Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Yasminelle

Witam! Dzis moj ginekolog przepisal mi zamiast yasmine,yasminelle... Twierdzil,ze skutecznosc antykoncepcyjna jest zachowana,tylko mniejsza dawka hormonow odpowiedzialnych za skutki uboczne. Ale logicznie myslac - skoro mniejsza zawartosc "czegos" .... to mniejsza skutecznosc ... Nie chce tworzyc wlasnych teorii,tylko zastanawia mnie to,czy na pewno moge byc spokojna o swoja antykoncepcje ? Juz widzialam na jakims forum plotki,ze jakas kobieta z Niemiec zaszla w ciaze regularnie biorac yasminelle ... Co o tym sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margo26
Ja także zmieniam z Yasmin na Yasminelle. Skuteczność jest taka sama, bo składnik tabletki odpowiadający za efekt antykoncepcyjny to drospirenon, którego ilość zarówno w Yasmin jak i Yasminelle jest taka sama. Różnią się tylko zawartością estrogenów, które maja działanie stabilizujące cykl ( nie bezpośredni antykoncepcyjne) i zmiana ich dawki nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną. Co do plotek zawsze są, zayważyłam zresztą prawidłowość ze jak jakaś nowa pigułka wchodzi na rynek to zaraz pojawiają się ,,ciąże " niby po niej. Tak było z Jeanine, Yasmin i z plastrami :)) Powiedz czy lekarz zlecił Ci robienie 7 dniowej przerwy po zakończeniu Yasmin i dopiero wtedy rozpoczynasz Yasminelle czy nie robisz w ogóle przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasminelle
Ja dzis mam 2gi dzien przerwy od ostatniej tabletki yasmine... Powiedzialam to ginekologowi - nie skomentowal tego w zaden sposob ... wiec wydaje mi sie,ze nie robi to zadnej roznicy:)spytalam tylko,czy skutecznosc antykoncepcyjna jest zachowana,odpowiedzial,ze tak. Dziekuje za odpowiedz :) Mam nadzieje,ze jak za 5 dni zaczne opakowanie yasminelle to wszystko bedzie ok.... Ale z drugiej strony jesli organizm byl przyzwyczajony do wiekszej dawki,i teraz dostarczyc mu mniejsza dawke tych hormonow odp. za cykl... Moze nie bedzie tak dobrze dzialalo? aaaa nie wiem,pewnie wymyslam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zmieniam
z yasminu na novynette bo wylecialy mi garsciami wlosy po nich :/ i yasminelle nawet by mi tu nie pomogly zaczynam novynette brac w piatek a w czwrtek koncze yasmin, czyli nie robie zadnej przerwy, od razxu biore nowe tabsy... troche sie boje.... ale tak lekarz zarzadzil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bellinda23
Bardzo dobrze Ci lekarz zalecił.Kiedy przechodzisz na niższa dawkę nie robisz przerwy. Ja zaczynam Yasminelle w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bjork 28
Widze ze jeszcze malo dziewczyn bierze Yasminelle, a ciekawa jestem Waszych opinii? Ja mam już te tabl i zaczynam brać. Fajne mają opakowanie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bjork 28
Kosztują ok 35-40 zl. Skład 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie :*** Mam pytanie - pierwszy raz biorę się za antykoncepcję w tabletkach. Lekarz przepisał mi właśnie yasminelle - tylko nie wiem, po jakim czasie od zażycia pierwszej tabletki zaczyna ona uwalniać swoje działanie antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirkaaa
czesc ja brałam przez pół roku jeanine- w sumie to nie moge na nie nazekac...ale byłam u lekarza i powiedział mi ze przy mojej drobnej budowie lepiej jak przejde na yasminelle bo maja mniejsza dawke hormonów. mam pytanie czy polepszyła wam sie cera od tych tabletek? u mnie sa one po 43 zł.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelka
Witam, mi też, lekarz zalecił branie yasminelle po 1 miesiącu brania yasmin (nawet dostałam je w prezencie od lekarza:)). Myślę, że na efekty trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać, gdyż jak widać każda z nas zaczyna je dopiero brać. Ale bądźmy dobrej myśli w końcu mają najniższą dawkę ze wszystkich:-). Pigułka antykoncepcyjna działa już od 1 dnia brania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirkaaa
MARTHY 18 KAZDY LEKARZ CI POWIE, ZE JESTES ZABEZPIECZONA OD PIERWSZEJ TABLETKI, ALE JA OSOBISCIE BYM SIE BAŁA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bjork 26
Mirkaa-troche się zmartwiłam ze Yasminelle jest bardziej dla tych drobniejszych dziewczyn, bo ja do nich niestety nie należę-jestem wysoka i swoją masę też mam:)) Mam nadzieję ze Yasminelle da radę, jak nie to z powrotem na Yasmin:)) Co do zabezpieczenia ja nigdy dodatkowej anty nie stosowałam nawet na początku brania tabl. Oczywiście pierwsza tabl w pierwszym dniu miesiączki, wtedy jest ok. Pozdrawiam Yasminellki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś tam na innym forum czytam że dopiero po dwóch tygodniach od wzięcia pierwszej tabletki bez obaw można uprawiać seks z partnerem, Bjork 26 pisze że jak wezmę pierwszą pigułkę w pierwszym dniu menstruacji (tak mi też powiedział lekarz) to wszystko będzie ok i w ciążę nie zajdę...cholera, a się jednak boję! Ktoś mi to może wyjaśnić jak to z tym w końcu jest?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bellinda 23
jeżeli weżmiecie pierwszą tabletkę pierwszego dnia krwawienia jesteście zabezpieczone od razu. Jeżeli się wezmie np 2 dnia czy pozniej nalezy zasosowac dodatkowe zabezpieczenie. Tak podaj ulotki wszystkich tabletek i tak mówia lekarze. Ja nie stosowałam nigdy dodatkowej antykoncepcji, ale jeżeli macie się czuć pewniej to mozna przez pierwszy tydzień zabezpieczyć się dodatkowo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina20
siema laseczki ja dzis zaczelam yasminelle wcesniej bralam logest nie narzekalam zobaczymy jak dziala nowosc mam nadzieje ze zejde z 3 kg z wagi tak mi powiedziala moja lekarka ze moczopedne sa zobaczymy pozdrawiam Was pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Babeczki:-) Dzisiaj zdecydowalam z moim ginem ze tez zmieniam tabsy tylko yasmine wezme do konca... normalnie robimy 7-dniowa przerwe i yasminelle idzie w ruch. Tak mi powiedział lekarz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻witajcie!!!ja też właśnie zaczęłam brac yasminelle podobnnie jak \"dziobus\" tyle ze przechodziłam z trójfazowej milvane.Mam pytanie czy yasminelle mają podobne- odchudzające działanie do yasmin??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisha
Mada lena => Gdzieś już czytałam że yasminelle odchudzają,ale nieduzo i w zalezności od wagi osoby bioracej - tak około 3 kg. Jasne że to zależy od organizmu, bo jedna od tabletek może chudnąć, a druga tyć...ja wczoraj wieczorem wzięłam pierwszą yasminellkę i dzisiaj jestem strasznie ospała.......nie wiem czy to jest spowodowane tabletką ale nie mam innego wytłumaczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisha to może być po tabletkach Nawet jeśli to tyllko 3 kg to i tak super!!!!!Ja w kwietniu urodziłam synka , tyle że przez cesarkei mam pewne problemy z dojściem do swojej wagi i stąd u mnie to pytanie, bo nie mogę pozbyć sie ostatnich 4 kg Pozdrawiam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elika82
Ja od trzech miesięcy biorę Yasmin i nie schudłam ale przytyłam jakiś 1kg- wiekszość to poszło w biuścik :D także nie narzekam. w ogóle to czuje się po nich super.No ale zaciekawiły mnie te Yasminelle, skoro mniej hormonów to moze zdrowsze...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość questionnn
no co do skutecznosci to kiedys pigulki mialy 50 razy wieksze dawki hormonow... i pewnie jak z czasem coraz mniej to ludzie tez tak mysleli... ja zmieniam zdecydowanie na to jak tylko skoncze opakowianie yasminu yasmin- jestem super zadowolona ale chce mniejsze dawki hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry tłusto- czwartkowy dzien:) Ja zaczelam brac yasminelle ponad tydzien temy.. na poczatku czulam sie troche spiaca i nic mi sie nie chcialo ale teraz jest juz ok:) tylko ze dalej mam okres.. tzn.. powinien mi sie jakos w niedziele skonczyc.. a dzis jest czwartek a ja plamie.. i nie wiem co jest? hmm.. czy to jakis zły znak? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pidzamko! Ja też się czuję strasznie ospała po tych tabletkach...dobrze wiedzieć ze nie ja jedna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyschering
boze, kolejne gówno schering wprowadza i już szał, bo nowość :o tym, którym yasmin nie za bardzo pasowała będzie się wpychać yasminelle jakby nie było innych, o niebo lepszych tabsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinno byc
Nie, nie...yasmin NIE ODCHUDZA! On tylko ODWADNIA. wiec jesli myslicie, ze cudownym sposobem zejdzie Wam tluszczyk, to bedzie maly zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elika82
marzepa....z tego co piszesz to mozna wywnioskować że byłaś niezabespieczona między 26sty a 1lut, także jeśli poszaleliście wtedy to masz prawo do obawy. Z drugiej strony zaraz dostałaś okres...wydaje mi sie że raczej nie powinnaś zajść w ciażę, ale od czego jest test ciążowy! Ja już mam dwa za sobą ;) oczywiście negatywnwe. Po co sie zamartwiać jak w kilka minut można zdjąć ten cieżar z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plasticine
wlasnie wrocilam od lekarza,biore Yasmin, ale zaproponowal mi Yasminelle. Powiedzial, ze to dokladnie to samo co Yasmin, tylko mniejsza dawka hormonow. Bierze sie normalnie po 7 dniach przerwy....Ja mam jeszcze poltora opakowania Yasmin,a potem pewnie zmienie na Yasminelle :) mialam wlasnie pytac czy ktroras z was bierze juz ta "nowosc" :) opowiedzcie jak sie czujecie? ja po Yasmin calkiem fajnie, nic mi nie dolega, wiec mam nadzieje, ze Yasminelle dziala podobnie. Sama sobie tez tak wkrecam, ze moze jesli mniej hormonow to mniejsze zabezbieczenie, ale przeciez to niemozliwe... piszcie jak tam branie tych tabletki w praktyce wyglada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziunia 21
hej ja biore yasminelle od dwóch dni i czuje się wyśmienicie . brak jakich kolwiek wymiotów i zmiennych nastrojów. jedynie to spadł mi troszkę apetyt , ale sie nie przejmuje może troszeczke dzięki temu spadne z wagi . pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orange-72
hej! Ja biore yasminelle 4 dzień i na razie ok.Sa to moje pierwsze tabletki i nie mam porównania z innymi. Dzisiaj cos pobolewa mnie głowa .ale pogoda okropna- a ja jestem własnie wrazliwa na wszelkie zmiany pogodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. a ja dalej nie wiem czy to ze przeciaga mi sie okres przez to ze zaczelam brac tabsy (yasminelle:)) to zle czy nie..? pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×