Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cukiereczekkk

Ospa w czasie ciazy

Polecane posty

Czy któraś z Was miała ospe w ciązy lub słyszała o takim przypadku?? Jestem w 18 tc i osotatnio miałam kontakt z dzieckiem zarazonym, który na nastepny dzien mał wyrzut chrostek... Nie maiłam wcześniej ospy... Z góry dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam, ale koleżanka mojej szwagierki przechodziła ospę w ciąży. Dziecko ma roczek jest zdrowiutkie i rozwija się \"książkowo\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 36 tc i już przechodziłam ospę, ale mój syn dwa tygodnie temu zaraził się w przeszkolu i moja ginka kazała mi unikać go jak ognia (ciekawe jakim sposobem), bo mogę zachorować na półpaśca - wywołuje go ten sam wirus.Wydaje mi się,że każda choroba zakaźna w ciąży jest potencjalnie niebezpieczna. Ospa jest bardzo zakaźna obserwuj się uważnie, pierwsze objawy występują po ok 11 - 14 dniacvh i idź do lekarza już teraz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem ale ja o tym przeczytałam póxniej... Licze, że odezwie się ktoś kto przechodził ospe w ciązy i było wszystko dobrze :) Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zarazilam sie ospa
po przyjsciu ze szpitala z dzieckiem, od bratanicy .Ja odchorowalam to mocno bo bylam oslabiona i po cesarce , mialam ogromne pecherze wokol rany ale dziecko sie nie zarazilo mimo ze karmilam je zanim jeszcze dostalam wysypke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam w 8tc, to mój synek miał ospe, a le lekarze uspakajali mnie, że jeśli chorowałam na ospe, to wytwarzam jakieś przeciwciała i nic nie grozi ani mnie, ani dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciązy najgorsza jest toxopllazmoza i różyczka.Choroba matki nie oznacza choroby dla dziecka.Jesli przechodzi sie lekko to nie ma obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×