Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marinaaa

ciąża i grzybica-pomóżcie!!!

Polecane posty

Gość marinaaa

Jestem w czwartm tygodniu ciąży, niestety z przykrościa stwierdzilam,że rozwinęly sie u mnie okropne grzyby(grzybicę mam nie po raz pierwszy), lekarz do którego mam zaufanie tymczasowo wyjechal, inny nakazal mi stosować (ostrożnie) clotrimazolum, boje się ,ze mogę zaszkodzic mojejmu dzieciątku, a z drugiej strony nie wytrzymam do przyjazdu mojego lekarza... czy któraś z was byla w podobnej sytuacji? czy rzeczywiście można bez obaw stosować globulki dopochwowe na samym poczatku ciąży??? odezwijcie sie, bo trochę sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzIDzIAAA
sa tez masci clotrimazolu chyba sa delikatniejsze bo n zewnatrz a globulki dostaja sie blisko szyjki macicy ..........chyba bezpieczniej bylo by masc....ja bylam juz bardzo wysoko w ciazy jak mialam grzybka, dostalam globulki i przeszlo ale mialam lekkie plamienie w miedzyczasie,ale lekarka tlumaczyla to tym ze scianki macicy sa juz delikatne i dlatego tak bylo i zebym sie nie bala.ale jak to jest we wczesnej ciazy -nie wiem. najwyzej zadzwon do paru lekarzy i zobaczysz co oni ci radza..:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam dzisiaj u mojej gin. Mam szansę na ciążę i początki grzybka. Lekarka powiedziała, że mogę spróbować Clotrimazolum na zewnątrz, a do środka na razie nie wskazane. Kazała mi za jakiś czas, jak pojawią się upławy zrobić biocenozę z wymazem i przyjść do niej z wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinaaa
no wlaśnie, tego,ze jest to sam poczatek sie boję.....chcę sie jeszce upewnic, podejrzewam,że maści nie nie są skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inke21
a moze Twoj maz/chlokak powinien razem z Toba uzywac tego kremu? bo inaczej nigdy sie go nie pozbedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinaaa
Aneta- u mnie niestety to nie poczatek.a cholerny grzyb zaawansowany i piekący do tego. wiec jadnak opinię lekarzy nie pokrywają sie chyba spróbuję użyć maści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cieżarówka
Ginekolog przepisał mi w I trymestrze Gyno-femidazol. Na ulotce było napisane żeby nie stosować w I trymestrze . Spanikowałam , no i dowiadywałam sie jeszcze raz , on mi to jednak ponownie zalecił, mówiąc że firmy farmaceutyczne piszą tak profilaktycznie. No cóż wzięłam parę globulek, w końcu to on jest lekarzem. Grunt to nie panikować.Oczywiście z seksu wtedy nici - w trakcie kuracji, no i faceta tez leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama1234
ja tez bralam clotrimazol, w obu ciazach. jesli tak bardzo sie boisz, probuj metod naturalnych, serio, zamocz tampon w naturalnym jogurcie i wloz sobie do srodka. zewnatrz tez smaruj sie jogurtem. i duzo go jedz. powaznie. wiem, co to grzybica, mialam ciagle przed i w trakcie ciazy, probowalam wszystkiego. jogurt bardzo lagodzi. powodzenia, bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinaaa
dzieki za odpowiedzi- spróbuję na razie metod naturalnych, może się uspokoi............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa346
marinna ja ma grzybice odp acztku ciazy nawroty nastepuja zolty lsuz swedzi piecze naszczescie mam czopki,gowa do gory dziecku nie szkodzi nam przeszkadza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia 22..
hej mi w ciąży moja gin przepisała pimafucin i gyno femidazol, pimafucin pomógł po trzech dniach! a ten drugi to juz tak zapobiegawczo, ale myślę że krem clotrimazol możesz stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×