Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tshtrh

Kiedy należy się status bezrobotnego i zasiłek?

Polecane posty

Gość tshtrh

Jak długo trzeba przepracować i czy jest różnica jeśli pracowało się na umowę zlecenie? Jeśli rezygnacja z pracy nastąpiła za porozumieniem stron czy również można się o to starać? dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompulsywna królewna
poszukaj na stronie urzędu pracy, am powinno byc napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6 miesięcy chyba
na normalna umowę, wtedy przysługuje zasiłek, bo zarejestrować możesz się zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajjajjaja
nie wiem jak to jest z umowa zlecienie, ale ja zwykłej umowie trzeba być rok tzn. rok pracować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Ja w chwili obecnej pobieram zasiłek. Zasiłek przysługuje po przepracowaniu roku czasu. Wlicza się do tego umowa zlecenia jeżeli odprowadzona była składka na fundusz pracy. Jeżeli nawet nie przysługuje ci w tej chwili zasiłek to idź się zarejstrować bo masz na to 14 dni a ten czas pracy będzie później z sumowany z następny . Czyli na przełomie półtora roku musisz pracować 12 miesięcy. Nie ma znaczenia jak była rozwiązana uowa-ja również miałam za porozumieniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Status osoby bezrobotnej nabywa osoba, ktra jest osoba niezatrudnion, nie nabyla prawa do renty, emerytury, nie pobiera zasiku stalego z opieki spoecznej, nie ma prowadzonej lub zawieszonej dzialalnosci gospodarczej itp. Natomiast prawo do zasilku przysluguje osobie, ktora przepracowala 365 dni w ciagu ostatnich 18 miesicyw pelym wymiarye czasu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma czegosc takiego, ze trzeba zarejestrowac sie w ciagu 14 dni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dokładnieee
masz na to pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elooloolo
Trzeba miec przepracowane 12 miesiecy (przez ostatnie 18 miesiecy) i przez te 12 miesiecy trzeba zarabiac najnizsza krajowa. Niewazne czy to umowa zlecenie, pol etetu czy etat - wazne zeby zarabiac brutto najnizsza krajowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy zasilek nalezy sie osobie,ktora byla na stazu przez 9 miesiecy,a potem za ok.rok odbyla kolejne 3 miesiace stazu?Czyli razem przepracowala 12 miesiecy.Prosze,napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to był za staz? zostałas na niego skierowana z urzedu pracy? jesli tak to nie masz prawa do zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elooloolo
po takim stazu na ktorym sie zarabia cale 504 zl brutto [czy cos kolo tego] nie nalezy sie zaden zasilek :( Tez bylam na stazu rok i to w urzedzie pracy wiec wiem kiedy przysluguje zasilek a kiedy nie. Mi nie przyslugiwal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×