Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

cześć dziewczyny wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego dopiero blistra i mam teraz 7dniową przerwę i czekam na okres.Mój organizm dobrze zniósł yasminelle, i mam nadzieję że dalej tak będzie.Na początku codziennie bolała mnie głowa i miałam nudności, biust na razie mi się nie zmienił i cera też może być.Dziś idę po receptę u mnie kosztują 31,50zł jak dla mnie to nie tak drogo, warto wydać te pieniądze i nie martwić się nie chcianą ciążą. Mój mąż to nawet trzy razy dziennie ma ochotę na seks i odkąd biorę tabletki to mu nie odmawiam jak kiedyś, zasłaniałam się bólem głowy albo brzucha.Mam nadzieję że nie będę miała problemów zdrowotnych przez yasminelle bo chcę je brać. Mam już 2letnią córcię i na razie chcę zostać przy jednym dziecku.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
Cholera jasna... No i dziś dostałam normalny okres. Dzowniłam do lekarza, narazie nie odbiera, no i teraz już nie wiem zupełnie co robić. Zacząć brać normalnie, nowe opakowanie//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jak to dostałaś okres? po tabletce "po" ? opisz mi cała kwestię raz jeszcze.....w miarę zwięźle, ale konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikoola: przeczytałam raz jeszcze Twój problem. wg mnie, nie warto ryzykować już w tym cyklu i polegać na pigułkach. miej ten okres, niech się on skończy, po prostu przejdź ten cykl cały, aż do następnej miesiączki i wtedy zacznij brać pigułki. Teraz już z nimi nic nie kombinuj. Przez ten czas albo wstrzymaj się od współżycia, albo prezerwatywa i ewent.środki plemnikobójcze, bo nie ma co już ryzykować w tym miesiącu z tabletką "po" (w razie awarii...). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
Jakieś ponad 2 tyg temu poszlam do lekarza po tabl. "po", ale przy okazji stwierdziłam ze poprosze o jakies antykoncepcyjne. Miałam zaczac brać yasminelle od pierwszego dnia okresu, a wypadał mi od wizyty za jakies 2 tyg. ale oczywiscie lekarz poiformowal mnie ze tab. "po" moze mi sie przesunąc. I dwa dni po terminie kiedy mialam miec okres, zaczelam plamic po poludniu, wygladalo mi to na narmalny poczatek okresu, wiec wieczorem wzielam pierwsza tabletke yasminelle. Ale okazalo sie ze na drugi dzien i juz tamtego dnia, nic nie plamilam, pomimo tego na drugi dzien wzielam 2 tabl. a na trezci zadzwonilam do lekarza (czyli wczoraj) zapytac sie czy dobrze robie, lub co mam robic, powiedzial, zebym brala tabl. norlamnie i po skonczeniu opakowania, 7 dni przerwy i bede miala w tym czasie okres, wiec wzielam wczoraj trzecia tabletke, a dzis rano dostalam normalny okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
W koncu lekarz do mnie oddzwonil i powiedział zebym poczekala do konca okresu i jak mi sie skonczy, wybrala do konca to opakowanie, czyli te 18 tabl. ktore mi zostalo, a potem 7 dni przerwy i po 7 dniach nowe opakowanie. Spoko, niby go zrozumialam, ale teraz to juz nic nie wiem. Bo jesli przykładowo okres skonczy mi sie w piatek to powinnam zaczac od tabl. z napisem Pt. no i zeby wybrac opakowanie do konca to na drodze trafie na luke Sob. Nd Pon., ktore juz wybrałam i jak wtedy dojde do konca opakowania zebywziac ominiete na czas okresu Wt. Śr. Czw... Masakra, nie wiem czy ktos mnie zrozumie, czy moze skoro mam wybrac te 18 tabl. do konca to moze pomimo tego ze okres skonczy mi sie w piatek to zaczac brac od wtorkowej, od tej, na ktorej skonczylam i wtedy normalnie opakowanie pojdzie do konca. Juz nic nie wiem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
W koncu lekarz do mnie oddzwonil i powiedział zebym poczekala do konca okresu i jak mi sie skonczy, wybrala do konca to opakowanie, czyli te 18 tabl. ktore mi zostalo, a potem 7 dni przerwy i po 7 dniach nowe opakowanie. Spoko, niby go zrozumialam, ale teraz to juz nic nie wiem. Bo jesli przykładowo okres skonczy mi sie w piatek to powinnam zaczac od tabl. z napisem Pt. no i zeby wybrac opakowanie do konca to na drodze trafie na luke Sob. Nd Pon., ktore juz wybrałam i jak wtedy dojde do konca opakowania zebywziac ominiete na czas okresu Wt. Śr. Czw... Masakra, nie wiem czy ktos mnie zrozumie, czy moze skoro mam wybrac te 18 tabl. do konca to moze pomimo tego ze okres skonczy mi sie w piatek to zaczac brac od wtorkowej, od tej, na ktorej skonczylam i wtedy normalnie opakowanie pojdzie do konca. Juz nic nie wiem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
Jakieś ponad 2 tyg temu poszlam do lekarza po tabl. "po", ale przy okazji stwierdziłam ze poprosze o jakies antykoncepcyjne. Miałam zaczac brać yasminelle od pierwszego dnia okresu, a wypadał mi od wizyty za jakies 2 tyg. ale oczywiscie lekarz poiformowal mnie ze tab. "po" moze mi sie przesunąc. I dwa dni po terminie kiedy mialam miec okres, zaczelam plamic po poludniu, wygladalo mi to na narmalny poczatek okresu, wiec wieczorem wzielam pierwsza tabletke yasminelle. Ale okazalo sie ze na drugi dzien i juz tamtego dnia, nic nie plamilam, pomimo tego na drugi dzien wzielam 2 tabl. a na trezci zadzwonilam do lekarza (czyli wczoraj) zapytac sie czy dobrze robie, lub co mam robic, powiedzial, zebym brala tabl. norlamnie i po skonczeniu opakowania, 7 dni przerwy i bede miala w tym czasie okres, wiec wzielam wczoraj trzecia tabletke, a dzis rano dostalam normalny okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viewióreczka
Mam pytanie... Moja ginekolog wypisała mi yasminelle ponieważ mam zmiany trądzikowe, wcześniej brałam cyprest, ale nie pomagał... W ulotce jednak nie znalazłam nic o tym, że yasminelle reguluje wydzielanie łoju, a że ma tylko zastosowanie antykoncepcyjne. Nie bardzo wiem teraz czy brać te pigułki... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viewióreczka
Mam pytanie... Moja ginekolog wypisała mi yasminelle jako pigułki na uregulowanie cyklu i poprawienie cery ponieważ mam zmiany trądzikowe... Wcześniej brałam cyprest, ale nie pomagał więc wypisała właśnie yasminelle, niestety ani w ulotce, ani na stronie nie znalazłam żadnej wzmianki na temat tego, że to pigułki działające jakkolwiek poza antykoncepcją. Nie bardzo wiem teraz czy je przyjmować czy jednak darować sobie i pójść do innego lekarza... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viewióreczka
Mam pytanie... Moja ginekolog wypisała mi yasminelle jako pigułki na uregulowanie cyklu i poprawienie cery ponieważ mam zmiany trądzikowe... Wcześniej brałam cyprest, ale nie pomagał więc wypisała właśnie yasminelle, niestety ani w ulotce, ani na stronie nie znalazłam żadnej wzmianki na temat tego, że to pigułki działające jakkolwiek poza antykoncepcją. Nie bardzo wiem teraz czy je przyjmować czy jednak darować sobie i pójść do innego lekarza... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viewióreczka
Mam pytanie... Moja ginekolog wypisała mi yasminelle jako pigułki na uregulowanie cyklu i poprawienie cery ponieważ mam zmiany trądzikowe... Wcześniej brałam cyprest, ale nie pomagał więc wypisała właśnie yasminelle, niestety ani w ulotce, ani na stronie nie znalazłam żadnej wzmianki na temat tego, że to pigułki działające jakkolwiek poza antykoncepcją. Nie bardzo wiem teraz czy je przyjmować czy jednak darować sobie i pójść do innego lekarza... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viewioreczka: Najpierw trzeba ustalić, dlaczego masz trądzik, czy to powód hormonów czy niewłaściwa dieta (naprawdę zmiana diety czyni cuda w tym przypadku)- czy lekarz stwierdził to na podstawie badania hormonalnego na poziom testosteronu? Nie warto faszerować się hormonami by zlikwidować trądzik! Prawda jest jedna: trądziku się nie ma TYLKO PODCZAS BRANIA tabletek. Po ich odstawieniu- powraca. To walka z wiatrakami. Warto zrobić badania hormonalne i terapię przeprowadzić z dermatologiem tudzież endokrynologiem. Yasminelle powtarzam raz jesczze: to są najmniej bezpieczne pigułki hormonalne. Szkoda niszczyć sobie organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikooola: Moje wcześniejsze rady (ostatnie) są jak najbardziej aktualne. Jeśli będziesz brała w ciągu tabletki, nigdy nie zweryfikujesz krwawienia z odstawienia a tym samym nie można być oewnym co do działania antykoncepcyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viewióreczka
medyk właśnie trądzik mam przez zaburzenia hormonów... tylko problem w tym, że czytając o yasminelle nie znalazłam nic jakoby te pigułki miały mi pomóc... :( dlatego nie wiem czy warto się nimi faszerować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
medyk -- Jak to Yasminelle są najmniej bezpieczne??? Chyba żartujesz. Są najbardziej bezpieczne pod tym względem, że mają najmniejszą ilość hormonów, co zapobiega obciążaniu wątroby i innym skutkom ubocznym. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnego organizmu, jak kto się czuje, ale Yasminelle najmniej np. obiążają wątrobę, bo mają najmniej hormonów, to logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikooola ---- teraz to ja nie rozumiem.Masz odstawic tabletki na czas 'okresu',a po jego zakonczeniu zaczac na nowo je brac,od srodka cyklu ? Zart ? Carmamelle --- taaa.Co z tego,ze drospirenon moze wyplukac z Ciebie elektrolity,pozlepiac Ci krwinki,wykonczyc zyly itp.Moj uklad krazenia bardzo ucierpial przy yasminnell,nie mowiac juz o mojej siostrze,kora nabawila sie zakrzepicy.Ale nie wazne,co Ci dolega po tych tabletkach,grunt zeby watroba byla zdrowa ;-) Ta naiwnosc ludzka...Mniej nie zawsze oznacza lepiej.A oprocz tego i rodzaj homornu w tabletkach sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
no tak mi powiedział, zebym zaczela/skonczyla to zaczete opakowanie czyli 18tbl. jak mi sie skonczy okres, potem 7 dni przerwy jak przy normalnym braniu i ze wszystko wtedy sie unormuje. Ja dopiero 1 raz bylam u tego lekarza, ale cieszy sie on naprawde nieskazitelnie dobra opinia wiec jakos staram sie mu zaufac. Ale dziekuje za wszystkie Wasze rady i sa one dla mnie bardzo cenne. Na wizycie juz doktor mowil mi ze tabletki jesli bardzo mi zalezy moge zaczac brac kiedy chce (niekoniecznie od pierwszego dnia miesiaczki) Powiedzial ze to jest tak zwany "quick start" o ile dobrze pamietam. I tedy tabletki zaczynają działać na 100% po 7 dniach, a potem po wybraniu 21 tabl. normalnie 7 dni przerwy i wszystko sie normuje jak w normalnym cyklu czyli w tej przerwie okres itd. Szukałam w internecie o tym calym quick starcie, ale nie mam zupelnie nic i to mnie dziwi, ale przeciez sobie nie wymyslil... :O No nic, w czwartek przyjmuje wiec wybiore sie do niego i postaram dowiedziec na 100% co i jak. Dziękuje Wam serdecznie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
no tak mi powiedział, zebym zaczela/skonczyla to zaczete opakowanie czyli 18tbl. jak mi sie skonczy okres, potem 7 dni przerwy jak przy normalnym braniu i ze wszystko wtedy sie unormuje. Ja dopiero 1 raz bylam u tego lekarza, ale cieszy sie on naprawde nieskazitelnie dobra opinia wiec jakos staram sie mu zaufac. Ale dziekuje za wszystkie Wasze rady i sa one dla mnie bardzo cenne. Na wizycie juz doktor mowil mi ze tabletki jesli bardzo mi zalezy moge zaczac brac kiedy chce (niekoniecznie od pierwszego dnia miesiaczki) Powiedzial ze to jest tak zwany "quick start" o ile dobrze pamietam. I tedy tabletki zaczynają działać na 100% po 7 dniach, a potem po wybraniu 21 tabl. normalnie 7 dni przerwy i wszystko sie normuje jak w normalnym cyklu czyli w tej przerwie okres itd. Szukałam w internecie o tym calym quick starcie, ale nie mam zupelnie nic i to mnie dziwi, ale przeciez sobie nie wymyslil... :O No nic, w czwartek przyjmuje wiec wybiore sie do niego i postaram dowiedziec na 100% co i jak. Dziękuje Wam serdecznie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
A jednak znalazłam troszkę o tym quick starcie, np. http://zdrowie.onet.pl/1421790,3536,,,,kiedy_tabletki_antykoncepcyjne_zaczynaja_dzialac,ekspert_ginekolog.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
A jednak znalazłam troszkę o tym quick starcie, np. http://zdrowie.onet.pl/1421790,3536,,,,kiedy_tabletki_antykoncepcyjne_zaczynaja_dzialac,ekspert_ginekolog.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikooola
A jednak znalazłam troszkę o tym quick starcie, np. http://zdrowie.onet.pl/1421790,3536,,,,kiedy_tabletki_antykoncepcyjne_zaczynaja_dzialac,ekspert_ginekolog.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viewióreczka: Yasminelle oprócz syntetycznego estrogeny (etynyloestradiol) mają syntetyczny progestagen o nazwie drospiron- reklamuje się je jako że "nie zatrzymują wody w organiźmie"-kobiety wręcz piszą, że chudną po nich. W rzeczywistości drospiron działa tak, że odwadnia organizm )toteż traci się na wadze, ale traci się wodę, nie tłuszcz) a co za tym idzie: krew staje się bardziej lepka (dlatego tez odwodnienia są tak bardzo niebezpieczne), a to z kolei powoduje częściej niż w przypadku pigułek 2.lub 3.generacji, zakrzepy żył, zatory płuc i udary mózgu, które najczęściej kończą się trwałym kalectwem. Pigułki te (yasminelle, Yaz,yasmin) zostały wycofane z rynku amerykańskiego ze względu na dużą ilość zgonów i poważnych powikłań zdrowotnych. u nas wszystko znajdzie jednak rynek zbytu..Dlatego : nie zalecam bezgranicznie ufać lekarzowi... Trądzik leczy też np.Cilest a jest mniej niebezpieczny. Jednak jak mówie: trądzik Ci może zniknąć ale tylko na czas brania pigułek, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
mloda polozna -- Dlatego tez napisalam, ze zalezy wszystko od organizmu. Trzeba robic sobie badania na krzepliwosc, watrobe, itd. i wtedy na pewno szkody sa, ale nie az tak duze. Ale szkody sa przy kazdych pigulkach, dlatego glupota jest pisac, ze takie a takie sa najmniej, a takie najbardziej niebezpieczne, skoro wszystkie zawieraja to samo i dlatego dobiera sie je indywidualnie do organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
mloda polozna -- Dlatego tez napisalam, ze wszystko zalezy od danego organizmu, jesli robi sie badania na krzepliwosc, watrobe, itp. to wiadomo, na czym sie stoi. Pewnie, ze kazde pigulki w mniejszym lub wiekszym stopniu i tak wyrzadzaja szkody w naszym organizmie, ale moim zdaniem glupota jest mowic, ze ktores sa najmniej, a ktores najbardziej bezpieczne, wszystko zalezy od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytnko czy stostując yasminelle regularnie od pierwszego dnia miesiączki i równoczesnie stosujac antybiotyki na zapalenie jajników jestem normalnie zabezpieczona czy potrzebuje jakies inne zabezpieczenia dodam do tego ze mo j ginekolog nie zwrocil mi na to uwagi podczas wizyty pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytnko czy stostując yasminelle regularnie od pierwszego dnia miesiączki i równoczesnie stosujac antybiotyki na zapalenie jajników jestem normalnie zabezpieczona czy potrzebuje jakies inne zabezpieczenia dodam do tego ze mo j ginekolog nie zwrocil mi na to uwagi podczas wizyty pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj ulotkę- ulotka to podstawa!! z reguły antybiotyk obniża działanie pigułek i zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (najlepiej prezerwatywy). Ale skieruj się do ulotki! Zobacz jaki jest skład antybiotyku i czy jest on wymieoniy na ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmamelle -- IV gneracja tabletek zaliczana jest do najbardziej niebezpiecznych.I to nie jest nasz wymysl.Na zachodzie chyba jeszcze tylko yazz sa dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda. nie ma się co oszukiwać. jesteśmy rynkiem zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×