Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

i-cin

9-miesięczny maluszek chce tylko mleko!!!

Polecane posty

Co robić? Od kilku dni mój 9-miesięczny synek odmawia jedzenia czegokolwiek oiprócz mleka. Wcześniej ładnie zjadał zupki, deserki i owoce, teraz nic nie chce. Nigdy nie lubił zagęszczanego mleka ani kaszki - miał po tym odruchy wymiotne - ale to przeżyłam, po prostu widocznie nie lubi. Co jednak robić teraz? Dawać mu tylko mleczko, czy przegłodzić i nakarmić zupką? Pomóżcie! Dodam, że ma również lekkie rozwolnienie, nie jestem pewna, ale wydaje mi się że to jest związanie z tą mleczną dietą, bo kupki są podobne jak wtedy gdy był maluszkiem karmionym wyłącznie mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 - idź do lekarza (może jest na coś uczulony i nie chce nic jeść, tylko pić, może grypa żołądkowa) jak ma rozwolnienie to potrzebuje więcej płynów, czyl mleka 2 - nie może cały czas być na mleku a ile warzy? dobrze przybierał na wadze do tej pory małe dzieci często mają odruchy wymiotne, jak np za duży kawałek jest w zupce... one prowokują te wymioty same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może to upartość twojego dziecka, wtedy trzeba reguralnie podawać to co dawałaś ja mam w domu niejadka i wiem że jak jest głodna to zje wszystko i nie marudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przybiera na razie dobrze, tym bardziej, że do tej pory zjadał bardzo ładnie, waży ponad 9 kg. Poczekam jeszcze ze dwa dni i wybiorę się do lekarza. Wiem, że takie dziecko nie może jeść tylko mleka i stąd właśnie mój niepokój. Na razie staram się konsekwentnie podawać to co podawałam do tej pory, choć marnie mi to idzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak zabki? moja corka jadla juz wiele roznych potraw gdy nagle przestala,okazalo sie,ze wychodzi zabek! to wlasnie bylo w wieku 9 m-cy. okolo miesiac pila tylko mleko,chociaz probowalam jej wcisnac cokolwiek innego! az wyszedl ten pierwszy zab! wtedy od razu zacela jesc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn ma też 9 miesięcy i z kolei mleka prawie wcale nie chce:( Tak źle i tak niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ząbków - na razie ma dwie dolne jedynki. Może to faktycznie ząbki, choć nie widzę śladu następnych. Kasika, córeczka mojej koleżanki przestała jeść mleko i cokolwiek mlecznego (jogurciki, budyń) jak miała 7 mie sięcy. Lekarka powiedziała, że widocznie tak ma być i od tej pory mała je wyłącznie normalne posiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i-cin ja staram się mu dawać rano i wieczorem, ale różnie to bywa.. Wczoraj na kolacje nie zjadł nic butli tylko deserek i pierwszy raz od kilku dni spał prawie całą noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i-cin - ja bym tez stawiala na zabki...Moj synek tak mial za kazdym rzem - tylko mleko + rozwolnienie. Nawet jak nie widac ze wychodza, to moga sie w glebi dziasla ruszac, i to tez dokucza...NIe martwilabym sie, tylko poczekala jeszcze pare dni, powinno mu samo przejsc. Jak je mleko, to sie nie odwodni, najwyzej sie troche przeglodzi i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mam nadzieję, że niedługo wszystko się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 272
mój syn do 10 miesiąca praktycznie nie chciał nic jeść tylko mleko (z dodatkiem kaszki ryżowej lub pszennej), czasami zdecydował się na inny posilek. zawsze dobrze ważył i był zdrowy tylko niestety brakowało mu żelaza, dlatego musiałam podawać w płynie. tydzień temu nie chcial nawet mleka i kaszki pić. okazało się że to zapalenie jamy ustnej. zobacz czy na języczku nie pojawiły się krosty. ale przy zapaleniu jest gorączka, więc jeśli nie ma podwyższonej temoeratury to może nic takiego złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×