Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anulka05

Nutramigen

Polecane posty

Gość anulka05

Jestem mamą 3tygodniowego dziecka.Od urodzenia miał taki lekki katarek bo miał taki przyklapnięty nosek.W szpitalu mówili, że to nic.Niedawno zauważyłam, że czasami tak trudno mu się oddych a w nosku ma dużo takich twardych smareczków. Byłam u lekarza i on powiedział,że faktycznie troszkę sapie i może to być na tle alergicznym i przepisał nutramigen. Słyszałam,że lekarze często to przepisują a to wcale nie jest tak dobrze, bo mieszanki tej stosuję się przy skazie białkowej. Ja nie jestem pewna czy mój synek jest na cokolwiek uczulony, bo swoją mieszankę dostawał już w szpitalu i nie było problemów. Nie bardzo wiem co robić i czy stosować tą mieszankę i pozbawiać go mleka.co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały jak tylko wróciłam ze szpitala miał katar, byłam u lekarza i najpierw kropelki, niby alergię podejrzewali a jemu sapało w nosku. zrobiłam wymaz z noska okazało się że w szpitalu zarazili go gronkowcem i stad ten katar i sapka. Nie chce cię straszyć ale sprawdż to, bo po co zmieniać mleko jak to nie alergia. Mi tez zapisali nutramigen ale nie dałam mu bo po co. na gronkowca dostał masci do noska i pije teraz normalne mleczko, nan a ma zaraz 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutramigen
znajdz innego lekarza, najlepiej polecanego i z doswiadczeniem, normalnego Moje dziecko tez je nutramigen ale nie jestem przekonana o jego uczuleniu na bialko mleka, jestem na etapie zmiany lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka05
A gdzie powinnam zrobić ten wymaż, czy też u pediatry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymaz z nosa robisz w laboratorium, kosztuje ok.25 zł. to wymaz na obecnośc w nosie bakterii i jeżeli one sa totwoje dziecko może mieć katar lub sapkę uczucie zatkanego nosa, za wymazem czeka się ok.3 dni. . Najpierw położyć trzeba dziecko na brzuszku, żeby ta wydzielnia która jest w nosku troszke spłynęła bo inaczej nie bedzie materiału do badania i nic nie wyjdzie. W laboratorium potrzymaj dziecko na brzuszku ok, 4 minut i wtdey wymaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka05
Dzięki za informację.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutramigen podaje się dzieciom
uczulonym na białko mleka krowiego, a nie dzieciom, które mają katar!!! Skaza białkowa obiawia się wysypką, szorstką, zaczerwieniona skórą. Zmień lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka05 uważam że lekarz dobrze zaaragował, skazę białkową gdyby dziecko miało to ujawni się ona w pierwszych 2 miesiącach życia, u mnie dokładnie to samo, katarek nie wiadomego pochodzenia, sapanie w nocy, stosowałam cały czas bebiko, po 2 miesiącach na czole i między brwiami, oraz główce pojawiły się żółte łuski tzw. ciemieniucha, próbowałam leczyć to sama ale nie dawało efektu, gdy poszłam do pediatry od razu kazała przejść na nutramigen, wg mnie jest to super mleko, jedynie co uciążliwe jest to chodzenie po receptym ale teraz już wiem ile mały zjada i jak jestem u lekarza to przepisuje mi tyle puszek mleka żeby starczyło do następnej wizyty, zauważ że nitramigen to koszt ok 13 zł na receptę a jest go znacznie więcej niż zwykłych mieszanek, działa dobrze też na kolkę jelitową. Nie bój się tego mleka, mój maluch jest na nim od 3 miesięcy i przybiera w takim tempie że pediatra się śmieje że za gruby jest. Jednak jeśli chodzi o gromkowca to również możesz to sprawdzić, bo u mnie było podobnie gromkowiec ujawnił się dopiero teraz w postaci ostrego trądzika niemowlęcego, mały ma dużo ropnych wyprysków na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam jeszcze dodać że katarek i sapka są objawami alergii pokarmowej, jestem już obeznana w tym temacie, proponuję dać szansę lekarzowi i poczytać trochę na ten temat. Pamiętaj że napewno tym dziecku nie zaszkodzisz. Alergia u twojego maluszka mogła się jeszcze nie zdążyć ujawnić skoro ma dopiero 3 tygodnie, pamiętaj również że nie wszystkie objawy alergi występują razem, raczej napierw jest katarek i sapka (często rodzić nie kojaży tego z alergią), potem dopiero pojawiają się zmiany na buźce w postaci czerwonych lakierowanych policzków i żółtych łusek. Najlepszym pocieszeniem jest to że przeważnie alergia u większości dzieci mija w granicach 1 roku do 3 lat. Jeśli będziesz robić też wymas to radzę od razu zrobić posiew moczu + antybiogram, koszt bez skierowania 25 zł, zazwyczaj jeśli w organizmie jest gromkowiec to i w moczu są bakterie i też trzeba to leczyć. Mam nadzieję że pomogłam, w razie czego to jestem z topiku, rodzimy sierpień 2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×