Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BiałaJagoda

Ryba po grecku w angielskich warunkach

Polecane posty

Gość BiałaJagoda

Mam problem dotyczący przyrządzenia ryby po grecku- niestety nie ma możliwości kupna pietruszki w Angli. Czym można ją zastąpić by danie jak najbardziej zachowało swój smak? Dostępny tu pasternak jest do tego niestety za słodki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiałaJagoda
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może....
ja do ryby po grecku uzywam startej na grubej tarce marchwii, pietruszki i selera (+cebula). Może wystarczy seler zamiast pietruszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiałaJagoda
Ja też używam marchwi, cebuli, selera i pietruszki i nie chciałabym rezygnowac z tej ostatniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podajcie przepis na ta rybkę, nigdy nie robiłam:) a w tym roku chciałabym przyrządzić :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i*s*a
ja mieszkam w Niemczech i wiem z doswiadczenia,ze pietruszke w korzeniu o tej porze roku mozna kupic w Realu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BAGARMOSEN
nie zartuj a SAINSBURY to pies? zawsze tam kupuje ewentualnie w Lidlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie skończyłam robić. Pistacjio - najpierw smażysz przyprawioną i obmącznioną (:) ) rybkę na patelni, odkładasz żeby ostygła. Potem na patelni przysmażasz cebulkę (solisz) na złocisty kolor, a w malakserze czy gdzieś w robocie kuchennym kroisz ( na paseczki najlepiej ) marchewkę, pietruszkę i seler. Kiedy cebulka już dojdzie do siebie wtedy dorzucasz tam to wszystko, co zrobiłaś ( tą marchewkę itp ),mieszasz, solisz, możesz dodać jakichś przypraw jeszcze ( wszystko na dużym gazie ) potem gaz zmniejszasz, dodajesz około dwóch pełnych łyżeczek koncentratu pomidorowego, mieszasz, czekasz, żeby się poddusiło trochę. Potem kroisz albo rwiesz rybę, możesz ją jeszcze dodać na patelnię, żeby się razem trochę dosmażyły.. no i mieszasz wszystko razem i mniamniusia :) voila! Smacznego 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja nie wiem gdzie ty mieszkasz w tej anglii i nie mow takich glupot ze tu pietruszki kupic nie mozna w swieta pietruszka jest rowniez dla anglikow waznym ddatkiem do potrw i mozna ja kupic zapewniam cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiałaJagoda
daga86 nie mówię głupot, w Leeds dostanie pietruszki graniczy z cudem, chyba że znasz tu jakiś polski sklep, o którym ja nie wiem, wtedy będę Ci wdzięczna jak podasz mi na niego namiary. Do tych, które ja znam warzyw nie sprowadzają, bo im się nie opłaca:/ Z tego też co ja wiem to Anglicy zamieniają pietruszkę słodszym pasternakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEY białajagoda!!ja kiedyś kiedyś widziałam pietruchę na LEEDSMARKET I W LIDLU... ale teraz to nawet nie wiem bo nie szukałam...ja robie rybke po grecku bez niej..z odrobiną tylko selera+dużo marchwi+duzo cebuli+rodzynki +koncentrat i to wystarczy żeby zniknęła z półmiska w kilka sekund..mąż ja uwielbia... pozdrowionka z LEEDS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biker girl
Dziewczyny w jakim swiecie wy mieszkacie, u nas w Kanadzie jest wszystko o kazdej porze roku. Wszystko albo z Florydy albo z Meksyku Bez problemu. No ale mimo to, to i tak za daleko od kraju. Tutaj kakadyjcycy to gupole jakich swiat nie widzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego tak brzydko mowisz
o Kanadyjczykach Biker Girl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiałaJagoda
DARAYA, dzięki za odpowiedź, w tym roku rybka jest już bez pietruszki, no trudno, za rok może coś wymyślę i poszukam gdzie radzisz. Wesołych i rodzinnych Świąt życzę wszystkim forumowiczom!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona mowi
o KanadyjCYCACH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biker girl
po pierwsze edukacja jest tu practycznie nie istniejaca. to co oni sie ucza ne universytetach to w Polsce my mamy w szkole sredniej. malo ktory moze pisac poprawnie, pojecia nie maja o fizyce, chemi, biologi juz nie mowic o matematyce zeby dodac 1.5 plus 1.5 musza uzyc calkulatory oni nie ucza sie uzywac glowy. straszne to bo moje dzieciaki wyrastaja w tym srodowisku. no ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo-jest latwiej to robic business z nimi, bo nie sa w ogole wymagajacy no ale tu juz swieta i nie ma co nazekac, nie jest zle. milych swiat wszystkim i szczesliwszego Nowego Roku zycze z Kanady. (przepraszam za polskie bledy wszelkiego rodzaju, ja jestem tu za dlugo i polski mi sie pieprzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego tak brzydko mowisz
No taaak Biker Girl ale samoloty kanadyjskich linii jakos lataja, tfu tfu nie spadaja - wiec mozna zalozyc, ze technicznie nie sa najgorsi, ludzi potrafia ratowac - szpitale jakos dzialaja, elektrownie jadrowe tez i w ogole wszystko sie kreci - to moze oni nie sa tacy strasznie niedouczeni ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biker girl
Emigracja, kochana.... to wszystko czymie. hindusy na lotniskach, chinczyki, hindusy w szpitalach, komputery high tech etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego tak brzydko mowisz
Zapomnialas dodac jeszcze Polaczkow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hola hola
Mam hinduskiego kochanka i bardzo sobie to chwale. Wiec nie wyjezdzaj mi tu z tekstami typu "hindusy na lotniskach" dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no przecież
tekst o Hindusach na lotnisku był pozytywny w wymowie, bo to właśnie dzięki nim lotniska dobrze pracują :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhmmmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matyldziu
biker girl, ale ty jestes ograniczona, oceniasz wszystkich podlug swoich prymitywnych znajomych lub takichz osob spotykanych w swoim malo otwartym swiecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie noooo
przeciez nie wiemy czy swiat biker girl jest malo otwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×