Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

znajoma

zapalenie płuc u dziecka

Polecane posty

9 dni w szpitalu , 5 dni w domu i teraz znow szpital:( - caly czas antybiotyk w szpitalu- zinacef, w domu zinat. Duzy kaszel, katar i lzawienie oczu. znacie sposoby domowe na zapalenie pluc. oczywiscie nie wyklucza przyjmowania lekow. mowie ooplukiwaniu plecow i smarowaniu spirytusem...... znacie cos jeszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dziecko jest małe, a sądząc po Twojej stopce, to jest, to chyba powinno byc w szpitalu leczone. Tak wczoraj w TV mówili. Ale zwykle po 7-10 dniach kuracji powinno być już dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, juz widzę. Wiesz, ale jeśli zapalenia płuc już nie ma, to katar i kaszel potrafią długo się ciągnąć. Niestety :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli ten kaszel jest suchy to porozwieszaj wilgotne ręczniki. Jeśli wilgotny to przy kasłaniu opukuj troszke plecki dziecka. Moja znajoma na katar wiesza na grzejniku wilgotne ręczniki i skrapla kroplami miętowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajoma - odradzam \"domowe\" sposoby na zapalenie płuc zwłaszcza u dziecka! To ciągle bardzo poważna choroba ! Bardzo często powikłaniem w przypadku nieleczenia jest śmierć. Zanim podejmiesz jakiś lekkomyślny krok i zaczniesz leczyc dziecko w domu - zastanów się tysiąc razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież Sylwia napisała, że chce domowymi metodami tylko wspomóc leczenie a nie ma zamiaru lekceważyć zaleceńlekarza i odstawiać leków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajoma >> ..poczytaj ..:) Z reguly ..dziecko z zapaleniem pluc opuszcza szpital \"wyleczone\"..ale problemem sa \"powiklania \".. ktore ujawniaja sie w ciagu kilku dni po zakonczonej hospitalizacji ..Organizm jest oslabiony .. dziecko wyjalowione ..Jesli teraz jest w szpitalu ..musisz walczyc o to zeby ..wyleczyli do konca ..Tu musi byc pewnosc na 100% ...ze sa zdrowe zatoki ..uszy ..oczy ..gardlo ..no i najwazniejsze ..serce ..!!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że będzie rozsądna. Teraz oczywiście mniej się o tym słyszy, ale mój rocznik ......przynajmniej 9 dzieci, z którymi miałam kontakt w szkole, na podwórku itd. zmarło na zapalenie płuc, mimo pobytów w szpitalu i podawania antybiotyków. Teraz oczywiście mamy leki nowej generacji, lepsze.....ryzyko być może jet mniejsze, ale CIĄGLE JEST i dlatego NIE WOLNO niczego lekceważyć i raczej trzeba na zimne dmuchać. Uwierz, widziałam różne mamusie chorych dzieci i włos mi stawał dęba nad ich lekkomyślnością. Mam nadzieję, że Znajoma do nich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki!!! czekam na wiadomosc od meza czy zostaja w szpitalu czy nie. chcialabym zeby wrocili do domu ale z drugiej strony zeby go amdo konca wyleczyli juz.............. cos strasznego dzieje sie w tym roku.............tyle dzieci choruje moglaby przyjsc zima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zaryzykuje zdrowia i zycia dziecka......... ale jezeli bedzie w domu to chcialabym mu ulzyc w tym i oprocz podawania lekow zastosowac cos\"domowego\" na zmniejszenie kataru, kaszlu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że starym, sprawdzonym, skutecznym i potwierdzonym przez wielu lekarzy sposobem na zapalenie płuc są bańki, ale nie wiem, jak to wygląda u małego dziecka, czy można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W delikatny sposób podaje lek model Baby Sanity. Z jednej strony jest delikatny, ale z drugiej lek jest w na tyle małej cząstce że spokojnie trafia aż do płuc jeśli takie ma być leczenie. Warto coś takiego też mieć w domu na wypadek zwykłego przeziębienia. Szybka pomoc, bez wlewania w siebie jakiś trujących antybiotyków czy łykania innych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatapoluszak
Polecić mogę Simple, jest prosty ale to nie oznacza że jakiś tandetny, lek podaje dobrze bez strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest do kupienia teraz sporo tych inhalatorów z kompresorem, ja mam Simple i tutaj przynajmniej problem z hałasem odpadł, bo decybeli wytwarza mniej niż 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość łatwo można się inhalować naszym Simple w tym sensie że nie ma milionów funkcji, można się szybko połapać co do czego służy a jednak inhalacja jest dość trudnym procesem, to nie jest mierzenie ciśnienia czy gorączki ale trochę bardziej zaawansowana sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydajnie inhaluej Simple nie przeciąga się ta cała operacja w czasie, tak samo potem czyszczenie jest szybkie, a taka regularna konserwacja to niestety podstawa przy tego typu sprzęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o prostsze ale atestowane medyczne inhalatory to ja polecam Sanity Simple, korzystamy z niego od roku i nic nie nawala, ciągle inhaluje tak samo szybko i dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystamy z inhalacji od tamtego roku i bardzo nam się fajnie taka metoda sprawdza. Sprzęt mam polski od Sanity -Simple. Szybka wygodna terapia na co dzień, bez hałasu i rzężenia urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogłabym skserować wypowiedź przede mną. Też mamy Simple i też nam działa bezproblemowo. Dobra wygodna szybka inhalacja na górne i dolne drogi oddechowe. Zwłaszcza infekcje typowo przeziębieniowe bardzo dobrze mi się leczy u dzieci aerozolem. Jest to bezpieczniejszy sposób niż tabletki czy syropy bo lek idzie prosto do źródła stanu zapalnego a nie przez żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się zetknęłam wyłącznie z pozytywami na temat Simple. Ale wiadomo że wszystko wyjdzie w praniu i podczas codziennej normalnej inhalacji. Podoba mi się tutaj że jest dość mały wygląda na poręczny a ja akurat w mieszkaniu nie mam specjalne dużo miejsca na rozkładanie jakieś ogromnej aparatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inhalator Baby podpowiedziała mi nasza pani pediatra która zajmuje się synkiem. Bezpieczna rzecz prosta w podłączeniu aerozol rzeczywiście szybko jest przygotowywany i też sam wdech nie męczy dziecka, cała operacja zajmuje mało czasu nie trzeba malucha długo trzymać przy rurce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak sprawuje się wam ten inhalator baby? Czekam na opinie osob ktore juz maja go od dluzszego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpowiem inhalator Novama Familino Pro na pewno dużym atutem akurat w tym modelu jest wieczysta gwarancja. To jest akurat sprzęt włoskiej marki Flaem. Prosty w użyciu, inhalacja zajmuje mało czasu, nie trzeba wysiadywać tego przysłowiowego jajka przy rurce z mgiełką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata

Mam polski inhalator   Simple to jest marka Sanity dokładnie rzecz ujmując ;) Szybki zabieg nie męczy dziecka, nie hałasuje, mogę polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzedd

Przytaknę, że Simple nie marnotrawi aerozolu a tym samym można bardziej ekonomicznie korzystać z samego leku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×