Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KAPRYŚNA

Babskie spotkanie- co upichcić- doradźcie.

Polecane posty

Na piątkowy wieczór spraszam koleżanki z pracy. Chciałabym coś fajnego przygotować do jedzenia, najlepiej na ciepło. Błagam doradźcie.Nie jestem mistrzynią w kuchni więc najlepiej, aby potrawę można było łatwo przyrządzić. Co jeszcze podać na takim spotkaniu? Niby każda ma coś przynieść ale przecież to ja jestem gospodynią więc wypada podać coś smacznego- ciepłe danie i jakieś przekąski.W sumie będzie nas 8. Alkohol też będzie. Liczę na Wasze porady. Z góry dziękuję.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozon
my preferujemy pieczone ziemniaki faszerowane #ziemniaki ugotować w skórce, przekroić wzdłuż, wydrążyć a środek wymieszać z pokrojoną pieczarką, boczkiem wędzonym (nie podsmażać!) i przyprawić solą i pieprzem. Ziemniaki wypełnić przygotowanym nadzieniem i na każdym położyć plasterek kiszonego ogórka, a wierzch posypać serem żółtym startym na grubych oczkach. Przełożyć na blachę i do piekarnika nagrzanego do 180 st na ok 30-40 minut. Do ziemniaków podaję zawsze sosik czosnkowy: jogurt naturalny+2-3 łyżki majonezu+łyżeczka musztardy+łyżka przecieru pomidorowego+3-4 ząbki czosnku+ sól, pieprz wszystko dokładnie wymieszać i schłodzić. Ziemniaki z takim sosem smakują wyśmienicie! Polecam!# poza tym uwielbiamy krakersy z pastą tuńczykową #kostka sera białego+tuńczyk w puszce w sosie własnym+ogórek kiszony+2 łyżki majonezu+ łyżeczka musztardy+łyżeczka przecieru pomidorowego+sól,pieprz.Pasta + krakersy to hit babskich spotkań!# i jeszcze tuńczyk pod pierzynką #ser żółty zetrzeć na grubej tarce, na to tuńczyk w sosie własnym odsączony, na to białka jajka starte na grubej tarce, na to majonez (cienka warstwa - rozsmarować) i na końcu starte na tarce żółtka# jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę, oczywiście nie za każdym razem jemy to samo - a spotykamy się co najmniej dwa razy w tygodniu czasem kończy się tylko pijaństwem...bez obżarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze robię sałatkę owocową - bo jest słodka (a to lubią wszystkie kobiety) i zdrowa, taka sałatka piękności :D robie z czego mam, ale generalnie wrzucasz ze 2 banany, puszka brzoskwiń, pół puszki ananasa, winogrona (najlepiej ciemne, wtedy sałatka ładnie wygląda), pomaracze albo mandarynki (nie polecam mieszac owoców krajowych z egzotycznymi) wszystko kroisz w średnią kostkę, winogrona na pół, wyciągasz pestki i do michy. sosik mozna zrobić z soku brzoskwiń, albo wina, ja najczęściej rozpuszczam łyżkę miodu w paru łyzkach soku z brzoskwiń (albo ananasa) dodaje troche cynamonu, trochę imbiru, trochę goździków :) jest pycha i znika pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam chinszczyzne! skladniki : 3- 4 piersi z kurczaka(filety) 2 duze marchewki, 1 duzy seler, 1 por, kielki soi (puszka, lub sloiczek) bambus (--------\"-------------) a takze inne dodatki wg. gustu (np. suszone chinskie grzybki) przyprawy, sos sojowy mozesz dodac gotowy fix do potraw chinskich a swieze warzywa zastapic mieszanka chinska mrozona ryz lub makaron chinski (tak by starczylo dla 8 osob, ok. 3 op.) olej do smazenia Piersi kurczaka (filety)pokrojone w podluzne paseczki, lub kostke przyprawic, podsmazyc na oleju. Warzywa zetrzec na tarce w paski (procz pory) por pokroic w grubsze paski, wrzucic na patelnie (najlepiej wok), lub wyzsza patelnia i podsmazac chwile, Warzywa musza pozostac kruche!!! Dolozyc do tego ugotowany ryz, makaron i wymieszac. Podajemy patelnie na stol tak, zeby kazdy nalozyl sobie tyle na ile ma ochote. Pod poatelnie najlepiej podlozyc taka\"tacke\", pod ktora sa swieczki i trzyma cieplo. Jako przystawke poleca zielona salate, z pomiodorkiem, ogorkiem, kukurydza skropiona olejem z przyprawami! Napewno jest to sdanie nietuzinkowe, lekko strawne i smaczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość james bee
kurczak po meksykansku- wszystko do pokrojenia kroimy w kostke:a mianowicie filet z piersi, papryke kolorowa, pomidorka- smazymy filety, dodajemy pokrojona papryke, smazymy dalej, do tego dorzucamy czerwona fasolke i kukurydze, a na koncu pomidorka. nalezy to wszytko jeszcze podsmazyc- zeby nic nie było surowe. dodajemy do tego ugotowany na sypko ryz i przyprawiamy przyprawa meksykanska. mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrawka z kurczaka 3 cebule i 3 ząbki czosnku pokroić i zeszklić na oleju. Przełożyć do większego garnka. 2 piersi kurczaka pokroić w paski i obsmażyć na oleju po cebuli i czosnku na lekko złoty kolor. Przełożyć do garnka z cebulą i czosnkiem, a na pozostałym tłuszczu przesmażyć 3 kolorowe papryki i przełożyć je do garnka z kurczakiem i cebulą. Brzoskwinie z puszki pokroić w paseczki i dodać do garnka z kurczakiem, a sok wymieszać z sosem chili (lub innym ostrym sosem) i łyżeczką słodkiej papryki i wlać do garnka. Dusić wszystko razem około 10 min. Wsypać czubatą łyżkę wiórek kokosowych. Podawać z ryżem i sałatką z kapusty pekińskiej (kapusta pokrojona, dodać pół puszki kukurydzy, szczypta pieprzu ziołowego i 2 łyżki majonezu) PYCHA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie salatki proste i smaczne 3-4 do wyboru, do tego male kanapki na jedno ugryzienie, :-D herbata, kawa, napój no i winko, albo gin z tonikiem +lód i cytryna Przygotuje wszystko wczesniej stawiam na stół kto co chce to bierze i spokojna glowa, nie latam, nie odgrzewam ... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×