Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość heateaaa

Mam guzek na wardze sromowej wiekszej, po wewnetrznej stronie, co to moze byc...

Polecane posty

oj coś na ten temat wiem...w kwietniu tego roku wylądowałam w święta w szpitalu przez to cholerstwo...i co dali mi leki, bo świąt nie chciałam w szpitalu spędzać..Ale po świętach niestety zabieg w szpitalu był nie unikniony...U mnie tak to napuchło, że wyłam dosłownie z bólu. Próbowałam rok wcześniej rozpędzić to lekami, ale niestety nie za bardzo pomogło...ja dostałam znieczulenie ogólne, kurde chyba w nie typowym miejscu miałam zabieg, bo z 10 osób było na zabiegu...Ale wszystko się udało..Najbardziej krępujące dla mnie było to jak był obchód i młodzi lekarze podnosili mi kołdrę do góry i sprawdzali czy wszystko ok...Niby normalne, ale krępujące bardzo...Lekarz mnie uprzedzał ,że to niestety bardzo często nie odnawia. I co się stało w najbliższą środę lecę do lekarza, bo znowu mi się gruczołek odnowił, warga na puchła nieco, przy dotyku twarda i troszeczkę boląca..Mam nadzieję , że wszystko pójdzie gładko jak ostatnim razem , ale fajnie by było , żeby tak często się nie odnawiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti172
witam .miałam też twardego guzka wielkości groszku na wardze sromowej mniejszej który nic nie bolał .ale bardzo się bałam co to może być .był jasnego koloru.w koncu poszłam do ginekologa i stwierdził gruczolaka .na miejscu lekarz mi to przebił i po guzku.nie było to bolesne.lekarz powiedział że jak bym z tym nic nie zrobiła to rosł by nadal.więc dziewczyny najlepsza rada to pójść do lekarza.i nie ma co panikować bo słyszałam że większość guzków podskórnych to łagodne zmiany.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He! mam podobny problem. Wczoraj pojawiło mi się zgrubienie na wardze sromowej wiekszej tak przy pachwinie. Boleż mnie to nie boli, chyba że docisne mocno, specjalnie mi to tak nie przeszkadza w ciągu dnia chyba, że kucam i wtedy szew spodni o to się otrze. Nie wiem co to może byc a jak narazie mam okres i ide jutro sie zapisac do lekarza ale chciałabym wcześniej co s wiedzieć co to może być.Proszę o pomoc.dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaUsa
3 dni temu spuchla mi lekko warga po prawej stronie w tym czasie bylam chora i mialam 39 stopni goraczki. Poszlam do ginekologa powiedzial ze to jest lekka infekcja dal antybiotyk. Dzien pozniej spochlo jeszcze bardziej, niestety nie bylo ginekologa ale lekaz rodzinny powiedzial ze trzebabedzie naciac. . . Dzis bylam znowu bo jeszcze bardziej spochlo i coraz bardziej przeszkadz nawet w chodzeniu. . . Lekaz powiedzial ze trzeba moczyc 3 razy dziennie w goracej wodzie po 20 minut wtedy kanalik sie sam moze odblokowac lub cysta peknie i po bolu mam tez antybiotyki. Blagam was dziewczyny idzcie do lekaza nawet z byle blachim problemem bo potem moze byc tylko gorzej i wieksze konsekwencje. Inna metoda jest wlasnie naciecie aby plyn mogl wyplynac tylko nie wyobrazam sobie zeby mnie jeszcze tam zaszywali. . . lub wkladaja rurke na 4 do 6 tygodni nie wiem dokladnie czemu na tak dlugo. I tez wycinaja caly ten kanalik ale to nie jest grozne.Mam nadzieje ze jednak peknie od tego namaczania. . . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kevinka
Kobietki 2 tygodnie temu wyczułam na wardze sromowej u wejscia do pochwy 'kulkę', był to gruczoł bartotoliniego. 3 dni póżniej dostałam miesiaczke, przez te kilka dni gruczoł się powiekszył i bolał nawet przy chodzeniu. Po okresie umówiłam się do gina, w między czasie gruczoł pękł. Lekarz powiedział, że jak jeszcze raz się pojawi mam zaraz przyjść do niego i trzeba będzie naciąć i oczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jghjg
to gruczol Bartoliniego, zabieg trwa 10 minut w nieczuleniu, lekarz w pionie przecina warge sromowa, "wydłubie" rope z sredka zaszyje i po klopocie za godzinke idfziesz dodomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miala niedawno taka kulke
byla przez pare dni i powiekszala sie, az w koncu pekla i zaczela z niej wyciekac ropa, po czym zaczela sie zmniejszac, teraz juz jest tylko zaczerwienienie, po dwoch tygodniach od pojawienia sie kulki. jeszcze troszke swedzi ale jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdarzenie
a wiecie coś na temat włókniaków, bo też mam taką plaską twardą ok 1,5 cm gulkę na wardze większej i ginek. powiedziala, że to włókniak i nie trzeba go usuwać, chyba, że mi przeszkadza, zostać przy tek konsultacji czy iść do innego ginek.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marat
I ja mam ten problem. Guzek pojawił się 3 dni temu, malał z każdym dniem i przybierał wygląd jakby pryszcza z ropą i dziś mi pękł i ten płyn co był w środku wyciekł, z tym że chyba nie cały bo guzek został i nadal boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika 12
jakies dwa dni remu zauwarzyłam podczas kąpoeli niewielki gózek wielkosci grochu na wardze sromowej większej człosc jest zaczerwieniona i opuchnięta i przy dotyku boli jakby ktos wbijał tam igłe czytałam że to morze byc taki jakis pryszcz i ze nalezy go wydusic ale muj niema zadnego czubka i niejest biału tylko czerwony mam dopiero 14 lat i niemam zaniaru isc do gin bardzo prosze o porade jak sie to leczy i czo to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kluczuaiaaa
Mam podobny problem. Po lewej stronie na wardze sromowej większej od wewnątrz pojawił mi się guzek (ok. 1 cm). Strasznie mnie to boli podczas poruszania się, miejsce wystąpienia guzka zaczerwieniło się, pojawiła się opuchlizna. Mam 16 lat i nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa i jak na razie raczej nie zamierzam. Guzek pojawił mi się dzień przed miesiączką. Co mam robić? Pomożecie? jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cg
to moze ropien.mozesz polozyc masc ichtiolowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adx
wczoraj odkryłam taki guzek tak jakby na granicy części lewej dużej wargi sromowej wewn. i zewn. ale bardziej w stronę wewnętrzną. jak chodzę czy coś to tylko od czasu do czasu czuję coś jakby szarpanie, a na pewno nie są to włosy łonowe. gdy dotykam nawet delikatnie tej wargi to jest takie nieprzyjemne uczucie, bardzo słaby ból. ten guzek jest taki rozpłaszczony i miękko-twardy, barwa taka sama jak reszty wargi tylko u nasadki takie żółtawe kółeczko. dodam że mam 15 lat, dziewica, golę się maszynką ale warg nigdy nie tknęłam. nie wiem co to może być, czy iść do ginekologa, olać to bo samo zniknie czy może jakaś maść albo leki? stresuję się tym niesamowicie, POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to m oze byc zwykły czyrak, który dopiero wyskoczy. ja kiedys dostałam na to masc Viosept i za kazdym razem jak mam tam gulke smaruje i schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pproblemm
Błagam pomocy ! Otóż, we wtorek kochaliśmy się z moim chłopakiem i zaistniała niekomfortowa sytuacja (może to głupie ale może ważne), ponieważ członek zsunął się i wsuwając nie trafił, trochę zabolało i od środy zaczęła mnie bardziej boleć a od jakichś 3 dni wyczułam kulkę na wardze sromowej większej- nigdy czegoś takiego nie miałam i nie wiem co robić. Jutro mam zamiar umówić się do ginekologa prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pproblemm
Niech się ktoś wypowie błagam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pproblemm
Proszę niech się ktoś wypowie nie wiem co robić, to wgl nie znika i boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam podobny problem, guzek zrobił mi się z prawej strony i nie jest za duży, nie boli i jest raczej twardy tylko że dzisiaj zauważyłam że zrobiło mi się od niego ujście- taki kanalik mały i nie wiem co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i mnie dopadlo to paskudztwo :( pech chciał, że wczoraj wieczorem wyczułam guzek, warga sromowa boli...a dzisiaj dostałam okres. Nie chciałabym iść do ginekologa w czasie okresu:( Jak to leczyć w domu przez kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CZYRAK przy okresie najczesciej. kiedys była na to masc viosept, wycofano ja, próbuj zdobyc cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartyneczka20
Hej. Ja właśnie wyczułam taki guzek na wardze sromowej po lewej stronie, jest on blizej uda niz łechtaczki, jest troche mniejszy od wisienki, twardy, wgl mnie nie boli nawet jak dotykam, nie przeszkadza w chodzeniu i wgl, jest na zewnetrznej stronie wargi, pod skórą, przypomina takiego duzego pryszcza w dotyku ale nie da sie go wycisnąć... boje sie :( dodam ze nie wspolzyje, mam 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny tutaj pisały o ropniu gruczołu Bartholina. W internecie są zdjęcia tego, sama kiedyś szukałam, bo też mi dziwny guzek wyszedł (okazało się,ze to było coś w rodzaju pryszcza, samo pękło i na szczęście nie wróciło). Znajdź sobie te zdjęcia i zobacz, czy masz podobnie. Jak tak,to musisz iść do ginekologa. W ogóle radziłabym ci pójść jeśli ci ten guzek za kilka dni nie zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaneia
Trochę martwy temat, ale się udzielę. Mam od jakiegoś czasu (chyba mniej niż tydzień) guzka o wielkości i kształcie dużego nasiona bobu. Znajduje się całkowicie pod skórą, głębiej niż normalny pryszcz, bolesny przy naciśnięciu. W dotyku twardy. Bardziej od wewnętrznej strony, na wardze większej, mniej więcej w połowie (nie przy ujściu pochwy). Nie golę się (przycinam włoski bez wyrywania czy kontaktu ostrza ze skórą), od kilku lat nie miesiączkuję (efekt leków, pod kontrolą lekarską). Od trzech lat nie współżyję. Mam tendencję do łagodnych nowotworów, wykryto mi już dwa z podejrzeniem trzeciego. Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu zmianami w obrębie sromu? Przykładowo z tłuszczakami? Wizytę mam dość odległą, więc chętnie poczytam w międzyczasie o doświadczeniach innych,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
mi jak się zaczyna tomnie swędzi , jak dotykam go mnie boli ,co mam zrobić z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×