Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hfhfgh

mocz 4 latka

Polecane posty

Gość hfhfgh

czy to normalne aby mocz 4 latka miał nie przyjemny intensywny zapach amoniaku? Przy okazji oddawania rannego moczu dziecko skarży się na ból (konkretnie mówi że go siusiak boli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfhfgh
nawet nie strasz on ciągle chodzi i mówi że musi zjeść cos słodkiego a jak nie dostanie to zachowuje się jak narkoman na głodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dogory
szybko zrob badania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojęcia nie mam jak to wygląda u 4-latka, ale wiem, jak to wyglądało u mojego taty. Mocz był lepki (jakby pełen cukru), tata dużo pił, przybierał łatwo na wadze i lubił słodkie, a oddech pachniał mu amoniakiem. Ale wiesz, to dziecko jest jeszcze takie małe... Nie zakładajmy najgorszego :) Niech go jakiś lekarz dobrze przebada, może badanie moczu zrób dziecku i idź do dobrego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfhfgh
no włąśnie najdziwniejsze jest to że robiłam je w piątek i było wszystko ok , tylko że ten mocz zaczął tak nie przyjemnie pachnieć od poniedziałku szczerze mówiąc to tak śmierdzi że nos zatyka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfhfgh
zrobię .no ale to dopiero jutro bo to musi być poranny no nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Smierdzące\" siki świadczyć mogą o zakażeniu bakteryjnym - produktami przemian bakteryjnych są nitraty, które smierdzą. Radzę zrobić powtórne badanie ogólne moczu. Zresztą ten ból przy siusianiu też świadczy raczej o zakażeniu. U tak małych dzieci jeśli cukrzyca w ogóle się ujawnia, to nie w taki sposób. W dodatku - u dzieci występuje cukrzyca typu I, czyli taka, w której ulegają zniszczeniu komórki trzustki produkujące insuline. Ten proces niszczenia jest dośc powolny (zwykle) i cukrzyca młodzieńcza ujawnia się około 7-8 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musi być poranny. Jeżeli jest infekcja, to wyjdzie nawet w takim \"przygodnym\" moczu. Umyj tylko siusiaka synkowi dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczynmoże być kilka. Może to być zakażenie ukadu moczowego i nie zawsze wyjdzie to w badaniu ogólnym. Najlepiej w tym wypadku zrobić posiew. Może to być niedobór witaminy D. Mocz powinien być zebrany po nocy, na posiew do jałowego pojemnika, ale to pewnie wiesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfhfgh
dziękuje wszystkim odezwę się jutro już po badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×