Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

PRZEPRASZAM ZE AZ TYLE TYCH MOICH POWTARZAJĄCYCH WIADOMOŚCI , ALE MIAŁAM MAŁE PROBLEMY Z WYSŁANIEM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Medyk--> Tak tak, mialam robione te badania wlasnie w pazdzierniku i wszytskie byla w normie (wyposrodkowane i zaden nie byl przy granicy normalnosci) oprocz tego fibrynogenu, ktory byl ciut podwyzszony. Do badan skolnily mnie czasami klocia w nodze...lekarka na wstepie powiedzial ze to razej nie zakrzepy bo nie bolao mnie jak mi przyciskala,a le skierowala mnie do szpitala na badanie...Zrobiono usg...takim zwyklym. I powiedziala ze ok jest wszytsko:)...Bol nadal czasami odczuwam...Takie ni to klucie ni to bol....takie dziwne mikro-skorcze Moj gin. powedzial, ze czasami fibrynogen czasami tak skacze na poczatku i mialam dalej brac tabsy a badania powtorzyc...ale wylecialo mi to z glowy i powtorze dopiero teraz po 4 miesiacach zamiast po 1 norma jest chyba cos 400 a ja mialm bodajze cos pod 500...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VvZizelvV --- i oczywscie najwiekszym problemem jest to czy przytyjesz ...Jezeli chcesz zrobic przerwe to powinna ona trwac najmniej 3 miesiace.A i tak nie bedziesz miala gwarancji,ze po tym czasie Twoja gospodarka hormonalna wroci do normy.Wiec odpowiadajac na Twoje pytanie.Nie,2 miesiace nie wystarcza.MRI glowy sie klania i regularna kontrola cisnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BÓL GŁOWY...może być spowodowany faktycznie również problemami z kręgosłupem. Wiem z autopsji. Hormony w pigułkach niestety nierzadko zaostrzają chorobę kręgosłupa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Prosze jeszcze o odpowiedz na mojego posta...Naprawde mam dylemat czy zmieniac tabletki czy nie...Jesli wyniki okaza sie byc dobre a samopoczucie tez po Yasminelle mam ok, to lekarz nie bedzie widzial powodow aby zmienic, ale ja mam watpliwosci co do tych tabletek... 1. I mam pytanie...czy poziom fibrynogenu nieco ponad norme (mialam 500 jakos) moze byc spowodowany tym, ze malo przyjmuje plynow? Ja pije mniej niz 1 litr wody dziennie...Nie wiem czemu tak mam...Teraz zaczelam sie zmuszac do picia conajmniej 1,5 litra i zobacze jak z wynikami ale interesuje mnie czy tamten podwyzszony poziom mogl byc spowodwany przyjmowanym mala iloscia plynow... 2. Teraz ja mysle nad zmiana tabletek albo na Microgyn albo na cos z Gestodenem szczegolnie zastanawia mnie femoden. 3. Wiem, ze jakakolwiek rada jest tu tylko hipotetyczna bo kazdy reaguje na tabletki inaczej, ale czy jest zaleznosc , ze skoro na Yasminelle reagowalam dobrze (poza plamieniami ktore trwaly 3 tygodnie) to na Gestagen lub te z Levonovgestrel (Microgyn) 4. Czy po Levonovgestrelu ktory jest androgenny moge miec bardzo uwidocznione bardzo cechy meskie? Nie wiem...zacznie mi rosnac was,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
Prosze o odpowiedz na mojego posta... 1. Czy to, ze mialam podwyzszony fibrynogen (kolo 500) moze byc spowodwane tym, ze przyjmuje malo plynow? MNiej niz 1 litr dziennie. 2. Czy jest jakas zaleznosc miedzy tym, ze przyjmowalo sie Yasminelle a reakcja organizmu na inne tabletki...tzn. Czy przechodzac np po yasminelle na Microgynon bede miala mniejsze skutki uboczne niz na Cilest? 3. Mysle o przejscu albo na cos z Gestodenem - Femoden?, albo na cos z Levonovgestrelem - Microgynon? Czy te drugie ktore sa androgenne moga wywolac nie wiem...wyrost gestego meszku pod nosem? Czym sie objawia ta androgennosc? 4. Czy wszytskie tabletki zabezpieczaja przed ciaza w takim samym stopniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
Prosze o odpowiedz na mojego posta... 1. Czy to, ze mialam podwyzszony fibrynogen (kolo 500) moze byc spowodwane tym, ze przyjmuje malo plynow? MNiej niz 1 litr dziennie. 2. Czy jest jakas zaleznosc miedzy tym, ze przyjmowalo sie Yasminelle a reakcja organizmu na inne tabletki...tzn. Czy przechodzac np po yasminelle na Microgynon bede miala mniejsze skutki uboczne niz na Cilest? 3. Mysle o przejscu albo na cos z Gestodenem - Femoden?, albo na cos z Levonovgestrelem - Microgynon? Czy te drugie ktore sa androgenne moga wywolac nie wiem...wyrost gestego meszku pod nosem? Czym sie objawia ta androgennosc? 4. Czy wszytskie tabletki zabezpieczaja przed ciaza w takim samym stopniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
Prosze o odpowiedz na mojego posta... 1. Czy to, ze mialam podwyzszony fibrynogen (kolo 500) moze byc spowodwane tym, ze przyjmuje malo plynow? MNiej niz 1 litr dziennie. 2. Czy jest jakas zaleznosc miedzy tym, ze przyjmowalo sie Yasminelle a reakcja organizmu na inne tabletki...tzn. Czy przechodzac np po yasminelle na Microgynon bede miala mniejsze skutki uboczne niz na Cilest? 3. Mysle o przejscu albo na cos z Gestodenem - Femoden?, albo na cos z Levonovgestrelem - Microgynon? Czy te drugie ktore sa androgenne moga wywolac nie wiem...wyrost gestego meszku pod nosem? Czym sie objawia ta androgennosc? 4. Czy wszytskie tabletki zabezpieczaja przed ciaza w takim samym stopniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
TERAZ SERIA PYTAN 1. Czy to, ze mialam podwyzszony fibrynogen (kolo 500) moze byc spowodwane tym, ze przyjmuje malo plynow? MNiej niz 1 litr dziennie. 2. Czy jest jakas zaleznosc miedzy tym, ze przyjmowalo sie Yasminelle a reakcja organizmu na inne tabletki...tzn. Czy przechodzac np po yasminelle na Microgynon bede miala mniejsze skutki uboczne niz na Cilest? 3. Mysle o przejscu albo na cos z Gestodenem - Femoden?, albo na cos z Levonovgestrelem - Microgynon? Czy te drugie ktore sa androgenne moga wywolac nie wiem...wyrost gestego meszku pod nosem? Czym sie objawia ta androgennosc? 4. Czy wszytskie tabletki zabezpieczaja przed ciaza w takim samym stopniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
TERAZ SERIA PYTAN 1. Czy to, ze mialam podwyzszony fibrynogen (kolo 500) moze byc spowodwane tym, ze przyjmuje malo plynow? MNiej niz 1 litr dziennie. 2. Czy jest jakas zaleznosc miedzy tym, ze przyjmowalo sie Yasminelle a reakcja organizmu na inne tabletki...tzn. Czy przechodzac np po yasminelle na Microgynon bede miala mniejsze skutki uboczne niz na Cilest? 3. Mysle o przejscu albo na cos z Gestodenem - Femoden?, albo na cos z Levonovgestrelem - Microgynon? Czy te drugie ktore sa androgenne moga wywolac nie wiem...wyrost gestego meszku pod nosem? Czym sie objawia ta androgennosc? 4. Czy wszytskie tabletki zabezpieczaja przed ciaza w takim samym stopniu, bo slyszalam ze po Microgynonie troszke wiecej wpadek jest...jak to jest w waszym otoczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
TERAZ SERIA PYTAN 1. Czy to, ze mialam podwyzszony fibrynogen (kolo 500) moze byc spowodwane tym, ze przyjmuje malo plynow? MNiej niz 1 litr dziennie. 2. Czy jest jakas zaleznosc miedzy tym, ze przyjmowalo sie Yasminelle a reakcja organizmu na inne tabletki...tzn. Czy przechodzac np po yasminelle na Microgynon bede miala mniejsze skutki uboczne niz na Cilest? 3. Mysle o przejscu albo na cos z Gestodenem - Femoden?, albo na cos z Levonovgestrelem - Microgynon? Czy te drugie ktore sa androgenne moga wywolac nie wiem...wyrost gestego meszku pod nosem? Czym sie objawia ta androgennosc? 4. Czy wszytskie tabletki zabezpieczaja przed ciaza w takim samym stopniu, bo slyszalam ze po Microgynonie troszke wiecej wpadek jest...jak to jest w waszym otoczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
TERAZ SERIA PYTAN 1. Czy to, ze mialam podwyzszony fibrynogen (kolo 500) moze byc spowodwane tym, ze przyjmuje malo plynow? MNiej niz 1 litr dziennie. 2. Czy jest jakas zaleznosc miedzy tym, ze przyjmowalo sie Yasminelle a reakcja organizmu na inne tabletki...tzn. Czy przechodzac np po yasminelle na Microgynon bede miala mniejsze skutki uboczne niz na Cilest? 3. Mysle o przejscu albo na cos z Gestodenem - Femoden?, albo na cos z Levonovgestrelem - Microgynon? Czy te drugie ktore sa androgenne moga wywolac nie wiem...wyrost gestego meszku pod nosem? Czym sie objawia ta androgennosc? 4. Czy wszytskie tabletki zabezpieczaja przed ciaza w takim samym stopniu, bo slyszalam ze po Microgynonie troszke wiecej wpadek jest...jak to jest w waszym otoczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
TERAZ SERIA PYTAN 1. Czy to, ze mialam podwyzszony fibrynogen (kolo 500) moze byc spowodwane tym, ze przyjmuje malo plynow? MNiej niz 1 litr dziennie. 2. Czy jest jakas zaleznosc miedzy tym, ze przyjmowalo sie Yasminelle a reakcja organizmu na inne tabletki...tzn. Czy przechodzac np po yasminelle na Microgynon bede miala mniejsze skutki uboczne niz na Cilest? 3. Mysle o przejscu albo na cos z Gestodenem - Femoden?, albo na cos z Levonovgestrelem - Microgynon? Czy te drugie ktore sa androgenne moga wywolac nie wiem...wyrost gestego meszku pod nosem? Czym sie objawia ta androgennosc? 4. Czy wszytskie tabletki zabezpieczaja przed ciaza w takim samym stopniu, bo slyszalam ze po Microgynonie troszke wiecej wpadek jest...jak to jest w waszym otoczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwsoci
TERAZ SERIA PYTAN 1. Czy to, ze mialam podwyzszony fibrynogen (kolo 500) moze byc spowodwane tym, ze przyjmuje malo plynow? MNiej niz 1 litr dziennie. 2. Czy jest jakas zaleznosc miedzy tym, ze przyjmowalo sie Yasminelle a reakcja organizmu na inne tabletki...tzn. Czy przechodzac np po yasminelle na Microgynon bede miala mniejsze skutki uboczne niz na Cilest? 3. Mysle o przejscu albo na cos z Gestodenem - Femoden?, albo na cos z Levonovgestrelem - Microgynon? Czy te drugie ktore sa androgenne moga wywolac nie wiem...wyrost gestego meszku pod nosem? Czym sie objawia ta androgennosc? 4. Czy wszytskie tabletki zabezpieczaja przed ciaza w takim samym stopniu, bo slyszalam ze po Microgynonie troszke wiecej wpadek jest...jak to jest w waszym otoczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viewióreczka
Ratunku :( Byłam u innego lekarza w związku z braniem Yasminelle, ale dowiedziałam się tylko, że powinnam je brać bo to bardzo dobre tabletki. Tylko, że boli mnie brzuch odkąd je biorę, ale lekarka powiedziała, że bóle powinny niedługo ustąpić..... :( Te bóle zaczynają mi przeszkadzać w codziennych obowiązkach bo są strasznie silne :( Któraś z Was miała może podobne problemy? Ile czasu mogą się utrzymywać te dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serie pytan masz na cala strone.Nie wysylaj po kilknascie razy tej samej wiadomosci.Raz wystarczy.To,ze napsize Ci,ze czas minal itp to nic nie znaczy.Serwer jest zapchany i posty pojawiaja sie pozniej . 1.Poziom fibrynogenu nie jest zalezny od Twojego picia.Natomiast na jego podwyzszenie moze miec wplyw,np wykonanie badania w trakcie krwawienia. 2.Kto to moze wiedziec ?Jezeli tabletki sa dobrane odpowiedno do profilu hormonalnego,to oragnimz powinien dobrze je tolerowac.Ja nie pamietam ile poszczegolne tabletki maja w sobie estradioalu a ile progesteronu.Ja jestem typem estrogennym wiec potrzebuje tabletek z najmniejszym poziomem estradiolu.A ze wzgledu na moja przeszlosc z PRL,poziom gestagenu tez nie moze byc za wysoki. 3.Pocztaj sobie w google o androgenach. 4.Teoretycznie tak.Praktycznie nikt statystyk nie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
viewióreczka: Ale brzuch, czy żołądek bardziej? Bo ja mam problemy z żołądkiem ogólnie, bóle, kolki, etc., czasowo zaczęły mi się jak zaczęłam brać tabletki, ale wtedy też mało jadłam, źle się odżywiam cały czas, dużo mam stresu, dzień w dzień, no i klasa maturalna, więc wydaje mi się, że to też może być przyczyną. Może Twoje bóle nie są spowodowane pigułkami? Spróbuj o tym pogadać z normalnym lekarzem. Ja mam tabletki na nadkwasotę żołądka, tylko ich na razie nie biorę, bo bóle w porównaniu z wcześniejszymi są małe i mam je wtedy, gdy coś złego zjem lub się stresuję. Ale muszę się spiąć i zacząć je brać, bo inaczej nie dowiem się, czy to faktycznie ta nadkwasota. Ale z tego, co opisywałam lekarzowi, mówił, że to to i skąd się może brać, i wszystko się zgadzało. Pigułki czasem są ostatnią przyczyną takich bóli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viewióreczka
Carmamelle, nie, to nie żołądek, bóle są bardzo podobne do menstruacyjnych tylko dużo silniejsze :/ rozmawiałam z lekarzem rodzinnym, ale dowiedziałam się tylko, że powinnam brac nadal tabletki i czekac aż bóle ustąpią :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do: viewióreczki: jak Ci Carmamelle napisała,bóle brzucha nie muszą być spowodowane pigułkami. Idź do lekarza pierwszego kontaktu ,niech przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad. A co do ginekologa, NAJLEPSZA TABLETKA nie istnieje. wszystkie tak samo oddziałują na organizm, a Yasminelle jak już wielokrotnie pisałam, nawet znacznie poważniej. pamiętaj: NAJlepsza pigułka jest wtedy gdy lekarz tak mówi a mimo to Cie lekceważy ; ma profity po prostu z przepisywania danego preparatu. Należy się też wsłuchać bardziej w swój organizm i nie lekceważyć jego sygnałów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
A gdzie moge wykonac profil hormonalny? Czy potrzebne jest skierowanie? Czy np. w laboratorium gdzie robie proby watrobowe i wyniki krzepliwosci to czy tam tez moge zrobic profil hormonalny...Jesli nie to ew. czy woe ktos gdzie we WROCLAWIU mozna takowe zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
I jakie mam wyniki zrobic wlasciwie w tym profilu hormonalnym? ja jestem totalnie zeilona w tej kwestiii...Mloda polozno albo medyk napiszcie mi jakei mam hormony sobie zbadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
nO i ostatnia sprawa...czy podczas brania tabletek takie badanie ma w ogole sens? Wyjdzie wiarygodny wynik? czy moze powinnam odstwaic najpierw tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :] ja biorę yasminelle od grudnia i szczerze powiedziawszy wszytsko jest w jak najlepszym porzadku;) przez pierwsze trzy dni nie mialam za bardzo apetytu, ale minęło ;p jedynym minusem bylo dluzsze krawienie podczas zazywania pierwszego blistra;p oprócz tego wszystko w porzadku:) szczerze polecam :) pozdrawiam wszystkie yasminellki :) Karcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Czy jest sense wykonywac badania profilu hormonalnego juz podczas brania pigulek? Czy ten fakt nie zaciemni wyniku? czy konieczne bedzie odstawienie? Wolalabym uniknac odstawienia...Jesli bowiem konieczne jest odczekania 3 naturalnych cyklow, to w moim przypadku przy cyklach 40 nawet dniowcy moze to trwac pol roku...a tego bym nie chciala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :] ja biorę yasminelle od grudnia i szczerze powiedziawszy wszytsko jest w jak najlepszym porzadku;) przez pierwsze trzy dni nie mialam za bardzo apetytu, ale minęło ;p jedynym minusem bylo dluzsze krawienie podczas zazywania pierwszego blistra;p oprócz tego wszystko w porzadku:) szczerze polecam :) pozdrawiam wszystkie yasminellki :) Karcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Mloda polozno--> jeszcze jedno ...napisalas, ze na podwyzszony fibrynogen moze miec wplyw krwawienie. Ja gdy mialam wykonuwane badanie juz nie krwawilam, ale caly miesiac poprzedni mialam okres zwiazany z pierwszym opakowaniem przez cale 27 dni...Po dwoch jakos tygodniach bylo robione to badanie...Czy to mogloe ze soba miec zwiazek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Mloda polozno--> napisalas ze nieco podwyzszony fibrynogen moze miec zwiazek z wystapieniem krawienia. Ja mialam tak, ze przy pierwszym opakowaniu krwawialm 27 dni (byl to okres dos obfity a nie plamienie) jak sie to skocznylo (czyli gdy zaczelam drugie opakowanie) jakos 2 tygodnie pozniej mialam robione te badania na krzepliwosc...Czy to mozglo wplynac tak na ten fibrynogen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elciasloneczko
Witam Mam pytanie do młodej położnej i Medyka. Biore Yasmienlle 2 miesiąc. Czuje się całkiem niezle z tym ze bolą mnie strasznie piersi. Od 3 tygodni chodze bez biustonosza. Wczesniej uzywałam przez miesiąc plastry Evra i po nich właśnie piersi mi spuchły wiec myślałam w pierwszym miesiącu że to dalszy skutek. Teraz juz jestem przy końcu drugiego blistra i piersi dalej bola. Pozatym po pierwszym miesiacu czułam się jak kobieta w ciązy. było mi nie dobrze. do tej pory kręci mi sie w głowie imomentami. Zmienił mi się smak na jedzenie. Nie wszytskie ulubione potrawy moge jeść.Oczywiście zrobilam test i wyszedł negatywny .Byłam tez u ginekologa i Pani stwierdzila że Wszystko jest w porządku.Pozatym mój brzuch wygląda momemtami jak w drugim miesiącu ciąży.Czy to możę być wina tyvh tabletek? Innych niepokojących objawów nie mam. Nawet wachania nastrojów znikneły.Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ELCIASLONECZKO Oczywiście że to od pigułek- sztuczne hormony SYMULUJĄ ciążę! = działają na tej zasadzie,iż oszukują przysadkę mózgową jakby kobieta już była w ciąży. Jeśli po 3 blistrach te objawy nie przejdą, radzę przejść się do lekarza i zmienić preparat. Oczywiście również nie wszystkie objawy występują od razu.... pamiętam że kiedy ja brałam hormony (a w swoim życiu brałam ok. 10 różnych preparatów), bywało tak, że dosłownie po 2 tabletkach jednego z preparatów, przestałam widzieć. Przy innym, po 10 dniach zaczęły mnie strasznie boleć piersi, tak że nie mogłam nawet spać z bólu i trzeba było odstawic preparat. przy innym, po 14 dniach problemy z oddychaniem.zaś po ostatnim jaki brałam, dopiero przy 5 miesiącu brania, pojawiły się u mnie stany depresyjne (innego powodu nie było!), pajączki na nogach. Ciążę rzecz jasna trzeba wykluczyć, jednak wiedz, że branie pigułek rzadko kiedy uchodzi bezkarnie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×