Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Milka9632587

Masło czy margaryna?

Polecane posty

Gość ikea
długo by wymieniać:) ale np.nie zauważasz, że krytykujesz coś, co sama robisz:)i nie wiesz, że forum jest po to, żeby pytać i rozmawiać, i że nie tylko Twoje tematy są ważne i mądre:)reszty dowiesz sie w życiu:)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwone wino
ot glupota ludzi podatnych na reklamę :(( ciekawe co radził kardiolog jak w sprzedaży nie było benecolu i innych homopodobnych ,,cudów,, Wiara czyni cuda ale czasem tez ogłupia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas jem świeżutkie masełko, oczywiscie w rozsądnych ilościach.Nienawidzę margaryny i nikt mnie do niej nie zmusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alternatywa masełko
Masło zapewne tak, jest zdrowsze. Ale w NIEWIELKICH ilościach. A w Polsce rzadko kto żałuje sobie masła. Generalnie wszelkie tłuszcze zwierzęce są niezdrowe i podnoszą poziom choresterolu. Ja osobiście używam masełko - to jest masło z niewielkim dodatkiem oleju roślinnego. Kupuję takie, która ma idealnie smak masła. Nie czuję różnicy. A poza tym same zalety: dotarcza organizmowi potrzebnych tłuszczy nienasyconych, jest miękkie zaraz po wyjęciu i nieco mniej kaloryczne. Ale ogólnie masło jem góra 1-2 na tydzień. Do smażenia używam oliwy z oliwek - tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucha z cukrem
ktoś wcześniej pytał o przepis na domowe masło - nic prostszego! potrzebna jest tłusta, slodka smietanka (kremówka 30 - 36%), dowolna ilość. wlewamy taką śmietanę do wysokiego naczynia i miksujemy zwykłym mikserem. na początku ubije nam się ładnie zwykła, puszysta smietana jak do deserów,ale nic to - miksujemy dalej dopóki nie zrobi się nieapetyczna breja - grudki tłuszczu będą pływały w takiej jakby wodze. te grudki to wlaśnie masło. wkladamy naczynie z tym ubitym masłem do lodówki na chwilę, a później odsączamy przez ligninę czy czystą ściereczkę lnianą całą wodę z tej brei, tłuszcz, który nam zostanie to wlaśnie masło, gotowe do spożycia. a masło irlandzkie można kupic w każdym hipermarkecie typu geant, real, auchan itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i o to chodzi, zeby z umiarem. wiedzac, ze nie powinno sie jesc zbyt wiele masla, mozna np. smarowac pieczywo musztarda lub majonezem, do kanapek z serem lub wedlina. zreszta im mniej pieczywa tym lepiej tak czy inaczej ;) a odnosnie produktow niezdrowych na poziom cholesterolu, to najgorsze sa tanie pretwory miesne - pasztetowe, parowki itp. wszelkie mielonki, kielbasy, dalej tluste miesa. jak sie pare razy w tygoniu zje kromke chleba z maslem, albo podsmazy cos na oliwie z dodatkiem masla, na pewno nie zabije to czlowieka :D. predzej zabije trujaca margaryna, ktora jedni wymyslili, wiec inni musza reklamowac. a na poziom cholestrolu nie ma nic lepszego jak ogromne ilosci warzyw, szcezgolnie zielonych i wyroby z pelnego ziarna, owies chyba ze zbow jest najbardziej wazny w zmniejszaniu cholesterolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maślanka....
krucha z cukrem......a ta "jakby woda" w której pływaja grudki tłuszczu .....- to jest właśnie maślanka, którą Martinella wymienia na swoim topiku jako składnik prostego dania z pieczonymi ziemniakami ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdzie jest przepis Martinelli
z ta maslankA? chetnie sprobuje:) uwielbiam maslanke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdzie jest przepis Martinelli
kocham Martinelle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucha z cukrem
maślanka - ta woda dosyć dziwnie wygląda, maslanka jest chyba konsystencją zbliżona do kefiru, jogurtu czy czegos takiego, w każdym razie ta kupna (chyba, bo w sumie nie kupuje maslanki)... a to, co pozostaje po odciśnięciu z tego domowego masła wygląda jak zwykła, trochę mętna woda... tak czy inaczej masło smakuje świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ta woda...
to chyba jest serwatka nie maslanka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sentinella
o nie.. tak bawić to by mi sie w ogóle nie chciało, żeby masło ubijać samej..fakt że wtedy wiadomo z czego zrobione i w ogóle chyba smaczniejsze, ale jak dla mnie zdecydowanie za dużo z tym roboty. Wole wyjąc margarynke i sobie szybko i łatwo posmarować hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwatka to produkt uboczny produkcji serów wszelkich. Maślanka - pozostaje nam po zmaśleniu śmietany. To jakby całkowicie ( no, prawie) odtłuszczona śmietana. A tak wogóle to całkowicie podzielam pogląd koleżanki Konczity! I ja również nie używam całkowicie maragaryny. Piekę rzadko - również na maśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babysoon
wracając do tematu to ja wybieram margarynę ze względu na jej zawartość olejów roślinnych (polecam np. Florę ) A jeśli ktoś nie lubi margaryny to już lepiej na sposób włoski maczać chleb w oliwie. jak dla mnie masło to tylko źródło cholesterolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PięknaJestem
zgadzam sie Florka jest naprawdę ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko i wyłącznie masło naturalne 82% do smażenia oliwa naturalna, żadnych margaryn, olejów, tłuszczów dziwnego pochodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olololo
a ja nie jadam ani masła ani margaryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaryna to sztuczny twór
Wybieram z dwojga złego masło- przynajmniej smaczniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolk.a
nie znoszę masła. Jakąś mam awersje z dzieciństwa chyba, więc zostaje mi tylko margaryna. trzeba tylko dobrze poszukać i kupować tą bez kwasów trans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszekm.
ja zawsze w lodówce mam margarynę Flore, taką żółtą wiem że bardzo pomaga chronić serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebe4
podobno najlepsze jest masło z Warblunia, ale nigdzie go nie ma u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymiataczka
tylko maslo.........plotki o tym jakie to masło jest niezdrowe rozpuszczali na początku lat 90 tych producenci margaryny...........na siłę robili badania w kierunku złego wpływu masła na organizm...często były to badania naciagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam się nie bawię w spory masło vs. margaryna. Po prostu nie widzę innej możliwości niż kanapką z margaryną i już. Jak robię ziemniaki puree to też nie wyobrażam sobie ich z masłem, tylko margaryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakuska05
masło to tłuszcz zwierzęcy. o wiele bardziej szkodliwy dla organizmu człowieka niż tłuszcze roślinne; dla mnie wybór jest jasny: chleb od dawna już smaruję wysokiej jakości margarynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez margaryna
smierdzi olejem, to po pierwsze, jakosc tego oleju tez pozostawia do zyczenia, to po drugie, a po trzecie w margarynie jest najwiekszy chlam tj konserwanty, barwniki , ulepszacze. Prawdziwe maslo jest twarde i nie zolte jak margaryna. Nie wiem jak mzona sie zachwycac margaryna. Jeden wielki smietnik a tekst "masło to tłuszcz zwierzęcy. o wiele bardziej szkodliwy dla organizmu człowieka niż tłuszcze roślinne" jest kompletnie wyssany z palca.,maslo nalezy jesc ,ale w ograniczonych ilosciahc, bo bierze on udzial w zapobieganiu raka jelita grubego. Doprawdy ludzie dziwie sie wam,ze swiadomie wciskacie w siebie te chemie jaka jest w margarynie. A szkodlowisc masla tpy wzrost cholesterolu , i wplyw tego na serce to po prostu trzyma ie was jak rzep psiego,.kazdy kit pokazywany w mediach lykniecie jak wode. I ta bzdura o witaminach ADE , :o idzcie po rozum do glowy, czytajcie ksiazki o zywnosci, zdrowiu. W zadnych starych dobrych ksiazkach nie znajdziesz przepisu z margaryna. Szajs i jeszce raz szajs, tak samo jak te zupki w proszkach (takie zdrowe ,bo bez konserwantow :D ) actimele, Activie,(bakterie w tych produktach nie jaja nic wspolnego z tymi o ktorych sie mowi, a ktorej maja niby przywrocic rownowage jelitowa w organizmie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30stka
no cóż .. ja wie ze żywność może być lekiem, jeśli zawiera dobre dla organizmu składniki; więc jeśli margaryna jest WYSOKIEJ JAKOŚCI, wyprodukowana z najlepszych olejów roślinnych to jest cennym źródłem tłuszczów roślinnych w diecie. teraz naprawdę technologia produkowania żywności zrobiła wielki postęp i nie ma potrzeby dodawać konserwantów; przeczytaj sobie skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA NIE JEM
ani masła, ani margaryny, ani chleba, ani wędlin ani serów zółtych ani plesnowych, ani topoinych i ....jestem zadowolona, schudłam jakieś 8 kilo w 6 mcy bez zadnych cwiczen, jem zupy na wywarach jarzynowych bez miesa, owoce, warzywa, surowe i gotowane, biły chudy ser, kasze, z tłuszczów używam tylko oliwy z oliwek tez tak zróbcie, nie będzie dylematów masło czy margaryna i puscicie w trabę zbedne sadło bez wysiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaine
>JA NIE JEM ani masła, ani margaryny, ani chleba, ani wędlin ani serów zółtych ani plesnowych, ani topoinych i .< strasznie restrykcyjną masz dietę.. nie wyobrażam sobie ; bez chleba, bez wędlin? to co ty jadasz??? ja jem wszystko tylko w rozsądnych ilościach, albo dietetyczne. Pieczywo tylko ciemnie żytnie, do tego jakaś dietetyczna margaryna jak flora light; wędliny jadam ale tylko chude, do tego bardzo dużo warzyw i owoców..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×