Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość teraz ja pytam
violette --> nigdzie nie jest powiedziane,że one znikną. ja też zmieniłam yasminelle na novynette,bo mnie nogi strasznie bolały i wszelaki żyłki i żyły pojawiły się na ciele. po zmianie ból nóg zniknał,ale niestety żyłki się nie schowały. taki urok tabletek,że zagęszczają krew. póki co mój stan (głownie chodzi o zgięcia kolan z tyłu nogi tam mam pełno żył) nie przeszkadza chłopakowi,a że ja mam wszytkie wyniki badań w normie oraz czuję się dobrze to jestem spokojna. możesz udac się do lekarza rodzinnego i może Ci przepisze czy też doradzi jakieś leki,aby wzmocnić ściany naczń krwionośnych,ja osobiście brałam detralex (na recepte) i cyclo 3 forte. ale na cud bym nie liczyła,że nagle wszytkie żyły Ci znikną. ja natomiast mam od kilku dni takiego jakby zakwasa czy skurcz w lewej łydce i co jakiś czas ta noga mnie pobolewa,może to od tego,ze przestałam brać magnez i rutinoscorbin,bo tak jakos wyszło. czy ktoś mi pomoże? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyśka
Hej dziewczyny:) jestem tu nowa więc proszę was o wyrozumiałość jakby co:), mam do was pytanko czy lekarz przeprowadził wam jakieś badania przed zapisaniem yasminelle ? Ja byłam wczoraj u gina i zapisał mi te tabsy bo ot chciałam ( to moje pierwsze tabl. anty),trochę mnie niepokoji ,że nie zrobił mi żadnego wywiadu, badan ia nic i zastanawiam się czy to w porządku?? A moje drugie pytanko to jakie badania kontrolne trzeba wykonywać przy braniu tabletek i jak często?? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyśka
acha i jeszce jedna rzecz czy ktoś wie gdzie w Rzeszowie można kupic yasminelle najtaniej?? jakby co to ja znalazłam najtaniej w aptece na ul. Wyspiańskiego (bodajże) 9, kosztuja tam 39 zł. Jeśli któraś z was jest z Rzeszowa i zna tańszą aptekę to plisss napiszcie. ps. jakby któraś chciała przeskoczyć na plastry to w Rzeszowie aptece koło cafe Mini po lewej stronie od cafe jest Apteka gdzie mozna je kupić za 48 zł pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
Tyśka --> no niestety lekarze coraz rzadziej pytają o cokolwiek,tylko od ręki wypisują to co chcemy. Jeśli chodzi częstotliwość badań to zależy czego one dotyczą i jaki jest ich wynik,ale średnio co pół roku wykonuje większość z nich. Ja miałam robioną cytologię,usg piersi i narządow rodnych,badania krwi (m.in. morfologia,wskaźnik krzepliwości krwi ,potas,aptt,glukoza) i próby wątrobowe. Jest tego trochę,ale ja jestem i hipohondrykiem i przewrażliwioną osobą,a w dodatku mam takiego lekarza,że sam mi poradził zrobić przegląd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyśka
->Teraz ja pytam Dzięki za odpowiedz w sprawie badan, odpisalam sobie wszystkie i mam zamiar je zrobić za pół roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyśka
-> hej wszystkim; to super że znalazłaś tak tanią aptekę, naprawdę bardzo bardzo dziękuje Ci za info:) na pewno się tam wybiorę jak będe kupowac następne opakowanie yasminelle; tylko narazie musze poczekac na okres, wziąść pierwsze pudełko ( to juz niestety kupione za 39 zl :-p) i zobaczyć jak to stoleruje mój organizm, ale jestem dobrej mysli:) A poza tym te ceny to jakiś koszmar, we wszystkich aptekach w jakich pytałam powiedziano mi ze yasminelle kosztuje 43 - 45 zł, no jedną znalazłam gdzie kosztuje 39 zł tak więc w porównaniu z tym to te 33 zł w aptece na podwisłoczu daje sporą różnice. Skąd aż takie różnice...zastanawiające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
Tyśka --> apteki sobie nakładają różne marże,co nie oznacza,że różnice pomiędzy cenami powinny być tak duże. Jeszcze odnośnie badań to taką cytologię,usg czy próby wątrobowe możesz zrobić za pól roku,natomiast badania krwi zrobiłabym za jakiś czas,bo potem będziesz miała porównanie,najlepiej jakbyś miała skierowanie,bo byś wtedy płacić nie musiała. Ja żałuję,że przed rozpoczęciem brania tabletek lekarka nie skierowała mnie na takie badania,bo teraz jak dostałam wyniki (po 4 miesiącach stosowania antykoncepcji) to pierwsze pytanie innej ginekolog brzmiało: czy robiła pani badania przed,bo byśmy je porównały i wiedziały czy to bezpośrednio tabletki spowodowały zmiany w wynikach. Oczywiście jest to tylko moje odczucie,Ty żadnych badań robić nie musisz ;) trzymam kciuki,żeby obeszło się bez skutków ubocznych ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...a ja mam takie pytanie i prosze o pomoc.. nie wiem jakim cudem ale zapomniało mi się spytać gin jak długa ma być przerwa...! w piątek 28.09 biorę osatnią tab i kiedy mam wziąść pierwszą z nowego blistra.. ile dni rpzerwy mam robić?? tak poza tym kilka dni mnie mdliło, potem ok. przytyłam 2kg. i chyba tyle ubocznych. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssszalonaaaa
katrzyn przeczytaj może ulotke........ podpowiem: strona 25 ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
katrzyn jak bierzesz w pt ostatnią to następną w sobote:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
oczywiście w sobote w następnym tyg a mianowicie 6.10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie... wyścielać probuje skontaktowac sie z moja ginekolog. marnie idzie wiec moze tutaj uzyskam pomoc szybciej. biore yasminelle od czerwca i jestem zadowolona. i tym tygodniu sie pomylilam i zaczelam drugi tydzien niezgodnie z kierunkiem strzalek na blistrze. poprostu w poniedzialek rozpoczelam nastepny rzad zamiast spojrzec na strzalki. pomylke odkrylam wczoraj czyli po 4 tabletce. przestudiowalam dzis cala ulotke i tam nic nie wspominaja o takiej sytuacji. jesli ktoras z was wie co w takiej sytuacji nalezy zrobic prosze o odpowiedz. swoja droga czy nei uwazacie, ze te strzalki sa dosc nieczytelne i nic dziwnego, ze jak sie zaczyna branie w srode to pozniej latwo sie pomylic z tymi strzalkami? najfajniejsze sa te okragle opakowania.... pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azumii
Witam Was Kobietki ! trafilam na to forum przypadkiem, jest ono bardzo pomocene. Mam pytanie i prosbe o pomoc. W skrocie. Mam 20 lat i regularne miesiaczki co 31 dni, zabezpieczalam sie prezerwatywami ale mielismy \"wypadek\" i musialam zazyc postinor, ktory rozregulowywuje organizm. Dzis bylam u gina po tabletki, wypisal mi yasminelle. ale wykryl tez uplawy i malenka nadzerke, przepisal mi tabletki dopochwowe na 2 tyg. i teraz mam problem. okres powinnam dostac 01.10 ale moge miec pozniej ze wzgeldu na postinor.. co mam robic? czy przyjmowac jednoczesnie tabletki od 1 dnia okresu i dopochwoe tabletki caly czas? mozna je aplikowac w trakcie okresu? z niecierpliwoscia czekam na jakas pomoc. Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gmycek- wszystkie pigułki w opakowaniu są indentyczne, maja taki sam skład wiec to nie ważne od ktorej sie zacznie i w jakiej kolejnosci sie je bierze azumii- tabletek dopochwowych nie mozna stosowac w trakcie krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje hehe na pewno? to po co w ulotce jest podkreslone ze 2 razy zeby isc za strzalkami? jakies podchody czy co? po co te strzalki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzałki czy dni tygodnia są po to żeby ułatwić kontrolowanie czy sie wszytskie wzieło i zadnej nie zapomniało. ale yasminelle są jednofazowe wiec kazda ma taki sam skład a wiec to nie ma znaczenia kiedy sie ktorą weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azumii
dziekuje, zrobie chyba tak, ze wezme tabletki kiedy dostane okres, a dopochwowa kuracje zaczne jak mi sie on skonczy. ale co z plamieniami, ktore jak tu czytam czesto wsygtepuja przy tych tabletkach? nie beda one przeszkadzac przy tek kuracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie te plamienia były dość obfite, nie wiadomo jak bedzie u Ciebie... zacznij kuracje dopiero jak bedziesz miała calkiem \"sucho\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azumii
dziekuje Moniak, za odpowiedz,. chyba zrobie tak, ze zaczne brac yasminelle gdy dostane okres, a kuracje zaczne jak sie on skonczy. ale co z plamieniami ? czesto dziewczyny pisza, ze takie plamienia wystepuje przy tych tabletkach.. nie beda one przeszkadzac w ptrzyjmowaniu dopochwowo tabletek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiakkk
Hej dziewczyny:) mam pytanie:) Czy któraś z Was orientuje się w której aptece można najtaniej kupić tabletki Yasminelle:)?? Chodzi mi o okolice Dąbrowa Górnicza-Sosnowiec-Będzin:P Z góry dzięki:) Pozdrówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
azumii --> w moim przypadku w sumie miałam tylko 6 dni plamienia przy pierwszym blistrze,pierwsze trzy dni były jakby bardzo skąpym przedłuzeniem okresu,który trwał właśnie te trzy dni dłużej,a kolejne trzy przy bodajże 18 tabletce. i na tym skończyła sie moja przygoda z plamieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, mam maly problem: ide na 18 stke do kumpeli, a yasminelle biore codziennie o 21 no a o tej porze juz tam bede, a chcialabym sobie troszke popis... za jej zdrowko i nie wiem jak to pogodzic? akurat jutro zaczynam siedem dni przerwy, czyli pierwsza tabletke biore akurat w dzien jej 18-stki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weź wcześniej np. ok 18. ja tez brałam tabletki o 21 i jak szłam na impreze to brałam ok 18 czy 17:30, a następnego dnia znow normalnie czy tam o 20 wtedy bedziesz pewna ze alkohol nie wpłynie na wchłanianie tabsa i jesli zwymiotujesz to juz na pewno po upływie 4 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolita18
hej dziewczyny! powiedzcie mi czy mam sie czym martwic, jesli biore Yasminelle juz 2 blister, bardzo ale to bardzo regularnie, kochalam sie z chlopakiem, ale on mial gumke, skonczyl we mnie ale nic sie nie wylalo. Czy moge byc w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam
Nie możesz byc w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffy46
Hej dziewczyny. Dopiero od niedawna biorę Yasminelle i jest to moja pierwsza przygoda z tabsami. Mam pytanie: czy jesli biorę dodatkowo witaminy w tabletkach:wapń, magnez i B complex nie osłabi to działania tabletek antykoncepcyjnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffy46
Kurcze, pocieszyłyście mnie. Czasem jak boli mnie glowa, to biorę 1 tab Codiparu. Zawiera 500mg paracetamolu, więc to chyba bezpieczna dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×