Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hally

Urlop wypoczynkowy

Polecane posty

Zaczęłam pracę 1 stycznia tego roku, w umowie mam napisane, że przysługuje mi 20 dni urlopu. W roku ubiegłym również pracowałam, ale u innego pracodawcy. A moje pytanie jest takie: czy np w maju będę mogła wziąć 10 dni urlopu, czy jest to tak, że za każdy przepracowany miesiąc należy mi się urlop w postaci 1,6 dnia i wtedy będę mogła te 10 dni wziąć dopiero w lipcu? Umowę mam na rok, ale później będzie na 100% przedłużona. Czy istnieje możliwość wzięcia urlopu na \"zapas\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz wziąć 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezapominajka Błotna
Możesz wiąć wszytsko nawet na początku, warunek - wstrzelisz się w plan urlopów = pracodawca się na to zgodzi, zgodnie z kodeksem możesz od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy
ile przepracowalas u poprzeniego pracodawcy dopiero po roku pracy mozna brac urlop "z góry"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy
jednak mozesz wziąć urlop z góry., kodeks pracy: 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu § 2. Prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodnie z kodeksem mogę wziąć za każdy miesiąc 1,6 dnia, czyli nie bardzo mogę w maju wziąć 10 dni? Już sama nie wiem. U poprzedniego pracodawcy pracowałam 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janaka33
Wydaje mi się że tak :) Polecam pojechać na ten urlop do Malborka :) Zamek jest piękny, po zwiedzaniu polecam iść do karczmy zamczysko na obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Miałam ostatnio kilka dni wolnego i postanowiłam się wybrać do ośrodka wypoczynkowego www.rehavitalsiolkowice.pl pod Opolem. Tam zregenerowałam swoje siły i uciekłam na kilka dni od problemów codziennego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja w ostatni ciepły weekend lata wybrałam się do ośrodka https://www.pokojepaprocany.pl/, który znajduje się w Tychach nad jeziorem paprocańskim. Ośrodek jest zlokalizowany w cichej okolicy i bardzo dobrze prowadzony. Polecam wam się tam wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×