Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mikulska

Ile może kosztować przeźroczysty aparat na zęby?

Polecane posty

Gość Mikulska

Córka ma trochę krzywe zęby, więc chciałaby je wyprostować. Ale ona chce aparat przeźroczysty, żeby nie było go widać... ile taki kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikulska
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hojnie
na gorna i dolna wyjdzie razem ok 5 tys plus co miesieczne wizyty za ktore tez trzeba placic nawet do 100 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikulska
o Boże... aż tyle? No to córka będzie chodziła z krzywymi zębami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikulska
No tak, wszystko kosztuje... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna inez 21
nie psuj córce życia i jej załóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna inez 21
ja mam 21 lat i sobie samam musiałam założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikulska
ale córka nie chce zwykłego, tylko ten przeźroczysty, a mnie- samotną matkę nie stać na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatki
mam ten sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo zależy od tego ile córka ma lat i jak bardzo krzywe zęby. Jest szansa że aparat będzie finansowany przez Kasę Chorych. Jeśli nie, a wada nie jest zbyt duża, może się okazać że wystarczy aparat ruchomy (wyjmowany) - to koszt jakieś 500zł + comiesięczne wizyty. Jeśli będzie konieczny aparat stały to możesz założyć jej zamki porcelanowe. Są mniej widoczne. Ich koszt to 1600zł za jedną szczękę +comiesięczne wizyty. Najlepiej jednak będzie jak pójdziesz z córką na wizytę do ortodontki i zapytasz o plan leczenia. Taka wizyta kosztowała mnie 30zł, ale miałam już rozeznanie co i jak. Nie czekaj z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatki
Kati24 W jakich przypadkach Kasa Chorych finansuje aparat? Ona ma14 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie pamiętam czy do 13 roku życia czy do 15. Lepiej biegnij do orto czym prędzej i dowiesz się wszystkiego. Obejrzy zęby, powie co i jak. Ta pierwsza wizyta do niczego nie zobowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hghfghgh
Wlasnie przeczytalam ze NFZ refunduje aparaty do 12 roku zycia. Ale jak córka ma 14 lat to moze da rade jeszcze wyprostowac zeby aparatem dejmowanym. To koszt kolo 600 zl więc mysle ze to niezbyt duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko podobno zdejmowany nie daje trwałych efektów... nosiłam taki z 10 lat, do 18go r.ż. po 10 latach pojawiły się problemy :( cena zależy od gabinetu, czasami są różnice kilkaset zł, więc warto sprawdzić ceny w każdym. mi podano zakres cen 1800-2300 zł za 1 łuk. wizyta kontrolna może kosztować np. 50 zł. dzięki za info o lingwalnym, ja powinnam nosić stały, ale nawet przezroczysty mnie nie satysfakcjonuje. czy ten lingwalny jest zupełnie niewidoczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie wyczytałam że to 14 roku życia :) Nie wiem więc, co jest prawdą. Najlepiej pójść i się osobiście wszystkiego dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hghfghgh
tu jest o tym lingwalnym http://www.soldent.pl/ortodoncja.lingwalne.htm Ja mam tez spora wade zgryzu zaniedbana w dziecinstwie a teraz nie wyobrazam sobie zeby w wieku 23 lat zalozyc widoczny aparat. Ten lingwalny bylby dla mnie wybawieniem ale niestty chyba bym musiala sprzedac nerke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat językowy
Aparat lingwalny może mieć różną cenę w zależności od miasta. Zestawienie cen aparatów językowych w Polsce jest tu http://lingwalny.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikulska
Ok jak wyprostuje córce zęby czy potem znowu będę myć nimi podłogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala Prokop
Ja chodziłam z córką (12 lat) do dentysty na NFZ i ... nie byłam zadowolona (oględnie mówiąc). Z synem 4 lata chodzę do innego - też na Fundusz i jest ok. Wszystko zależy od człowieka. http://www.dentalproject.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten aparat nie kosztuje aż 5 tys.. od 2 do 3 tys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodatuzik
Koszty są różne ale pamiętaj że waże jest żeby twoja córka trwafiła do na prawdę dobrego specjalisty bo założenie aparatu to dość poważna sprawa.Mojego leczenia ortodontycznego podjeła się pani Iwona Gnach-Olejniczak z Unident Union Dental Spa. Za leczenie zapłaciłam mniej niż się spodziewałam a efekt jest na prawdę niesamowity ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcelaGR
Taki aparat jest oferowany przez http://www.declinic.pl i nazywa się Invisalign. Łączny koszt leczenia, to mniej więcej ~ 16 000 PLN :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniechaaaaaa

No niestety nie jest to mały koszt, ale wydaje mi się że warto trochę się przemęczyć i nie wstydzić się swojego uśmiechu. Z doświadczenia wiem, że na takich rzeczach nie warto oszczędzać i lepiej dopłacić a mieć świadomość, że jest wszystko na pewno dobrze i oddać się w ręce specjalistów. Ja skorzystałam z usług Dentamax w Krakowie i mogę z czystym sumieniem polecić. Mają "ludzkie" ceny i super specjalistów 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×