Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

DO 1500 WĄTPLIWOŚCI: biorąc pigułkę nie ma sensu robić badań hormonalnych, bo hormony w tabletkach wskażą zupełnie inne wyniki. Takie badania robi się PRZED przepisaniem pierwszej pigułki. Najczęściej bada się : estradiol, FSH- wykorzystuje się m.in.w celu wyjaśnienia przyczyn nieregularnych cykli miesiączkowych oraz w rozpoznawaniu chorób przysadki, jajników ,LH-jest odpowiedzialne za pobudzanie jajnika do tworzenia estrogenów,progesteron czasem testosteron- na tej podstawie ustala się czy kobieta jest typem ESTROGENNYM czy GESTAGENNYM [czy ma więcej "estrogenu" czy "progesteronu"].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Moze to pytanie bedzie malointeligentne ale zaryzykuje. Czy jesli kobieta przyjmuje Yasminelle bez preaktycznie żadnych skutków ubocznych oznacza to, ze jakim jest typem? Czy mozna to w ten sposob ocenic. Juz wiem, ze bez sensu jest wykonywanie profilu hormonalnego zazywajac jednoczesnie hormony...trzeba je odstawic aby takie badania wykonac...No, ale tego nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Prawda, trzeba odstawić na 2 normalne miesiączki. Tak to trudno stwierdzić. jest przykładowe określanie "profilu"hormonalnego.Pozwól że skopiuję: Jak wcześniej wspomniano, zawartość hormonów w danym typie tabletki jest różna. Odpowiedni rodzaj pigułki jest dobierany na podstawie stężenia pierwotnego hormonów, we krwi. Aby móc określić stężenia estrogenu i progesteronu, wykonuje się badanie krwi. U kobiet spotykamy najczęściej dwa rodzaje układów hormonnych. 1. Typ gestagenny. Kobiety z tym rodzajem układu hormonalnego mają bardzo wysoki poziom progesteronu. Do ich cech należy bardzo męska budowa ciała, brak widocznych kobiecych proporcji, kobiety te są spokojne, miesiączka pojawia się u nich bardzo późno, a ich przebieg jest zazwyczaj bardzo bolesny. 2. Typ estrogenny. Ten typ kobiet ma bardzo wysoki poziom estrogenu. Pod względem budowy ciała są one albo otyłe albo drobnej budowy. Mają suchą skórę i włosy oraz duże sutki. Pierwsza miesiączka pojawia się bardzo wcześnie i jest bardzo obfita, pod względem charakteru są to choleryczki, występuje u nich ZNP, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego. W czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszym jej trymestrze, występują częste wymioty. Dla niektórych kobiet antykoncepcja hormonalna zupełnie się nie nadaje. Jest to dostarczanie organizmowi dodatkowej porcji hormonów płciowych, które wprowadzają organizm w stan zachwianej równowagi. Pomimo, iż działanie takie umożliwia unikniecie ciąży, to wywołuje także wiele istotnych zmian w organizmie. _______________________________ Po prostu zastanów się jakim typem mogłaś być PRZED zażywaniem tabletek.Do mnie akurat nie pasuje żaden z nich, dlatego trzeba zrobić badania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Jesli mozna na tym podziale polegac to bez watpienia jetem typem estrogennym. Wczesna miesiaczka -12 lat ZNP - anwet 14 dni przed miesiaczka mialam sucha skora - i to jak...nawet kremowanie nie pomaga choleryk - fakt, irytuje mnie wszystko obfitosc miesiaczek - duza obfitosc i dlugie krwawienia 7-8 dni budowa ciala - 160cm i 55 kg (nie wiem wiec jak okreslic) No wiec dobrze. Jestem typem (raczej) estrogennym, to oznacza, ze powinnam brac takie tabletki gdzie mniej jest estrogenu a wiecej progesteronu?...NBo bo Yasminelle tak maja a swietnie je przyjelam wiec tak bym wnioskowala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do : 1500 no można tak stwierdzić. Ale jeszcze raz tu chciałam podkreślić: nie patrz tylko na to jak tabletki wpływają na Twoją skórę, samopoczucie, libido, miesiączkę....... to są dodatkowe skutki pozytywne. Najważniejszy jest stan zdrowia podczas brania pigułek!! Dziś na oddziale rozmawiałam z 23letnią pacjentką, która lezy w szpitalu obecnie na obserwacji gdyż skrzep w nodze o mało jej nie zabił- a brała pigułki, czuła się swietnie ,dopiero jak nagle, z dnia na dzień obudziła sie z bezdechem, siostra od razu wezwała karetkę, o mało się nie skończyło zatorem płucnym. Tak że :ZDROWIE NAJWAŻNIEJSZE. resztę potraktuj jako dodatek. nie można mieć wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Nigdy nie traktowalam tabletek jako cos co ma mi polepszyc wyglad itp. Dla mnie wazne jest w istocie tylko to czy nie wywoluja w moim organizmie szkod...Dlatego zrobie wlasnie w przyszylm tygodniu jeszcze raz wyniki prob watrobowych i na krzepliwosc krwi (zeby sprawdzic jak tam fibrynogen:)) A odpowiedz mi prosze na pytanie ktore napialam gdzies tam wyzej...mianowicie, mloda polozna napisala, ze podwyzszony fibrynogen moze byc wywolay krwawieniem. Czy to ze dwa tygodnie przed wykonaniem badan mialam 27 dni krwawienia zwiazanego z pierwszym opakowaniem tabletek (organizm sie przyzwyczajal), moglo ten wynik zawyzyc do 500? Lekarz moj mowil, ze czasami tak na poczatku skacze, ale chce jeszcze od was sie czegos dowiedziec. I ostatnie. Mimo, ze wiem, ze jestem ty6pem estrogennym i potrzebuje tego co ma wiecej progesteronu niz estrogenu daje mi tylko ogolna informacje prawda? A to, ze np przyjme femoden, a microgynonu juz nie to inna sprawa? To juz trzeba metoda prob i bledow robic? A ta dziewczyna ze szpitala to robila jakies wyniki sobie biorac tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO 1500: No cieszy mnie to, że masz racjonalne podejście do antykoncepcji hormonalnej.Mało osób ma. Co do fibr.to Wartości podwyższone są obserwowane podczas ciąży (objaw prawidłowy), podczas miesiączki, w ostrych stanach zapalnych, w kolagenozach, w zespole nerczycowym, w nowotworach (ziarnica złośliwa, rak oskrzela, białaczki), naprawdę całkiem możliwe że to przez to krwawienie.[strasznie długo!! plamienia owszem, zdarzają się, ale długie krwawienie?]. Najlepiej by było sprawdzić funkcjonowanie całego organizmu robiąc przerwę w tabletkach no ale to juz od Ciebie zależy. co do tych TYPÓW HORMONALNYCH..najlepiej zrobić badania. Owszem,mozesz powiedzieć lekarzowi jakim wg tego rankingu typem jesteś i on powinien Ci dobrać pigułkę.Często typom "estrogennym" przepisuje się tabletki z małą ilością estrogenu a większą progesteronu, jeśli ejstes takim "książkowym"typem to myślę że lekarz bez problemu -jeśli jest kumaty jakis;) -dobierze Ci taki preparat -ale to nie oznacza,że będzie w 100% idealny....no pigułka działa OBWODOWO nie centralnie (np.TYLKO na macicę) więc jej działanie odbija się na funkcjonowaniu dokłądnie każdego narządu w ciele. Ta pacjentka nie miała robionych żadnych badań, podobnie jak większosc "pigułowiczek"- brała tabletki już 8 miesięcy i tu nagle zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrr.....
Mam takie pytanie biorę tab od listopada 2008 i nigdy mi sie tak nie zdarzyło... Od pt tj. 19.02. mam jakieś plamienia tzn wydzielina jest lekko zabrązowiona...czy mam się martwić?czego to może być przyczyną?? proszę o odp. Dodam że umówiłam się już do p. doktor i czekam na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle0000
medyk -- Robiłam badanie krwi w październiku i krzepliwość jest prawidłowa, w porządku.Powtórzę badanie niebawem, bo też chciałabym zmienić pigułki (przez stany depresyjne przede wszystkim, z tym, że lekarz powiedział mi, że mogą one być przy każdych pigułkach, ale jesli nie spróbuję czegoś innego, nigdy się nie dowiem co na mnie najlepiej działa, prawda? Poza tym sytuacja życiowa, jaką mam od długiego już czasu znacznie wpływa na moją psychikę i nie chcę zrzucać wszystkiego na pigułki, bo taki stan psychiki i bez pigułek z pewnością bym miała). Wracając do badań, muszę zrobić próby wątrobowe, bo tych nie robiłam. Moje pytanie brzmi: czy jeśli wyniki były prawidłowe, nie muszę (bynajmniej na razie) martwić się o zakrzepicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Medyk--> To moze gdyby ta dziewczyna wykonywala badania to by spostrzegla ze ma wyniki nie w porzadku...Bo to chyba nie jest tak, ze ma się dobre wyniki i nagle sie choruje...Nie znam się, ale tak na chlopski rozum bym to wziela. Jesli chodzi o moje dlugie krwawienie, to moj lekarz (naprawde dobry, ale niestety teraz nie moge ze wzgledu na przeprowadzke do niego chadzac) powiedzial ze krwawienia zdarzaja sie u niektorych kobiet nawet do 2 miesiecy, a plamienia nawet do 3...Mam nadzieje faktycznie ze to przez to ten fibrynogen...Juz sie nie moge doczekac kiedy zrobie wyniki, bo teraz na sile wyszukuje sobie jakies klocia, czy skurcze w lydkach...Jeszcze cos psychicznie sobie wywolam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do GRRR.... tak sie zdarza, nie każde krwawienie musi wyglądać tak samo. Ja też tak kiedyś miałam.....nagle miałam tylko własciwie większe plamienie, bardzo lepkie, brązowe- wtedy dla pewności zrobiłam sobie test ciążowy . Nic takiego sie nie dzieje, naprawdę, głowy do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do CARMAMELLE Nie musisz-choć nie znam "Twojej historii" ważne jest też czy nie masz predyspozycji dziedzicznych. Ale spokojnie.... w badaniu krzepliwości podaje się 3 wartości tak że muszą one ze sobą współgrać. Gdyby było coś nie tak, lekarz od razu Cię poinformuje jak tylko zobaczy wynik. Monitoruj regularnie swój stan zdrowia. co też wazne: piersi!! Najlepiej poprosić lekarza by zrobił USG...Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 1500: 1. Fakt, gdyby robiła badania (gdyby lekarz jej od razu je zlecił lub gdyby sama się upomniała), wiedziałaby od razu. 2. to bierzesz od niedawna tabletki, tak? Jeśli nie dłużej niż 3 nawet 4 mies., to faktycznie, różne "cuda" sie dzieją w organizmie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra miesiac przed wykryciem,skrzepu w tetnicy podkolanowej miala robiony koagulogram.Wyniki byly w granicach normy,tak jak to bywa u osob stosujacaych antykoncepcje hormonalna.A po 3-4 tyg,niespodzianka.Kolano zaczelo bolec.Szukalismy kontuzji,a znalezlismy chorobe.Tabletki brala,chyba ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna: No masz rację. Ale badania, które trzeba by było wykonać aby to dokładnie sprawdzić są bardzo drogie i nie przepisuje się ich ot tak. Podobna jest sprawa z trójglicerydami np. .... osoba może mieć z pozoru dobre wyniki, ale to,jak sie odżywia ,jaki styl życia prowadzi mówi samo za siebie ,...czesto bywa tak, ze nagle wszystko się sypie i nie ma się co cieszyć że trójglicerydy ktoś miał niskie.... Należy wiedzieć,że jesli jada sie tłusto, jada sie dużo mięsa czerwonego, pije dużo alkoholu to w organiźmie wszystko zostaje. Tak że masz całkowitą rację, jednak na żadne inne badania lekarz Ci skierowania nie da, raczej możesz bazować jedynie na badaniu krzepliwości. EKG też nie mówi całej prawdy o sercu np;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devilek013
SPRZEDAM YASMINELLE! (MAM DO DYSPOZYCJI 6 NOWYCH, ZAFOLIOWANYCH OPAKOWAŃ) - KAŻDE ZA 40 ZŁ KONTAKT GG: 15856464 (zawsze na niewidocznym) KONTAKT E-MAILOWY: devilek013@o2.pl P.S.: Sprzedaję te opakowania, ponieważ niedawno Ginekolog wypisała mi na pół roku mimo moich skutków ubocznych, ja jednak zareagowałam strasznie i postawiłam je odstawić. U siebie w mieście kupywałam za 46 zł, sprzedaję jednak taniej, bo wiem, że są ogólnie dość drogie i jest to wydatek dla młodej dziewczyny. PROSZĘ O KONTAKT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Medyk--> No ja biore tabletki jakos od 7 wrzesnia...czyli teraz wychodzi mi 6 miesiecy i 6 opakowac. Teraz zaczelam 7... W pierszym miesiacu troszke tak jakby kulo mnie jedno miejsce w nodze gdzie mam kawalek wystajacej zyly (ale to mam od paru lat:) Zrobilam badania i tylko fibrynogen byl podwyzszony ale jak moiwsz na pczatku takie rewolucje moga sie dziac. Jak mi robila usg na odze, to kazalam jej zwrocic szczegolna uwage na to miejsce przy zylce gdzie mnie pobolewa czasami. Byly dwie panie. Jedna sie zapytala -"SLuchaj a to tutaj?"-patrzac na monitor usg -A zapadaja sie zyly? -No tak _no ot nie Czyli wniosek, ze skoro sie zapadaja to wszytsko ok:) to bylo robione przy drugim opakowaniu. Mam nadzieje, ze nawet maly zakrzep ew. by wykryly...i ze nie musze sbie nic wymyslac. Tak jak mowilam. zrobie w poniedzialek badania i pojde do lekarza z pytaniem c o z tym fantem zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
sredni interes skoro teraz w aptece sa po 38...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 1500 wnioskuję że miałaś robione badanie Dopplerowskie. O tym badaniu wspominałam wcześniej- tzn. nie nazwałam go ale to właśnie tego bad.się nie robi z "byle powodu"- jeśli je miałaś robione, to OK. Ale jeśli wiesz, że masz probemy z żyłami to pilnuj tego. Osobiście nie polecam tabletek typu Yasminelle (tzw.IV generacji) ze względu na większą szkodliwość (bardziej zlepiają płytki krwi) ale to już wybór każdego, trzeba zawsze się liczyć z efektami ubocznymi i w razie czego nie dziwić. Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczona123456789
Witam :) Myślicie, że ginekolog, gdy już znajdę idealne tabletki, będzie przepisywał mi więcej niż jedno opakowanie? Bo niestety, mój ginekolog ma takie godziny przyjmowania, że raczej musiałabym zwalniać się z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoświadczona123456789
Witam :) Myślicie, że ginekolog, gdy już znajdę idealne tabletki, będzie przepisywał mi więcej niż jedno opakowanie? Bo niestety, mój ginekolog ma takie godziny przyjmowania, że raczej musiałabym zwalniać się z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaablaa
Czy te tabl. brane przez 13-latke beda szkodzic?? Dodam ze jest juz kobieta. Nie szukam tematu klutni,prost pytania oczekuje odpowiedzi. :) Moja koleżanka umy śliła sobie że po nich zejdzie jej trądzik i urosna piersi ;/// /jak mam wytlumaczyc ze jest popie** ?? Nie mam pojecia, jak, kiedy i gdzie je kupila ;/ i to chyba nie sa te co w tytule.. nie mam pojecia ale wiem ze anty, gdzies poczytala takie pierdoly na necie :/// chce sie dowiedziec czy jej zaszkodza?? to nie jest zadna prowokacja, pytam serio ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaablaa
Czy te tabl. brane przez 13-latke beda szkodzic?? Dodam ze jest juz kobieta. Nie szukam tematu klutni,prost pytania oczekuje odpowiedzi. :) Moja koleżanka umy śliła sobie że po nich zejdzie jej trądzik i urosna piersi ;/// /jak mam wytlumaczyc ze jest popie** ?? Nie mam pojecia, jak, kiedy i gdzie je kupila ;/ i to chyba nie sa te co w tytule.. nie mam pojecia ale wiem ze anty, gdzies poczytala takie pierdoly na necie :/// chce sie dowiedziec czy jej zaszkodza?? to nie jest zadna prowokacja, pytam serio ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Medyk--> Nie no ja mialam robione takie zwykle usg...Ale i tak przezuce sie tearaz na inne tabletki. mam nadzieje, ze nowe organizm zaakceptuje i ze nie vede miala po nim zerowego libido i suchosci. A to usg dopplerowskie to nie zrobia mi od tak bo sie martwie, ze cos mnie czasami zaboli? To musi byc wazny powod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
kurde, ale teraz bede sie zastanawiac nad tym Medyk...Bo faktycznie zwykle usg moglo nic nie wykazac, ja moze cos mam w tej nodze od 5 miesiecy... Napisalam maile do kilku klinik wroclawskich az ile tam sie czeka na badanie... Ile taki doppler kosztuje i ile sie czeka...moze ktos wie? A moze macie namiary na jakas fajna placowke we Wroclawiu w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1500 watpliwosci --- nie schizuj.Myslisz,ze jakbys od 5 mc miala skrzep w zyle czy tetnicy to nic by sie nie dzialo ?Skrzep to nie jest blaszka miazdzycowa.Mialas badane przeplywy ? Jezeli tak, to byl to doppler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
mloda polozno--> Mialam robione zwyklym usg (takie jak przy ciazy) i pani przyciskala zyly i mowila ze sie ladnie zapadaja a to oznacza ze nie ma skrzepow...To nie byl Doppler zatem raczej...Ale zrobie sobie we wlasnym zakresie takowy, tak samo jak powtorze w poniedzialek wyniki:) Myslisz, ze gdyby cos tam bylo to bym czyla duzy bol ? Bo mnie ta lydka nie boli...Czasami tylko cos mini-zaszczypie, albo mini-zaskorczy...Ale to kilka razy w ciagu dnia tylko... W sumie do tej pory jakby cos bylo to by bolalo chyba... NIe powinnam schizowac...Tym bardziej ze wyniki, w ktorych podwyzszony byl fibrynogen robione byly przy drugim opakowaniu po miesiecznym krawieniu, a przez pierwsze 3 miesiace rewolucje sie dzieja...Chyba przesadzam faktycznie z tym stresem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;] biore yasminelle od konca grudnia dzis zaczelam trzeci blister ;p jestem zadowolona;] to moje pierwsze tabletki wiec nie moge ich porównac do innych ale wg mnie są ok ;] nie przytyłam, nie miałam złego samopoczucia więc wszytsko dobrze ;] jedynie przy pierwszym blistrze dluzsze krwawienie było, ale to normalne ;) jak dla mnie rewelacyjne ;] polecam i pozdrawiam wszystkie yasminellki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej piszę bo mam mały dylemat. Odkąd pamiętam byłam zagorzałym przeciwnikiem tabletek antykoncepcyjnych, głównie ze względu na ich możliwy wpływ nie tylko na choroby zakrzepowe ale również raka piersi, wątroby czy innych. Wczoraj lekarz zdiagnozował u mnie PCO -zespół policystycznych jajników. Przepisał mi Yasminelle, gdyż twierdzi, że one uspokoją moje szalejące jajniki. Powiedział również, że jeżeli nie zacznę się leczyć to konsekwencją mogą być problemy metaboliczne i wysokie prawdopodobieństwo rozwoju raka trzonu macicy. Czyli co mam wybierać pomiędzy rakiem piersi i rakiem macicy?? Czy może ktoś z was zna bardziej optymistyczne metody leczenia. Będę wdzięczna za każdą radę. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej piszę bo mam mały dylemat. Odkąd pamiętam byłam zagorzałym przeciwnikiem tabletek antykoncepcyjnych, głównie ze względu na ich możliwy wpływ nie tylko na choroby zakrzepowe ale również raka piersi, wątroby czy innych. Wczoraj lekarz zdiagnozował u mnie PCO -zespół policystycznych jajników. Przepisał mi Yasminelle, gdyż twierdzi, że one uspokoją moje szalejące jajniki. Powiedział również, że jeżeli nie zacznę się leczyć to konsekwencją mogą być problemy metaboliczne i wysokie prawdopodobieństwo rozwoju raka trzonu macicy. Czyli co mam wybierać pomiędzy rakiem piersi i rakiem macicy?? Czy może ktoś z was zna bardziej optymistyczne metody leczenia. Będę wdzięczna za każdą radę. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×