Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młodziutka mama

Kim jestem dla pana Giertycha? A raczej kim dla was?

Polecane posty

Gość młodziutka mama

Powstał tu temat o nowym pomysle Giertycha i tak zastanawiam się nad wypowiedziami...niby nic nie macie do cięzarnych uczennic i nawet staracie sięje bronic...a jednak ja nie czuję sie na tyle bezpiecznie by ujawnic na forum, na ktorym piszęo swojej ciązy swojego prawdziwego wieku, bo zaraz byłabym odrzucona i wyzwana przez wiekszosc mądrych i kulturalnych kobiet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
zgadza sie !! zostałabys zezwana od smarkuli z brzuchem a ja ci zycze powodzenia !👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie, nie zostałabyś odrzucona:) Widzisz, z mojego punktu widzenia program takiej pomocy nie jest zły, byłoby super, gdyby coś takiego powstało. Tylko, że ja już po prostu nie wierzę w to, co mówią Panowie Politycy... Pewnie skończy się na gadaniu... Moim zdaniem dobrze byłoby zacząć od pomocy psychologa, który zawsze będzie mógł wysłuchać młodziutkich dziewczyn, coś doradzić, razem wspólnie obrać jakiś \"plan działania\". Moim zdaniem sama pomoc aterialna nie wystarczy (choć jest naprawdę baardzo ważna). Zazwyczaj jest tak, że młodym matkom doradza się indywidualne nauczanie lub w szkołach średnich przejście do szkoły wieczorowej... Tutaj należy najpierw zacząć zmieniać poglądy niektórych nauczycieli, dyrektorów, aby nie gnoić młodych matek, Takie jest moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja absolutnie -jak pisałam -nie jestem \"fanka\" p Giertycha .... Jednak matka ponizej 18-tego roku zycia jest dla mnie młodziutka ...za młodziutka ...Ma jeszcze w tym wieku czas na to aby nacieszyc sie zabawa ....nauka a pozniej macierzynstwem .... Jezeli juz \"stało sie \" to podziwiam takie młode dziewczyny na \"stanowiskach\" matek ;) Nie wyobrazam sobie siebie jak miałam 16 lat z dzieckiem :O Miałam w głowie totalne wsciu-bzzdziu;) Dlatego podziwiam !! I mam nadzieje,ze młode mamy zyjace w skrajnych warunkach uzyskaja kiedys prawdziwa pomoc ....panstwa !!a nie ....banicje....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodziutka mama
A czemu uważacie, że takim młodym ciężarnym potrzebna pomoc i to jeszcze pomoc psychologa? Co za bzdura! A jaki plan działania niby mam z nim ustalić? Moja ciąża moja sprawa. Chodzę do szkoły, z której nikt nie chciała i nie chce mnie usunąć. jestem bardzo dobrą uczennicą, jestem lubiana przez większosc nauczycieli i uwazam, ze absolutnie zadnej pomocy mi nie potrzeba. Ciąza była dla mnie duzym zaskoczeniem, ale nie rujnuje mi zycia, teraz gdy jestem juz z moim dzieckiem miesiac za miesiacem uwaazam sie nawet za bardzo szczesliwą. Mozna miec 30 lat i nie dorosnąc do roli matki a moze ona spac na nas niespodziewanie w wieku nastu lat i swietnie damy sobie z tym rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie każda dziewczyna potrafi poradzić sobie z tym faktem, jak ty to zrobiłaś. Nie każda potrafi dorosnąc w ekspresowym tempie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobry pomysł złego polityka
Może Tobie ta pomoc nie jest potrzeba, ale w większości przypadków Młode Mamy zaliczyły wpadkę, nie mogą sobie z tym poradzić i im jest potrzebna pomoc psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodziutka mama
Caroline ok ludzie są rózni, zgadzam się. Ale myslę, ze zmieniac nalezy tez zwykłych ludzi! Mowisz, ze nie byłabym odrzucona a jednak na topiku na ktorym mam wiecej lat niz w rzeczywistosci nie moge ujawnic swojego wieku. Dziewczyny maja mezow, prace, niektore oczywiscie tego nie mają, ale wydaje im sie, ze sam fakt, ze maja po dwadziescia kilka lat swiadczy o tym, ze są dorosłe i nie chciałyby mnie do siebie przyjac. Mysle, ze nie zwracałyby na mnie uwagi albo sluszalabym komentarze, ze młoda biedna zaliczylam wpadke. A prawda jest taka, ze spora grupa dziewczyn na forum jest w ciazy z powodu wpadki ale zawsze lepiej wyzwac kogos niewinnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
To zo mówisz, to prawda. Nie wszystkie dziewczyny na cafe są tolerancyjne. Ale tak jest też w życiu: z jednej strony spotykasz się z wyrozumiałością i chęcią otrzymania pomocy, a z drugiej - tylko z obelgami... :( Tak jest, i tak zawsze będzie. Dlatego głowa do góry. Poradziłaś sobie z tym wszystkim - brawo dla ciebie za odwagę, dojrzałość emocjonalną. To na pewno są twoje atuty:) Tylko widzisz, nie każda dziewczyna tak reaguje. To też wiąże sie z relacjami w rodzinie, co ludzie powiedzą, itd... rozumiesz o co mi chodzi??? pzdr🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodziutka mama
Caroline rozumiem doskonale. mam to szczescie, ze rodzice mnie kochają, ze pochodze z tzw. porzadnego domu. Moja ciaza była zasoczeniem dla wszystkich, ale całe szczęscie nie liczy sie to co ludzie powiedzą a jak bedzie nad w zyciu i oby było dobrze. Mam przed sobą koniec szkoły, poród, potem studia i całe zycie, ale musze wysjsc z tego cało dla dobra mojego, udowodnienia, ze dziecko nie ograniczy mnie w zaden sposob i bedzie we wszystkich dalszych etapach razem ze mną. Szkoda tylko, ze dla innych wiek ma tak duze znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z Caroline bo tak już w życiu jest, ze jedni Ci pomogą a inni nie. Życzę Tobie abyś na swej drodze spotkała tylko tych dobrych i dużo wytrwałości. Pamiętaj, że lepiej jak ktoś się urodzi niż ktoś umrze. A dobrego zcasu na ciąże nigdy nie ma i to, że dziś jesteś w ciąży nie jest niczym złym- po pierwsze nie Ty pierwsza nie ostatnia. Pomysl o tych wszystkich kobietach które w ciąży bardzo chciałayby być a nie mogą - dlatego, masz szczęście, może przyszło odrobine za wcześnie ale dasz radę wierze w to. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodziutka mama
Dziękuję sabical :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no i życzymy wytrwałości:) Czasami na pewno będą zdarzać się chwile zwątpienia, ale jak tylko spojrzysz na buźkę maleństwa, ujrzysz jego ufne oczka, pokochasz je nad życie:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodziutka mama
Dziękuję Caroline i Tobie też życzę upragnionego Maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o mnie to byłam, jestem i będę za ochrona praw konstytucyjnych do jakich niewatpliwie należy prawo do prywatności, tym bardziej tu na forum nikomu nic nie musisz mówić, a nawet jezeli cos powiesz to bedzie to tylko twoja dobra wola, nikt cie tu do niczego nie zmusza, a co ja mysle na temat młodocianych ciężarnych to jest osobny temat i niekoniecznie na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Ci powiem jedno. Już ktoś powiedział, że lepiej jak się rodzi i umiera. I to, że się rodzi nie jest powodem do płaczu. Nie pierwsza nie ostatnia, bedziesz miała dziecko w tym wieku. Gratulacje tylko, że tak do tego podchodzisz. Bo nie każda kobieta tak robi. Trzeba mieć gdzieś co mówią te złośliwe zgorzkniałe kobierty które uważają się za monopolistki w sprawach dobrego życia. Znam dużo takich 27-30 latek które uważają się za najlepsze a potrafią dziecko płaczące olewać bo ona się właśnie myje, maluje paznokcie. Nic się nie martw. Wiek o niczym nie świadczy. Wystarczy przeczytać te bzdur, które część z nich wypisuje, żęby się o tym przekonać. Pozdrowienia dla Ciebie i dziecka, oraz wszystkich wyrozumiałych dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan Giertych niech policzy sobie swoja kase albo głosy poparcia bo spada na łeb na szyje ;) Nie przejmuj się niczym dziecko wszystko Ci wynagrodzi choć bedzie cięzko w to nie wątpie - miłość jednak tego maleństwa wymagrodzi Ci wszystko - zobaczysz, przez to docenisz swoją mamę - jaki poniosła trud wychowując Ciebie. Ciesze się, że Twoja rodzina pomoże Wam. Mam córcie i nie wiem co ją czeka ale jest moim dzieckiem i choć w zyciu popełni tysiące błędów /bo i ja je popełniam/ nigdy nie przestane jej kochać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wyrozumiałych broniących ucisnionych kobiet. To powiem ci tak polactwo niestety ma to do siebie, że jak komuś jest dobrze i jest szczęśliwy to trzeba mu dowalić. I tacy są ludzie niestety. A raczej większość, bo wierzę w dobro niektórych. A pan roman niech się zajmie sobą i swoją rodziną a nie pcha się z buciorami innych, pod płaszczykiem chęci niesienia pomocy. Bo tej pomocy od naszych politykow jeszcze nikt nie zaznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się tylko zastaniawiam w jakiej postaci ma być ta niby pomoc dla cięzarnych, bo nie zamierzam poprzez podatki wspierać nieletnich kurwiszonów, niech rodzina je wspiera, sami wiedzieli co mają w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasadenka pamiętaj, że najczęściej ten kto najbardziej krzyczy najbardziej to robił w młodości. Zapomniał wół? Czy może masz jakiś problem ze sobą. Pewnie jesteś bardzo wykształconą, wierzącą kochająca bliźniego osobą, na dodatek bardzo dojżałą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a morderców przez podatki wspierasz???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehh, zwlaszcza \"dojżałą\" - slownik by sie przydal, wiesz? ;) Po prostu wiem, że taką dobroć polityków odczują uczciwi obywatele, ktorzy pracują, studiują, mysla o przyszlosci a nie tylko o rozkraczaniu nóg w szkolnej toalecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinki łinki
nieletnie kurwiszonki nie zachodza w ciaze one sa obcykane w tych gierkach antykoncepcyjnych ze hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybacz błąd ortograficzny. Nie jestem aż tak małostkową osobą jak ty. Ja się czepiam o ważne sprawy ty o bzdury. Do więzień też dopłacasz a nie drzesz się, że dajesz, emerytom, ludziom z domów pomocy społecznej, dzieciom z domów dziecka. A może by założyć getto i ich wszystich tam wsadzić, żeby wyzdychali. Bo taka jak ty nie chce płacić. Życzę ci, żeby ciebie kiedyś życie nie pokarała, i żeby na ciebie ktoś nie musiał łożyć, a nawet jeśli, żeby ci tego nie wypomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
pasadenka a ile ty masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazam ,ze konieczne jest wspomaganie młodziutkich mam - KTORE TEGO POTRZEBUJA- pasadenka zaszokowałas mnie swoimi postami :O aaa i jeszcze jedno ... wole wspierac podatkami młode matki niz maja isc \"na pałace\" pseudo-polityków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastolatką przestałam być juz kilka lat temu :P Ogólnie to wkurza mnie jakakolwiek pomoc spoleczna \"za nic\" (no chyba że pomoc typu renta rodzinna, na którą zresztą łożył sam zmarły poprzez skladki ZUSowskie), pamietacie jaka byla afera z becikowym? Niedługo wymyśla spermowe, macicowe i nie wiadomo co jeszcze... Państwo zamiast dawać wędkę daje rybę i nie uczy ludzi dzialania, stąd te wszystkie wielodzietne rodziny i kobiety umierające przy \"nastym\" porodzie, brak słów na takie zezwierzęcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale o co krzyk jak oni i tak nic tym dziewczynom nie dadzą. Kolejny ich bełkot o niczym. Gdyby zabrać to co dają na więziennictwo w Polsce (przynajmniej połowe) to było by na pomoc. Ale przecież i tak prawda jest taka, że większośc pieniędzy idzie na nich samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko - a jakim cudem wspieram emerytów? Przeciez emerytura jest ze składek, no ale widac ze ktoś tu nie zna systemu ;) Nie bede pisac o wszystkim co mnie denerwuje bo topic jest o nieletnich matkach i tyle :P Ciekawa jestem ilu z wypowiadających sie tu zna taką matkę-licealistkę ;) Ja akurat znam, niestety...i ostatnia osoa na którą wydalaby jakies zapomogowe pieniądze byłoby własnie jej dziecko, no ale nie można uogólniac i takie tam...jasne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasadenka masz pojecie tylko teoretyczne ... w dodatku niezbyt doinformowana jestes .... w niektórych rodzinach bieda az piszczy a zasilku opieka daje tyle co kot napłakał :( kropla w morzu .... znam takie dzieci - pracuje w swietlicy .... wedka jaka ?? wedka ... w tym kraju niedługo bedzie obowiazywac zasada \" silniejszy przezyje\" :O zaczyna u Nas byc Brazylia .... bogacze kontra slamsy ...przykre ale prawdziwe ....jeszcze kilkka- kilkanascie lat i srednia warstwa społeczenstwa zaniknie ...:(:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×