Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracownik do ostatniej kropli

Umowa na czas określony a nieokreślony przy ciąży..proszę o poradę

Polecane posty

Gość pracownik do ostatniej kropli

pracownik do ostatniej kropli PRACUJE W PRYWATNEJ MALEJ FIRMIE JUZ OD PONAD 4-CH LAT. PIERWSZY ROK MUSIAłAM....NIESTETY PRZEPRACOWAC NA CZARNO, A PONIEWAż BARDZO ZALEZALO MI NA PRACY W TEJ FIRMIE JAKOS TO PRZEZYLAM I W SUMIE WARTO BYLO NASTEPNE 2 LATA PRZEPRACOWALAM NA CZAS OKRESLONY NA 24 MIESIąCE I PO TEJ UMOWIE DOSTALAM TAKA SAMA ROWNIEZ NA 24 MIESIACE. W sumie moze to i moja wina bo nie nalegalam specjalnie na umowe na czas nieokreslony - bo dlaczego niby? Czy ma to jakies znaczenie? Ale teraz juz jestem po 30-stce i powoli mysle o dziecku ( wkoncu juz czas i tak sie zasnanawiam jak to wyglada w przypadku kiedy jestem zatrudbiona na 24 miesiace??? I zastanawiam sie dlaczego mojemu szefowi tak zalezy ciagle na tym czasie okreslonym.........? hmm Bardzo proszę jesli ktos mogłby wypisac mi roznice w siwatczeniach czy prawach na tych 2-ch umowach bede bardzo wdzieczna pozdroski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik do ostatniej kropli
raz jeszcze temacik bo to dla mnie bardzo wazne a na tamten wejsc nie mozna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie wejść nie można... jeśłi chodzi o ciążę to różnica jest taka, że przy czasie nieokreśłonym możesz iść na wychowawczy i po macierzyńskim lub wychowawczym masz gdzi wracać, przy okreśłonym możesz nie mieć gdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak pracujesz na czas określony i zajdziesz w ciąży to jak kończy Ci się umowa to może Ci zawsze powiedzieć dowidzenia brak powrotu, a jak na czas nieokreślony to niemoże Ciebie wyrzucić ani zwolnić przysługują Ci zwolnienia i urlop macierzyński po którym ma obowiązek Ciebie przyjąć spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona w sieci
a dodatkowo jak będzie Ci się kończyć umowa a zajdziesz w ciąże i Ci jej nie przedłużą to możesz nie mieć nawet macierzyńskiego-bo muszą być odprowadzane składki w chwili porodu...możesz zostać bez kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzry okreśłonym macierzyńskie też dostajesz, płaci albo firma albo ZUS w zależności od tego ile zatrudnia osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona w sieci, skąd to wzięłaś z tym macierzyńskim??? przy umowie na czas okreśłony spokojnie macierzyński dostanie, ja tak dostawałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona w sieci
tak chyba że jej się będzie kończyć umowa-a będzie np.w 6 miesiącu i kto Ci wtedy przedłuży... Musisz być ubezpieczona w chwili porodu by należał Ci się macierzyński Zrobiłam staż w ZUSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka damulka
Jeśli umowa o pracę na czas określony wygasa co najmniej w trzecim miesiącu ciąży pracodawca musi Ci tę umowę przedłużyć do czasu porodu,a potem macierzyński płaci ZUS!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×