Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość akka22
AN_ ---- wczoraj miałam dość zakręcony dzień bo przyszłam do pracy dopiero na 11.30 i jakoś tak cały dzień nie było czasu na forum...o dziwo nawet się nie nudziłam. A jutro impreza w niedziele poprawiny...oj nie będęsię nudzić :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. prosze o pomoc. czy po tym yasminelle nie miałyscie problemu z libido? ja bralam mercilon i w pewnym momencie w ogole nie mialam ochoty na seks, to bylo nienormalne. nawet jak juz bylo milo to bylam strasznie \"sucha\" i seks nie sprawial mi zadnej przyjemnosci wrecz przeciwnie :( oprocz powyzszego, oglnie przybralam ze dwa kilo. nie byloby problemu bo jestem z natury raczej drobna ale cellulit mi sie straaasznie powiekszyl i malam wrazenie, ze jestem jakas taka spuchnieta (w stosunku do roznicy w wadze wczesniejszej odczucie bardzo spotegowane). zrezygnowalam z antykoncepcji doustnej i teraz zostały tylko gumeczki ale chcialabym zaczac zazywac spowrotem tylko zeby nie cierpiec tak jak wtedy. sa takie pigulki po ktorych sie nie tyje, libido bardzo nie spada, nie ma sie problemu z nawilzeniem? czy takie rzeczy to tylko w erze? :( prosze odpowiedzcie, naprawde mi zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
afterglow------- ja nie miałam wogóle problemów z libido przy Yasminelle wprost przeciwnie w miom przypadku wzrosło o 100% .Teraz skończyłam 3 opakowanie. Ale czytałam tu na forum wypowiedzi dziewczyn którym libido spadło na poczatku ale poźniej z tego co wiem to sie unormowało... Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz... Każda z nas jest inna więc trudno powiedzieć jak będzie u ciebie Pozodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> Madziunia 21 masz racje, muszę spróbować, ja po prostu tak się zraziłam wtedy (a brałam ponad dwa lata), że teraz wole się wypytać o Wasze doświadczenia. wtedy w sumie musiałam brać antykoncepcje bo miałam wielotorbielowatość. po laparoskopii miało to przede wszystkim działanie lecznicze a lekarz zapewniał, że nie powinno to mieć negatywnego wpływu na \"pożycie\" - a miało jak cholera. teraz jest bardzo dobrze ale wiadomo, że wolałabym być lepiej zabezpieczona... a i co równie ważne przy pigułkach nie miałam takiego wrednego PMS ;) na Was też tak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka__
czesc Dziewczyny! chce zapytac czy po przyjeciu pierwszej tabletki Yasminelle w pierwszym dniu okresu, krwawienie zostanie zahamowane? i czy moge wziac jedno opakowanie (21 tabletek) i odstawic? czy nie rozreguluje sobie calego cyklu? wiem, ze po tych 21 dniach pojawi sie krwawienie z odstawienia, a kolejny \"normalny\" okres? no i czy w trakcie przyjmowania pierwszy raz takich tabletek nie pojawia sie u mnie jakies dodatkowe plamienia/krwawienia? nie tyle chodzi mi o antykoncepcje, a o przesuniecie okresu ze wzgledu na planowany wyjazd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
julka__ --> nigdzie nie jest powiedziane,że po pierwszym dniu krwawienie zostanie zachamowane,jedne dziewczyny miały okres krócej inne nawet dochodzący do dwóch tygodni! to jest kwestia indywidualna organizmu. natomiast co do brania jednego opakowania to bym nie radzila,bo niepotrzebnie rozregulujesz sobie cykl. tabletki pociągają za sobą pewne konsekwencje i nie można się nimi "bawić". a co do plamień do owszem mogą,ale nie muszą się utrzymywać nawet do trzech,czterech opakowań. buuu....jednak to grypa żołądkowa...wymiotów i biegunki ciąg dalszy! dobrze,że wszczoraj ostatnią tabletkę wzięłam,bo takto bym się teraz stresowała. ale muszę się zawziać i do jutra wyzdrowieć! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_
-------> julka_ krwawienie nie zostanie zahamowane. Moze trwać owszem krócej chociaż ja przy swoim pierwszym blistrze miałam go dłużej. A co dodatkowych krwawień to na poczatku mogą występować plamienia gdyż twój organizm sie przyzwyczaja i jest to rzecz normalna. Ponieważ jeszcze nie odstawialam tabletek tak całkowicie to nie wiem kiedy mozesz spodziewać sie normalnego okresu ale od kolezanek wiem ze jak odstawiły to im sie troche wszystko rozregulowało i nie miały dokładnie w tym terminie co zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka__
Dziewczyny dziekuje za odpowiedzi, no teraz to juz nie jestem pewna. moze lepiej przezyc ten wyjazd z tamponami ;) a moze sa zupelnie inne tabletki hormonalne, ktorymi mozna przesunac okres? czy raczej po kazdych dzialanie bedzie podobne?;) tzn tak jak mowicie, nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje? narazie antykoncepcji nie potrzebuje ;) takze chodzi tylko o okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka__
teraz ja pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka__
mialo byc do teraz ja pytam: szybkiego powrotu do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
julka__ --> dziękuję. uważam,że warto przecierpieć z tamponami,niż potem "cierpieć" z ewentualnymi skutkami brania jednego opakowania. :) o innych tabletkach hormonalnych,ani innych nie słyszałam. pozdrawiam iżyczę udanego wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) dawno mnie nie bylo... pisalam wam kiedys ze zastanawiam sie nad zmiana Y bo zle wplywaly na cere... zdecydowalam sie dac im szanse ale nie sprawdzaja sie :( ciagle wyskakuja mi takie duze bolące pryszcze :( wykoncze sie chyba, mam juz tego dosyc.. koncze 3 opakowanie i nie wiem co robic czy brac dalej... :O jak u Was z cera?? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
Ja przy yasminelle nie odczułam zmian na cerze,ale jeżeli to już trzecie opakowanie,a problem jest dla Ciebie uciążliwy to może warto je zmienić. ja zmieniłam yasminelle na novynette ze względu na ból nóg,który ustał po tej zmianie,ale natomiast moja cera troszkę podupadła. poprostu każdy organizm reaguje inaczej i nie zostało nam nic innego jak tylko próbowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota20
Pomóżcie!! Wymiotowałam po trzech godzinach po przjęciu tabletki. Wzięłam za to dwie następnego dnia o tej samej porze, co zawsze Cz to mi pomoże?któraś z was była w takiej stuacji? w dodatku w tg. przed współżyłam. Co mam teraz zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
Wiesz co...tabletka wchłania sięśrednio 3-4 godziny,także jest duża szansa że ona się wchłonęła,jak nie w 100% to napewno w większosci,a jak wzięłaś dodatkową tabletkę na wszelki wypadek to moim zdaniem nie powinnaś się martwić. To wchłaniania się substancji zalezy też od kondycji naszego organizmu,jeżeli jesteś zdrową,o normalnej budownie dziewczyną to te substancje szybciej sie wchłonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączenie tematów_____________
yasminelle od kiedy zabezpieczenie? 10:30 kinga22 wiem ze jest topik ale wole indywidualne odpowiedzi zazywam piguły juz 3 lata ale ostatnio mam przerwe miesieczna i zaczynam od pierwszego dnia okresu ginek stwierdził ze 14 dni sie trzeba zabezpieczac a mi sie wydaje ze juz od 1 jest oki piszcie te które zazywaja te pigułki dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączenie tematów_____________
Pigułki Yasminelle- ciemno brązowe upławy 10:22 Anjusia Witam, Mam pewne pytanie związane z przyjmowaniem Yasminelle. Chciałabym szybko poznać odpowiedź a niestety mój lekarz ma zamknięty gabinet w weekendy. Do rzeczy: jestem w trakcie brania pierwszego blistra tych tabletek, zgodnie z zasadami zaczelam od 1 dnia cyklu. Biorę je już ok 2 tygodni i nadal jakbym ciągle miała miesiączkę- stale mam ciemno brązowe upławy. Powiecie mi żeby zgłosić się do lekarza ok.. tyle, że w czasie wizyty u lekarza miesiąc temu ani badanie ginekologiczne, usg, ani cytologia i badanie krwi (na branie pigułek) nic nie wskazały, wszystko w najlepszym porządku! Niewiem co to może być i czy to nie oznacza osłabionego działania pigułek i czy jest w związku z tym ryzyko ciąży. Proszę powiedzcie Aha- czy po 1wszym blistrze mogę odrazu przejść do następnego? Podobno nie jest to zalecane a zależy mi aby przesunąć miesiączke z powodu wyjazdu. Pozdrawiam i z góry dzięki 10:26 lilith83 To że masz upławy podczas brania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych jest normalne. Też tak miałam Po prostu organizm musi sie przyzwyczaić do dawki hormonów i troszkę wariuje Nie przejmuj się tym. A co do przerwy w braniu tabletek, ja jednak zalecałabym ją zrobić. Pewnie nic się nie stanie jeśli z niej zrezygnujesz ale lepiej byłoby gdybyś przerwała łykanie tabletek choćby na 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ja pytam -> to jest drugi blister ale wolę nie ryzykować szczególnie jeśli o łydkę chodzi... a dostałam harmonet teraz. zaczynam pierwszego dnia krwawienia po yasminelle. zobaczymy zobaczymy....... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
No to ja zyczę aby bóle zniknęły i nie było żadnych skutków ubocznych! ;) daj znać czy bóle minęły po harmonecie,bo mi po novynette tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anjusia
lilith83 -> to mnie uspokoiłaś.Dzieki. Dobrze wiec powiedzmy ze zrobie 3 dni przerwy , potem nastepny blister i 7 dni przerwy i wtedy zmienia sie dzien w ktorym zaczyna sie brac kolejny blister , mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulimcia
Czesc dziewczyny,czy ktoras z was mogłaby mi napisac jaki sluz zaobserwowała biorac tabletki yasminelle?Bardzo sie boje,poniewaz pare dni temu zaczelam brac drugi blister i mam obawy ze tabletki nie działaja poniewaz nie bola mnie piersi tak jak przy pierwszym blistrze i dzisiaj zaobserwowalam u siebie mokry śluz taki mleczny.Mam te obawy poniewaz z 1 blistra zaczynałam brac tabletki od wtorku,i tabletka z poniedziałku która powinnam wziasc na samym koncu gdzies mi sie zgubiła i Pani magisterka w aptece powiedziała mi ze tej ostatniej juz nie musze brac tylko teraz zrobic sobie 7 dni przerwy i 8 dnia zaczac normalnie drugi blister i tak zrobiłam.Prosze napiszcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulimcia
Na dodatek w ciagu 7 dni przerwy współzyłam z chłopakiem i on skonczył we mnie miałam wtedy koncówke okresu;( Podejrzewam ze nie byłam chroniona,poniewaz na ulotce pisze ze pominiecie pierwszej lub ostatniej tabletki z blistra znacznie zmniejsza ochore przed ciaża,staram sie tym nie martwić bo przeciez wtedy nie miałam dni płodnych,była to końcówka okresu,ale martwie sie tym ze współzyłam z chłopakiem wczoraj tabletki biore od wtorku ale dzisiaj rano miałam ten mokry mleczny śluz;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze pani z apteki mial racje bo jak pominie sie tabletke z 3 tygodnia to mozna albo zaczac nowe opakowanie od razu albo zrobic 7dniowa przerwe wlacznie z tym dniem gdy pominieto tableteke, tak chyab pisze w ulotce. a gdzie wyczytalas ze pominiecie ostatniejh tabltki zmniejsza skutecznosc?? bo nie mam ulotki przy sobie wiec nie moge. to ze cie piersi nie bola to znavczy ze organizm sie przyzwyczxajaa do tabsow a nie ze nie dzialaja. a taki sluz to i ja miewam, ale jakos nigdy szczegolnie sie nad im nie zastanawialam:) a jak bierzesz tabletki to w ogole nie masz dni plodnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulimcia
Wyczytałam tak na Ulotce nie powiem ci teraz na ktorej stronie bo tez nie mam przy sobie ulotki,czyli jak biore tabletki to jestem na 100% chroniona bez wzgledu na to co sie dzieje?Ja nie wziełam tej ostatniej tabletki,zrobiłam 7 dni przerwy i 8 dnia wzielam tabletke z wtorku tak jak zaczynalam na poczatku ale nie jestem pewna czy wliczylam w te 7 dni ten dzien w ktorym nie wzielam tabletki:(Czy to ma jakies duze znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulimcia
Strasznie sie martwie jak bralam 1 blister to piersi mnie bolały a w trakcie 7 dniowej przerwy przestaly mnie boleć czyli tabletki chyba nie działały a ja pod koniec okresu odbyłam pełny stosunek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z braku bolu piersi to trzebz tylko sie cieszyc. teraz to ja nie wiem. nie wzielas ostatniej tabletki (jaki to byl dzien tygodnia?) i zrobilas przerwe i wzielas we wtorek pierwsza z kolejnego blistra. to na moj rozum powinnas zapomniec tabletki we wtorek czy tak bylo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) a moze wie ktoras z was jaki jest maksymalny \'\'bezpieczny\'\' czas spoznienia sie z zazyciem tabletki? ja np staram sie brac codziennie o 10 rano..z tym ze nie zawsze pamietam :/ ech... no i sie tak wlasnie zastanawiam do ilu godzin mozna sie spoznic zeby nie bylo z tego potem zadnych klopotow... z gory dzieki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shiruu
witam was, mam pytanie... od 1 wrzesnia biore tabletki Y... pierwszy tydzien oprocz hustawki nastrojow minął bez problemowo...od kilku dni..boli mnie podbrzusze, po prawej stronie (gdybym nie brala tabletek, mialabym jajeczko z prawego jajnika) dodatkowo bolą mnie piersi... i od kiedy zaczelam stosowac te tabletki, mam mniejszy apetyt, podwyższone libido, no i całkiem sporo powiększyły mi sie piersi, pomimo tego ze tak krótko biorę tabletki, ulotkę całą przewertowałam niby mogą być taka skutki uboczne... ale powiedzcie mi, czy ktoraś z was tak miała? i czy te objawy te negatywne oczywiscie szybko wam przeszly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×