Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość carrambaa

POSINIACZONY DZIECIACZEK

Polecane posty

Gość carrambaa

Dziewczyny Mój syn ma 11 miesięcy i własnie zaczął chodzić. Z kazdym dniem wychodzi mu coraz lepiej i robi juz dłuższe dystanse... Niemniej dla mnie jako matki to straszny szok kiedy przy przewijaniu widzę ciałko synka... całe w brzydkich sinikach i zadrapaniach. Na nóżkach ma może z 10 sinców w tym jeden duzy ze zdartą skórką na udzie i pupie bo padał na ciuchcię i nie zdązyłam do niego dobiec. Staram sie usuwac z jego drogi wszytkie ewentualne przeszkody ale on i tak na cos wpadnie. Dzis stał przy kanapie, kiedy wszedł do pokoju mąż i Mały tak gwałtowanie sie odwrócił w stronę taty, że stracił równowage i padając uderzył policzkiem w drewniane oparcie kanapy... no jest wielka śliwka na policzku i pod okiem. :( Chciałam zapytać czy to normalne? Kolezanka ma córke w podobnym wieku ale jej Mała jakoś delikatniej przechodzi naukę chodzenia. Mój syn to straszny żywioł ale i tak uważam, że strasznie sie kiereszuje... Normalnie wyglada jakbysmy go regularnie bili... aż mi wstyd iść do lekarza na bilans roczniaka bo jeszcze pomysli, że katujemy własne dziecko. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej siostry synek wygladal tak samo! ...siniaki na policzkach, zadrapania na czole... ale nie przypominam sobie zeby mial siniaki na nozkach... zalezy pewnie jak upadnie. Nie martw sie. Sprobuj jakos bardziej zabezpieczyc malca przed upadkami np. przyklejajac specjalne \"kauczuki\" na rogi stolu, biurka, krzesel ...moja siora tak zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo zalezy od tego jaki ma dziecko organizm, moja corka potrafila sie huknac tak ze az sie czlowiek dorosly wystraszy (np w policzek o kant stolu przewracajac sie juz chodzac sprawnie) i nawet znaku nie bylo. Czy ktores z was ma moze takie delikatne cialo tez??? Ja sama wiem po sobie ze wystarczy zebysmy sie z mezem laskotali i on mnie ciut mocniej scisnie za reke zeby przytrzymac a ja juz mam since... dla doroslych na since lekarze polecaja rutinoscorbin 3razy dziennie, uwierzcie pomaga... co dla takiego malego dziecka nie mam pojecia, jedyne co moge powiedziec to lepiej niz maslo czy zimny noz na guzy na glowie dzialaja .... FUSY Z HERBATY tak mi podpowiedziala pielegniarka ze to lepsze niz kazdy lek... i sie nie smiejcie, sprawdzilam i na sobie i na malej i to faktycznie dziala!! zaparzyc trzeba herbate lisciasta najlepiej, delikatnie odsaczyc fusy i tymi wilgotnymi fusami przykladac do sinca, szybko straci siny kolor i stanie sie lekko zolty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj sie przewracal,wywracal,,i nie widzialam ani jednego siniaka nigdy ;) Ale za to wystarczy,ze ja lekko sie o cos uderze to siniaka mam jak nie wiem co,, Wszystko zalezy od organizmu,,,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała przewraca się przeważnie na pupę ale mimo to siniaki się zdarzają na nóżkach, ale małe. Nicelly wiesz ja mam to samo chodzę posiniaczona jakby mąż mnie tłukł, ostatnio byłam u lekarza (przeziębienie) no i pytam sie jej ze straszne mam te siniaki od czego? a ona a boli panią po prawej stronie? ( a ja przez 2 mies takie bóle miałam) mówi, ze to wątroba, od ciążkostrawnej diety i nie wiem czy to sugestia ale jak przestałam smażyć i jeść ciemne pieczywo bóle złagodniały, a siniaków nowych nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×