Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ardnaskela

Ptanie do doswiadczonych, problem z ksiedzem

Polecane posty

Witam, wczoraj chodzil u mnie po koledzie ksiadz( z którym notabene moja rodzina sie nie lubi). Był bardzio niemiły i złosliwy. Za rok- dwa planujemy wziac slub z moim N, ja i N mamy bierzmowaanie. Problem tkwi w tym, ze w II kl. liceum przestałam chodzic na religie, czy ksiadz w takim wypadku moze odmówic nam slubu? A jesli bede brała slub w parafii mojego N, to czy potrzebuje zaswiadczenie od mojego proboszcza? Z racji tego, ze pewnie wiekszosc z Was jest po slubie, to mzoe cos mi odpwoeidcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz raz zalozylas ten topik i
juz ktos ci madrze odpowiedzial:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie nie uczyłaś się religii 4 lata w szkole średniej to musisz pójść na katechumenat przedmałżeński (u nas 10 spotkań). Jest to coś innego niż nauki przed ślubne. Tam dostaniesz zaświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedzaca na krzesle
ja nie chodziłąm na religie w sredniej szkole w ogole i żadnego zaswiadczenia do slubu miec nie musiałam,jedynie nauki przedmałżenskie no ale to każdy przechodzi,w ogole to pierwsze słysze że cos takiego księza żadają ze sie na religie chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale ten ksiadz jest proboszczem. Mieszkamy w małym maisteczku, parafia mojego N sasiaduje z moja parfia. Czy nie sa potrzebne zadne zaswiadczenie lub opinie od ks. proboszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już po ślubie
U nas trzeba okazać indeks katechizacji, jednak wydaje mi się że ksiądz może na to przymruży oko. Mój mąż np zgubił indeks i pokazał ocene na świadectwie ale tak szczerze to ksiądz się niespecjalnie o to upominał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już po ślubie
od swojego proboszcza musisz mieć jakieś takie zaświadczenie że byłaś chrzczona w parafii i miałaś komunie no i po bierzmowaniu ze byłaś bierzmowana. To zanosisz do parafii męża i wtedy ks z jego parafii daje ci karteczkę dla twojego proboszcza że ma wystawić zapowiedzi. Po zapowiedziach znowu jedziesz do swojego proboszcza i on ci daje zaświadczenie ze były wystawione zapowiedzi. Strasznie dużo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mathaus
Ksiądz może ci nalac :) Jeśli nie da ci ślubu to zawsze mozesz isc do innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mathaus
Pozas wszystkiem to nie jest za wczesmie na ślub?? Jak sie kochacie to poczekajcie. Zawsze lepiej jest sie najpierw ustatkowac niz potem załowc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie planujemy dokładnie slubu, ale trzeba od czegos zaczac. A za wczsnie? No nie wiem, jestesmy juz ze soba długo, a ieskzmy razem od 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mathaus
Mniejsza o to. W kazdym razie jesli dostąpiłas wszystkich sakramentów kasiądz ma obowiązek udzielic ci ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co wam ksieza
gonic czarnuchow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mathaus
Dla niektorych tylko ślub kościelny ma znaczenie. W użedzie to tylko świstek papieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego ja chce koscielny, choc nie lubie ksiedza i nie chodziłam na religie to jestem wierzaca i boje sie ze nie doatne slubu koscielnego przez to ze nie choddziłam na religie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mathaus
Wiesz jesli ksiądz jest wredny to moze rzucadz kłody pod nogi. NA twoim miejscu pobrałbym sie gdzies indziej lub uzgodnił wszystko z innym ksiedzem. MIeszkasz w małej miejscowosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izunniiaa
a po co ci slub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×