastępcy kierowniczki, to ktos byłby wytypowany przez Prezesa - polecenie służbowe na piśmie i nie byłoby wyboru. Na pewno nie przyjęto by kogos z zewnątrz bez doświadczenia. U nas nie ma czasu na uczenie kogoś pracy od podstaw - uczy się od podstaw tylko stażystów, na wyzszych stanowiskach trzeba już "coś" umieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria77 - nie chcę się czepiać, ale co to znaczy, że ta osoba ciągle chce pieniędzy od kogoś innego? Bo nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam znajomych, którzy się sądzą z jedną osobą, która pracuje w sądzie, jest kierowniczką jakiegoś wydziału a moi znajomi zarabiają do kupy 2 tysiące złotych i muszą utrzymać z tego dom i dziecko a ta osoba chce jeszcze od nich kasy. Nie będę opisywać dlaczego bo nie o to chodzi ale jestem w szoku, że ktoś kto tyle zarabia może jeszcze chcieć od kogoś pieniędzy, biedniejszego niż ta osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a prezes
a powiedzcie taka funkcia prezesa? prezes sedzia- o co tu chodzi i ile kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×