Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gosia100

pigulki a biegunka

Polecane posty

czesc !!blagam o pomoc. Otoz biore pigulki microgynon 21 i ostatnio dopadla mnie biegunka-jednorazowa.raz bylam w toalecie i zaraz szybko samo przeszlo.i czy to wplynelo jakos na pigylki?czy obnizylo to skutecznosc? jedzorazowa biegunka u mnie byla 15 godz po przyjeciu tabletki. i jeszcze jkedno pytanko? co to znaczy ostra pigulk? czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ,nie wpłynęło. Tylko 2-4 h po przyjeciu tabltek jak wystąpiły wymioty lub biegunka nalezy przyjać drugą tabletkę. Jedenorazowa wizyta w ubikacji to żadne zagrozenie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie
pigułka wchłania się ok 4 godz więc w Twoim przypadku na pewno zdążyła się wchłonąć ostra biegunka to taka utrzymująca sie co najmniej 1 dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież napisała, tak któr trwa co najmniej dzień i chodzisz do toalety kilka-kilkanście razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie
panikujesz bo sobie wmawiasz :) nic ci nie będzie, pigułka na pewno zdążyła się wchłonąć, gdyby takie akcje powodowały nie-działanie pigułek już z 10 razy byłabym w ciąży :) nie panikuj! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czemu w ulotce pisze ze przy ostrej biegunce nalezy sie skontaktowac z lekarzem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze nooo
Błagam o pomoc po 2 godzinach od połkniecia tabletki anty ..bylam w ubikacji to była jednorazowa mozna powiedziec biegunka czy wpłynieto jakos na skutecznosc tabsy ? Dzien wczesniej sie kochałam !Kurcze nooo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze nooo
odswierzam pilna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gozi
-----> do kurcze nooo: mam ten sam problem. i też z niecierpliwością czekam na odpowiedzi... juz wczoraj liczyłam ze ktoś doświadczony odpowie. trudno, będę czekać dalej. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gozi
bardzo poroszę o odpowiedz na nasze wątpliwości... z góry dziekuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gozi
naprawde nikt nie jest w stanie nas uspokoić.... :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesądzę żeby coś się stało. gozi ile czasu po połknięciu byłaś w toalecie, która to tabletka i ile czasu już je bierzesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gozi
to była moja 3 pigułka z opakowania, to opakowanie jest moim 4 w życiu. a do toalety byłam zmuszona iść 2 godziny po przyjęciu. nie kochałam się z chłopakiem w tym cyklu. powiem szczerze ze będziemy mieli okazję dopiero w tę niedziele. i myslę ze ją wykorzystamy. bardzo dziekuje za zainteresowanie... i prosze o dalszą pomoc... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chcesz mieć całkowitą pewność to możesz zawsze gumeczki użyć. jak rozumiem to jest cały czas ten sam cykl. sprawdź jeszcze na ulotce, bo ja niestety nie mam żadnej, ale wydaje mi się że jak zapomniałaś, zwróciłaś, po prostu jak nie zdążyła się wchłonąć(tak jak u ciebie) w 1 tygodniu to powinnaś się dodatkowo zabezpieczać przez tydzień, a potem będzie ok. radzę dla świętego spokoju użyć gumki i już. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gozi
gunia 0505, bardzo dziekuje za pomoc i zrozumienie:) czyli podsumowując: przez 7 dni od tej nieszczęsnej jednorazowej biegunki mam sie dodatkowo zabezpieczać. a później spać spokojnie i nie wariować, tak...? w ulotce jest napisane, ze w przypadku ostrej biegunki mam sie zkontaktować z lekarzem. jedynie w razie wymiotów przyjąc kolejną tabletkę, zabezpieczac sie przez 7 dni i kolejne opakowanie rozpocząc bez 7dniowej przerwy. wg portali internetowych jakie ostatnio studiuje, ostra biegunka to taka, która trwa do 10 dni i składa sie z co najmniej 3 wizyt w wc dziennie, a tu taki jeden raz i juz odlatuje. chyba nie jestem jeszcze gotowa na to wszystko :( jeszcze raz sredecznie dziekuję:) pozdrawiam baaardzo cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby u ciebie ostrej biegunki nie było, ale wiesz jak jest mogła się nie wchłonąć. a zresztą po co masz potem ze strachu umierać jak można gumki użyć i żyć spokojnie :) myślę że ten tydzień dodatkowego zabezpieczenia nie zaszkodzi, a na pewno wrazie czegokolwiek pomoże. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys
nie martwcie sie, biegunka moze oslabic, jesli trwa kilka dni,m a nie jednorazowe wyjscie, to po prostu rozwolnienie(co za slowo) a nie biegunka, kilka razy tak mialam, i nic sie nie dzialo. pigulka musi przejsc przez caly uklad pokarmowy, wiec aby musiala przelkeciec jak strzala, to musialaby wlasnie wystapic owa biegunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gozi
dziewczyny! przyjechal moj chłopak (nie widzielismy sie jeszcze w tym miesiacu). wiedział o mojej jednorazowej wizycie w toalecie i jak sie okazało sam szukał informacji co w tej sytuacji zrobić. zapytał czy wziełam po tym dodatkową tabletkę, na wypadek gdyby tamta nie zdązyła sie wchłonąć. zbaraniałam. zupełnie o tym nie pomyslałam. kolejną wziełam dopiero nastepnego dnia o normalnej porze. ale czy to było naprawde konieczne? skoro to tylko jeden luźniejszy stolec? i co mam zrobic w tej sytuacji. od tego okropnego wieczoru minąło juz 8 dni, cały czas z yasminem o 20:30. tyle już mi pomogłyście, ale nadal na licze na Was... z góry dziekuję i pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gozi
proszę, niech sie ktoś wypowie... bardzo mi zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadadada
jednorazowy "luźnijeszy stolec" nie spowodował że pigułka się nie wchłonęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabella30
A może ktos mi powiedzieć... Nie zrobiłam 7 dniowej przerwy w braniu diany, czy to moglo wywołać biegunke?? Dodam, że to było jakieś 5 godz po przyjęciu ostatniej tabletki. Podejrzewam, że jest to ostra biegunka,po ilu mniej więcej powinna przejść? mam pójść z tym do lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdy mam zaburzenia jelitowe i przewlekłą biegunkę ale nie pojawi sie w ciągu 4h od przyjecia albo pojawi sie w 3-4 godzinie ale w małej ilości? martiwie się, bo jest to pierwszy tydzien nowego opakowania... prosze niech ktos odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo mam podoby przypadek. Więc biore microgynon od 1,5 rokQ i wczoraj o 11:30 rano wzięłam 1 tabletkę a około 24 i o 3 rano złapała mnie ostra biegunka , po 2 wizycie w kibelku zaraz wziełam dodatkową tabletkę i dzisiaj o zwykłej porze - 11:30 przyjełam tą którą powinnam . Więc czy powinnam sie dodatkowo zabiezpiczyć i czy moje zabezpieczenie wogole bęzie działało ? Wydaje mi że tak bo w końcu od pryzjęcia tabletki do biegunki minęło 13 godzin więc chyba miała sie czas wchłonąć ale ejdnak jakas obawa jest więc co mam robić :( ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem po co ta dodatkowa tabletka? skoro od wzięcia tabletki do biegunki minęło kilkanaście godzin to gdzie tu problemu szukać? już dawno zdążyła się wchłonąć. nie zabezpieczaj się dodatkowo bo nie potrzebujesz, ulotka daje 3-4 godziny na wchłonięcie się tabletki i tego czasu pilnuj. przedobrzyłaś i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigułka wchłania się 3-4 godziny! Dziewczyny, czytajcie ulotki! Jeśli minęło więcej niż 3-4h od wzięcia tabletki a miałyście ostrą biegunkę, to nie ma żadnych obaw, tabletka się wchłonęła. Ostra biegunka to taka, która nie kończy się na jednej lub dwóch wizytach w WC. Biega się w tę i z powrotem, kilkanaście razy dziennie, a kał nie jest zbity tylko maksymalnie rozwodniony... Nigdy nie miałyście ostrej biegunki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×