Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zwolniona

czy należy mi się odprawa?

Polecane posty

Gość zwolniona

Zostałam zwolniona z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia z powodu likwidacji stanowiska pracy. Pracowałam na czas nieokreślony prze 2,5 roku. Czy powinnam dostac odprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a) rozwiązanie stosunku pracy musi nastąpić przez pracodawcę z przyczyn niedotyczących pracownika (likwidacja stanowiska pracy może być taką przyczyną), b) pracodawca musi zatrudniać co najmniej 20 pracowników, c) zwolnienie musi dotyczyć mniejszej liczby pracowników niż przy zwolnieniu grupowym (zasady zwolnień grupowych zostały określone w art. 1 tej ustawy). Na podstawie art. 8 tejże ustawy pracownikowi, w związku z rozwiązaniem stosunku pracy, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości: 1) jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata; 2) dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat; 3) trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolniona
dzięki, czytam to wszystko w przepisach, potrzebowałam rady jak to jest w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sissisis
a jezeli pracodawca likwiduje jedna firme / przepracowane 8 lat/ i proponuje prace w drugiej za porozumieniem stron a pracownik nie chce jej podjac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×