Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
aga8207

Nie dajcie się wykorzystać w pracy!!!

Polecane posty

Dzisiaj jestem po rozmowie w sprawie pracy i moja decyzja...zmieniam moją dotychczasową, która nie jest może zła ale pracodawca nieuczciwy. Kombinuje jak się da. Na początku była rozmowa w sprawie pracy i pytanie ile chce zarabiać. Zaproponowałam na początek 1000 zł. netto - praca w biurze, bardzo dobra znajomość j . niemieckiego. Dodatkowo zapłaty za wyjazdy służbowe za granice(w granicach ok. 500 zł. za wyjazd 4 dniowy + hotel,transport, jedzenie). Praca od 8-16. Na drugi dzień po rozmowie telefon ze od nowego tygodnia zapraszają do pracy. Jakież było moje zdziwienie kiedy po dwóch dniach dostałam umowę ale... na pół etatu za połowę najniższej krajowej. Zdanie szefa: \"narazie do końca roku (3 mieś.) taka umowa, pieniadze tak jak się umawialiśmy a od nowego roku \"normalna\" umowa\". Dla mnie normalna umowa to umowa na normalny etet a nie kombinacje. Przyszedł Nowy Rok kończy się styczeń, a ja oficjalnie umowy nie dostałam. Widziałam tylko przypadkiem przygotowane umowy dla mnie i innych na pół etetu. Przygotowane ale nie wręczone do podpisu. Wkurzyłam się stwierdziłam że mam ich gdzieś i szukam nowej pracy. Może i się trochę szczęście do mnie uśmiechnęło ale właśnie mam nową pracę. Lepszą, z normalną umową i za godziwe pieniądze (porównywalne z obecnym zarobkiem). Zaczynam najprawdopodobniej od 12.02 mogłabym od zaraz ale id jeszcze na rękę starej firmie bo są pewne ważne sprawy których beze mnie nie załatwią. Jutro jednak dowiedzą się że będą musieli kogos poszukać. Teoretycznie nie obowiązuje mnie nawet żadne wypowiedzenie, bo przecież umowy nie podpisałam ale jestem osobą która jest chyba zbyt w porządku żeby \"isć na całość\" chociaż wszyscy znajomi i rodzina doradzają mi natychmiastowe pożegnanie się z firma. Więc apeluję do Wszystkich wykorzystywanych przez pracodawców. Nie dajcie się swoim nieuczciwym pracodawcą.W interesach nie ma sentymentów!!! Głowa do góry i powodzenia. Sytuacja na rynku pracy naprwdę powoli się poprawia z powodu licznych wyjazdów za granicą młodych ludzi więc po co tkwić w martwym punkcie. Wiele młodych osób nie myśli o emeryturze. Żyje dniem dzisiajszym i ważne są pieniądze które zarabiają \"do ręki\" ale nie myślą o skutkach zaniżania staweek w umowach itd. a za kilkadziesiąt lat będą się zastanawiać jak zwiazać koniec z końcem przy emeryturze 600 zł. na miesiac.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×