Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Gość Sylka27H
Dziewczyny, ale nymer miałam odwiedziny rodziców, niby nic nadzwyczajnego, a jednak zaskoczyli mnie nowiną. A mianowicie tata był dziś u wróżki i się od niej dowiedział, że ja będę mieć chłopca na początku listopada. Niby wszystko się zgadza bo termin mam na 8 listopada, ale mój lekarz na 100 % mówi, że będzie dziewucha. Gin powiedział, że jeżeli się nie sprawdzi to mogę go skarżyć. Tak z przymróżeniem oka ;-) traktuje tą wróżkę, ale wątpliwości w główce się zrodziły. Ciekawe komu prognoza się sprawdzi:-D. migotka86 - ja jak pierwszy raz w ciąży miałam wylądować w szpitalu to beczałam, że nie chce. Drugi raz już było lepiej, fajne babki miałam na pokoju i my się nagadać nie mogły, w końcu ktoś bez końca mógł słuchać o tym co czuje i ja też dużo się dowiedziałam od innych przyszłych mam itp. Poznałam jedną dziewczynę z którą mam cały czas kontakt (ona już od około 1,5 m-ca jest mamą:-) ). Mimo, że nie chodzę do szkoły rodzenia to zapoznałam się ze szpitalem i to jest plus pobytu tam. A porodu też się boję, to co niewiadome każdego przeraża. Ale staram się nie nastrajać jeszcze, jak się zacznie to będę się bać, drzeć i zobaczymy co jeszcze :-D. kamele - ja nic nie doradze, bo u mnie cisza, nic się nie dzieje, ale 37 tydzień to już bezpieczny okres dla malucha, płucka już są rozwinięte, mój gin mówił że jak dojdę do 37 tyg. to mogę już rodzić, więc kochana głowa do góry, będzie dobrze. Nasze dzidzie w brzusiach same wiedzą kiedy na nie czas. asiorek2 - smutne zdażenie, ale jak to się mówi samo życie, dobrze że wyszli cało z tego wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny dwa dni mnie nie było a tu takie zaległości w czytaniu ;) Ja dzisiaj jakos dziwnie sie czuje. Co chwile mnie cos pobolewa i nic mi sie nie chce. Nawet jeść, tylko chodze i pije ;) A mój cąły czas biega i sie pyta czy już hehe nawet postekać sobie nie można. Asiorku na pewno wszystko z siostrą i resztą rodzinki bedzie dobrze. 🌼 Sorki, że nie napisze do każdej ale jakos mi słabo i musze sie położyć. U Was też tak zimno? U mnie już śnieg leży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Hej! Jakos ostatnio mniej pisze ale czytam was,poprostu starcza mi sil juz tylko na przeczytanie,a zeby odpisac to juz gorzej,wszystko boli...Mam wrazenie ze to juz za chwile,jak tylko czuje jakies bole czy twardnienie brzucha to staje sie bardzo czujna.Zreszta bardzo bym chcial zeby to bylo juz,bo juz mi tak ciezko.Najgorzej ze nogi i rece coraz bardziej puchna.Ale dosyc tego narzekania,jeszcze tylko chwila i koniec... Dzisiaj wstalam o 6stej rano,zeby obejrzec ten filmik w lonie matki.Bo u nas godzinka do tylu jest niz w polsce.Dzieki asiorek2 ze poinformowalas o tym.Pozniej oczywiscie musialam popoludniu przespac sie godzinke.Zmeczona jestem bo jeszcze synek byl dzis pierwszy raz w polskiej szkole,bardzo byl zadowolony.Pozniej bylo u nich zebranie.Brak organizacji.ze szok.Najwazniejsze to chyba bylo zeby poinformowac o oplatach,kosmicznych zreszta.No ale najwazniejsze ze Dawidek zadowolony,a i uczyli sie szlaczki pisac,jak ja juz go dawno w domu liter nauczylam i jestesmy w polowie elementarza...Pozniej na wybory,jak zobaczylam kolejke zawijajaca sie 5 razy na dworze to powiedzialam ze na pewno tam nie bede stala.Na szczescie okazalo sie ze z dziecmi i w ciazy bez kolejki. A jutro jeszcze czeka mnie wizyta w szpitalu,tym razem bez usg.Zmykam kochane,buziaczki dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
To ja nocny marek, dziewczyny obudził mnie ból brzucha. Podejrzewam, że to te skurcze przepowiadające, ale nie mam pewności. Bolał mnie cały brzuch i tak znowu za chwilę. Mam pytanie, czy jak ma się skurczę to boli cały brzuch, czy tylko odczuwa się ból w dole brzucha? Napiszcie proszę. Zaczęłam chodzić i pomogło. Spróbuje się położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie :) U mnie dziś brzydki, zimno i pochmurnie, Noc jak zwykle nie przespana sniły mi się co chwilke jakieś koszmary i miałam wrażenie jakby ktoś mnie wołał. Chyba za dużo stresów wczoraj miałam. Byłam u siostry. Moja siostra jest w szoku, cala biedna się trzęsie, na szczęscie nie ma żadnych obrażeń z wyjątkiem tego że jest cała obolała, nadwyrężoną szyję i cały prawy bok i ma mnóstwo siniaków. Kubusiowi róniez nic nie jest, tylko najbardziej się boimy jak wpłynie to na jego psychikę, był w strasznym szoku cały czas piszczał i krzyczał że ciocia wypadła przez okno. To straszne żeby czterolatek widział takie rzeczy. Szwagier ma małego krwiaka i tez mam mnóstwo sińców i biedula cały potłuczony, ma trudności z oddychaniem. Ale powiem wam, że to naprawdę cud że Dawidowi nic się więcej nie stało. Jak widziałam samochód to on najbardziej dostał, cały bok po jego stronie jest skasowany. Najgorzej jest z Ela siostra szwagra, wypadła przez okno. Ma gigantycznego krwiaka większego od jajka na głowie, złamane żebro nogę ma całą siną i jeszcze wczoraj w szpitalu straciła przytomność. biedulka. Ale powiem wam, że jak zobaczyłam samochód to naprawdę nie mogłam uwierzyć ze rak wyszli z tego wypadku, auto jest całe do kasacji, wyglada strasznie. Sylka ale będzie smiesznie jak okaże się że będziesz miała chłopczyka. Ja bylam raz u wrózki jeszcze jak byłam młodziudka i nic mi się nie sprawdziło, także nie oprzywiązuję wagi do wróżb. Moja koleżanka też stawia tarota i powiedziała mi, że kiedyś stawiała w mojej intencji i wyszedł jej chłopak a tu dziewuszki się spodziewamy :D Sylka co do bóli to mnie zawsze boli dół brzucha u góry nigdy, bóle mam dość silne ale tylko dół. Może inne kobitki ci coś poradzą. Brzuchacz u mnie tez potwornie zimno, mam rodziców którzy mieszkają w górach i mama mi wczoraj mówiła, że dość duzo śniegu już mają. Malutek daj znać jak po usg, trzymaj się kochana już niedługo 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiorku, biedactwo, niezle musisz byc w stresie! najwazniejsze ze nikomu nic sie nie stalo i zyją! Wiem co przezywasz, ostatnio u mnie w rodzinie tez zdarzyl sie wypadek (tzn w tamtym roku) mieli dachowanie, ale tez nikomu nic sie nie stało, każdy miał tylko guza i byli w lekkim szoku. Z tego wszystkiego nie przeczytalas dokladnie ze malutek ma wizyte w szpitalu ale bez usg... Co do bóli brzucha mi jak narazie ustły, chiociaż dzis nie jest aż tak zimno i zamierzam myc okna... trzeba sie wspomóc, a jutro szoruje podłogi :) Zmykam na dłuuuugą ciepłą kąpiel. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Hej mamusie!!!! U mnie dziś się wszystko rozstrzygnie.Mam być po 16-tej w szpitalu.Torbe z manatkami mam już spakowaną.Siedzę i się stresuję, bo nie wiem co ze mną zrobią.Boli mnie tylko w dole brzucha i nic więcej(chyba nerwy), na poród sn się nie zanosi.Oksytocyny na wywołanie nie dam sobie zaaplikować, bo już raz przeszłam przez koszmar od tego świństwa. Jeśli zostanę w szpitalu na patologii to napisze do was.Mąż pożyczył laptopa z dostępem do netu na tydzień więc będę miała z wami kontakt. Chciałabym,aby było już po wszystkim, termin z usg mam na czwartek - już jestem w 39 tygodniu.Boję się tylko o synka, bo z taką iloscią wód długo nie połażę. Odezwę się wieczorem. Coś mam przeczucia,że Bunia już tuli swojego synka i dlatego się nie odzywa. Buziaczki mamusie.Coraz bliżej mety i widzę,że każda z nas jest w stresie.3majcie się cieplutko i piszcie jaknajwięcej.Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU------TC-----KG--- ---P LEC/IMIE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11---------38---- +10----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11-----------37----- --+2-----niespodzianka---Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11----37---- -+18----synek------------Siedlce Bunia_77------30------27.01------26.10/3.11-----37------ -+10----Dominik------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11----37------+ 16----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11----36---- --+9,5---synalek----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11----------37---- --+18----Aleksandra-----Cork Asiorek2-------26-------28.01------04.11----------37---- --+9-----Olusia-----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11----------38----- +20----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11----------38---- ---+12-----Kevin-----------Polska Shenen--------31-------05.02------5/11.11---------38---- ---+10,5------Magdalena-----Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11------------38---- ---+12----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82D---25-------31.01------07.11---------34------ +11-----Elias------------Essen Sylka27H-------27-------01.02------08.11---------38----- -+13---Ola------------Wolsztyn IVA25-----------25-------4.02-------11.11----------34--- ---+12-----Marcel----------Toruń Konkaa--------24-------26.01------15.11----------33----- -+12-----Agatka----------Calw Kamelle--------25--------9.02-------16.11---------35---- -+8---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74--------32-------21.02------19.11.--------34----- +11--Karolinka-------Katowice Aneta312-----32-------12.02------19.11----------33------ +8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11----------35--- --+15----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------22.11-----------30--- ---+10-----Natalka---------Szczecin Andzia---------23------15.02------22.11------------36--- --+13---dziewczynka----Gdansk Beti26----------26--------17.02--------24.11------ -34-----+16-----Natalia i Kacper---Bdg Kamilok26----26-------11.02-------24.11----------35----- -+6------Emilia----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11----------34----- +14-----Natalia---------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------15/22.11-------33--- --+18-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------33--- -+11-...synek/Colin----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11-----------32---- --+9-----Amelia----------Warsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Asiorek2 rozumiem co czujesz.Straszne są te wypadki, ale dobrze,że nikomu nic się nie stało.Ja sama w pierwszej ciąży miałam wypadek samochodowy.Wracaliśmy z wakacji - ja prowadziłam, byłam w 8 miesiącu i do porodu miesiąc.Pijane gnojki zjechali na nasz pas ruchu i przytarli cały bok i oberwali lusterko.Gdybym spanikowała i nie odbiła do pobocza byłoby zderzenie czołowe - z tego przypuszczam byśmy nie wyszli cało, bo oni mieli 150 na zegarach, ja ze 100.Jedyne co mi wtedy pozostało to sina pręga pod brzucham od pasów bezpieczeństwa.Dobrze też ,że miałam zamknięte okno,bo twarz miałabym zmasakrowaną od lusterka, które jak pękło uszkodziło maskę drugiego samochodu jadącego za nami - karoseria tamtego samochodu wyglądała jak po gradobiciu.Wszyscy mówili,że to szczęście od Boga.Do mnie dotarło dopiero co się stało jak zatrzymałam samochód i wyłączyłam silnik.Mąż to zaniemówił i nie mógł dojść do siebie przez najbliższą godzinę.Co się potem okazało to był synek jakiegoś szychy w mieście i co z tego,że była sprawa w sądzie jak nic mu nie zrobili i nawet prawa jezdy nie zabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU------TC-----KG--- ---P LEC/IMIE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11---------38---- +10----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11-----------37----- --+2-----niespodzianka---Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11----39---- -+18----synek------------Siedlce Bunia_77------30------27.01------26.10/3.11-----37------ -+10----Dominik------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11----37------+ 16----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11----36---- --+9,5---synalek----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11----------37---- --+18----Aleksandra-----Cork Asiorek2-------26-------28.01------04.11----------37---- --+9-----Olusia-----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11----------38----- +20----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11----------38---- ---+12-----Kevin-----------Polska Shenen--------31-------05.02------5/11.11---------38---- ---+10,5------Magdalena-----Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11------------38---- ---+12----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82D---25-------31.01------07.11---------34------ +11-----Elias------------Essen Sylka27H-------27-------01.02------08.11---------38----- -+13---Ola------------Wolsztyn IVA25-----------25-------4.02-------11.11----------34--- ---+12-----Marcel----------Toruń Konkaa--------24-------26.01------15.11----------33----- -+12-----Agatka----------Calw Kamelle--------25--------9.02-------16.11---------35---- -+8---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74--------32-------21.02------19.11.--------34----- +11--Karolinka-------Katowice Aneta312-----32-------12.02------19.11----------33------ +8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11----------35--- --+15----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------22.11-----------30--- ---+10-----Natalka---------Szczecin Andzia---------23------15.02------22.11------------36--- --+13---dziewczynka----Gdansk Beti26----------26--------17.02--------24.11------ -34-----+16-----Natalia i Kacper---Bdg Kamilok26----26-------11.02-------24.11----------35----- -+6------Emilia----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11----------34----- +14-----Natalia---------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------15/22.11-------33--- --+18-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------33--- -+11-...synek/Colin----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11-----------32---- --+9-----Amelia----------Warsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Hej Taka jestem zadowolona z wyników wyborów, że nawet ta paskudna pogoda mi dzisiaj nie przeszkadza :) A jeszcze niedawno byłam pewna że na 100% w dniu wyborów będę albo na porodówce, albo na położnictwie albo już z małą w domu. A tu proszę. Dokolebałam się do urny. A jak wychodziliśmy jakiś miły ptaszek narobił na nas, trafił pomiędzy :D ja miałam piękny rękaw, Tomek cały przód kurtki :P Myślałam że to tak na szczęście po macierzyńsku (i że pojedziemy rodzić) a okazało się, że \"wyborczo\" :) Mąż się śmieje, że pewnie przenoszę, dowcipniś, ja myślę że jak odstawię tabletki to wtedy pójdzie, tak jak poprzednio :) Asiorku 🌻 dla Twojej rodzinki, przede wszystkim dla małego Kubusia 😘 Wiem,że to nic nie zmienia ale czy siostra szwagra miała zapięte pasy? Może nie doszłoby do aż takiego nieszczęścia... Przytulam Cię mocno, nie martw się (bo Ci nie wolno...) chociaż łatwo mi pisać bo i tak będziesz drżała 🌻 Sylka, jak tam? Jesteś w domu czy na porodówce? Co do bólu brzuchu przy skurczach, tych porodowych - u mnie zaczynały sie jak na miesiączkę, w dole brzucha ale w miarę jak sie nasilały obejmowały już cały brzuch, boki i potem doszedł jeszcze ból z krzyża... Jak jesteś w domu to daj koniecznie znać bo będziemy spekulować czy już urodziłaś czy jeszcze nie. Tak jak Bunia :) Też mi sie wydaje że juz ma Dominika przy sobie. Buniu? Dziewczyny, może wymienimy się na maile nr telefonów? Ja mam numer do Frani i w razie czego dam jej znać :) Edzia, ja też dziś się \"wspomagam\" :) Porządków cd. Fufciu! Mocno trzymam kciuki! Dawaj nr tlefonu! Albo podeślij swojego maila to dam Ci swój, dałabyś nam znać co i jak (oczywiście jak chcesz). Spadam do Mai, drugi tydzień w domu rozpoczęty :(, może w środę w końcu ja poślę do przedszkola, pytanie tylko na jak długo (krótko) tym razem.Ech. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka32
basik74 - gratuluję sunkowi!!!!Kuzynką sie nie ma co przejmować! Rodzice czasami tak mają;-) Ja sie zawsze smiałam po jakiś występach w przedszkolu " ze moje dziecko i tak najpiekniejsze i najmądrzejsze";-) a tak na powaznie- to naszyhm obowiązkem jest je rozwijać, pokazywać, wymagać ( wymagając od siebie) edzia87 - ;-) co do szwagierki... nie chce Cie martwić - ale to zrąbiscie boli... hihihi dlatego nawet nie brałam pod uwagę porodu bez znieczulenia.... ale tak na poważnie- takie krzyk to może przynosic uilgę...;-) asiorek2 - współczuję wypadku - to potworne- mam nadzieję, ze wszysko sie ułoży! Bylimy u znajomej, która jest położną ( co prawda nie praktykuje) ale powiedziała mi pewną rzecz, czym mnie przestraszyła... otóż lekarz nie jest w stanie przewidzieć porodu nawet do 4 h przed!! J a myslałam, ze on widzi szyjkę i wie, ze to jeszcze ze 2-3 dni... kurcze ja idę dzisiaj do tej kliniki i myslałam ze po tych dokladnych badaniach moge byc spokojna z tydzien... zwłaszcza, ze mą z znowu leci w delegecję. Wczoraj moje Miski robiły mi odlew brzycha w gipsie... niby miało być niebrudzące..... caly dpm zafajdany!! !!! ale odle cudny- rany jakie mam wielkie CYCE! pozdrawiam was serdecznie ide bo musze dzisiaj trochę podziałać- córka ma urodziny ( jutro) i musze torcika zamówić, zawieżć rzeczy do figloparku.... OJJJJJJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Witam. A u nas od samego rana leje i leje.Jak jest taka pogoda to sie wstawac nie chce.Nawet Dawidek prosil zebym dala mu jeszcze troche pospac jak go budzilam do szkoly...Pozmywalam,zjadlam sniadanko i zaraz musialam polozyc sie z nozkami w gorze bo zrobily sie jak u slonia. Mowicie ze Bunia juz po akcji?Ciekawe... Asiorek trzymaj sie i nie denerwuj za bardzo.Na pewno wszyscy szybko wroca do zdrowia,a dzieci maja krotka pamiec wiec maly moze zapomni o tym wypadku.Ja na szczescie nigdy nie mialam zadnego wypadku,tylko stluczke ale i tak wyobrazam sobie co przezyli twoi bliscy. Fufcia nie stresuj sie tak!Pomysl sobie ze byc moze juz dzis bedziesz tulic swoja kruszynke.A to wynagrodzi wszystkie nasze cierpienia. Edzia87 z tymi krzykami przy porodzie,to ja pamietam ze mowili mi zebym krzczala.Ale ja nie chcialam,czulam za to mi wcale nie przyniesie ulgi,ale babki z porodowek obok rzeczywiscie krzyczaly,chyba tez za mnie... Ilonka32 odlew brzucha?Swietny pomysl.Musi to niezle wygladac!Sto latek dla twojej coreczki. Pa pa! NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU------TC-----KG--- ---P LEC/IMIE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11---------38---- +10----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11-----------37----- --+2-----niespodzianka---Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11----39---- -+18----synek------------Siedlce Bunia_77------30------27.01------26.10/3.11-----37------ -+10----Dominik------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11----37------+ 16----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11----36---- --+9,5---synalek----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11----------38---- --+20----Aleksandra-----Cork Asiorek2-------26-------28.01------04.11----------37---- --+9-----Olusia-----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11----------38----- +20----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11----------38---- ---+12-----Kevin-----------Polska Shenen--------31-------05.02------5/11.11---------38---- ---+10,5------Magdalena-----Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11------------38---- ---+12----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82D---25-------31.01------07.11---------34------ +11-----Elias------------Essen Sylka27H-------27-------01.02------08.11---------38----- -+13---Ola------------Wolsztyn IVA25-----------25-------4.02-------11.11----------34--- ---+12-----Marcel----------Toruń Konkaa--------24-------26.01------15.11----------33----- -+12-----Agatka----------Calw Kamelle--------25--------9.02-------16.11---------35---- -+8---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74--------32-------21.02------19.11.--------34----- +11--Karolinka-------Katowice Aneta312-----32-------12.02------19.11----------33------ +8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11----------35--- --+15----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------22.11-----------30--- ---+10-----Natalka---------Szczecin Andzia---------23------15.02------22.11------------36--- --+13---dziewczynka----Gdansk Beti26----------26--------17.02--------24.11------ -34-----+16-----Natalia i Kacper---Bdg Kamilok26----26-------11.02-------24.11----------35----- -+6------Emilia----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11----------34----- +14-----Natalia---------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------15/22.11-------33--- --+18-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------33--- -+11-...synek/Colin----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11-----------32---- --+9-----Amelia----------Warsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Ja mam chyba uzaleznienie od sprzatania. Wlasnie skonczylam doprowadzac do porzadku nasze pieterko. Co tydzien latam ze scierami i wycieram kurze zeby na Malego bylo czysto i po kazdym tygodniu NIC sie nie dzieje. Moze w tym tyg.cos sie ruszy, bo chcialabym juz urodzic... Ale wg meza znow mam szlaban na rodzenie w tym tygodniu-on znowu ma swoj dyzur ale przygotowal kumpli na nagle zastepstwo:) Wczoraj spakowalam wreszcie obie torby: dla siebie i dla Malego. Przy okazji wyplynela nam sprawa imienia: nadal nie powiedzialam chlopu o mojej propozycji no a on sobie wymyslil, ze nazwiemy Juniora po pradziadku: Arvid :) Chyba musze ratowac honor Malego :) A jak sie przeniesiemy do Pl to co, maja za nim Arvid wolac? :) No chyba ze to bedzie drugie imie: Aleksander Arvid :) Od biedy sie zgodze. Ja mam 2 imiona ale tego drugiego nie uzywam po prostu :) Po calym domu mamy poprzyklejane karteczki z nr tel.na porodowke :) i ze szpitala mam wiesci, ze moj mail z prosba o kontakt z polska polozna przeslali dalej na oddzial :) Uff, ide gotowac obiadek. Trzymajcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na momencik..... czytam wszystko ale zeby odpisac to juz sił brak. jestekm jeszcze w dwupaku... ale wolałabym urodzic bo wszystko mnie boli:( pozdrawsiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młodziutka_19
witam... mój brzuszek coraz niżej , dzisiaj zrobiłam ostatnie pranie dla dzidziusia, jutro idę po koszulę i się wkońcu spakuję , bo szukuję się do tego ale coś mi nie wychodzi. Jestem coraz bardziej zmeczona, nie jest mi ciężko chodzić , ale śpiąca cały czas jestem. Chciałabym juz urodzić, ale zostały mi jeszcze 3 tygodnie. Dzisiaj jedziemy z M po mebelek na przedpokój, na który tak długo czekałam, bo nawet kurtki nie mieliśmy ,gdzie wieszać. Tatuś pomoże zamontować i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wkońcu wprowadziłam się do domku, już coraz ładniej, jeszcze tylko w tym tygodniu trzeba wziaść się za łazienkę i wszytsko bedzie gotowe na przyjście Wiktorii. Teraz pewnie jeszcze rzadziej będę zaglądać do was, niedość że sił brak to jeszcze internetu w domku u siebie nie mamy. Lecę poleżeć bo jakoś zmeczenie mnie złapało... miłego dnia dla wszystkich;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś od rana walczę z zimowymi plaszczami i swetrami – czyszczę je szczotką i golę z kuleczek już mnie plecki potwornie bolą, no ale jeszcze jeden sweter i odpoczynek Edziu jakie okna!! Nie powinnaś myć okien kochana uważaj na siebie. W sumie jestes w 38 tyg także maleństwo już jest gotowe, ale uważaj na siebie. Miłej kąpieli :D Fufciu oby było wszystko dobrze. Trzymam mocno kciuki kochana za ciebie i maleństwo. 🌼 🌼 Daj znać jak będziesz coś już wiedziec. A jakie złe przezycia miałas po oksytocynie? Co do Buni to też mi się tak wydaje, że już urodzila. Mam nadzieję że wkrótce się pojawi u nas i że wszystko u niej dobrze 🌼 🌼 Fufciu ojej ale miałas przeżyce, ten wypadek w ciąży koszmarne. Dzioęki Bogu, że wam się nic nie stało 🌼 🌼 najgorsze jest to, że bardzo często sprawcami wypadku są ludzie jakieś szychy, które nie ponoszą żadnych konsekwencji, to jest straszne. Shenen dziękuję slicznie jestes kochana 🌼 🌼 A ten ptaszek to na pewno na szczęście, ja tez jestem zadowolona, że udało mi się doturlac do urny :D co do tego nieszczęsnego wypadku to Ela jechala z tyłu i nie miała zapiętych pasów, teraz nie wiadomo jak by to było jak by miała zapięte, jeden z policjantów powiedział, że gdyby zapieła to ta pewno miałaby całe nogi połamane od siedzenia \\Dawida – oni maja a raczej mieli mały samochód matiza także mogłaby być zgnieciona. Ale szczerze to nie wiem. Ja tez nad tym wczoraj wiele myślałam, tym bardziej, że ja z tyłu nigdy nie zapinam pasów jakoś się zapomina. Co do wymiany telefonów jestem za:D damy sobie szybko znać po porodzie. Ilonka odlew musi być pierwsza klasa :D fajna pamiatka. Zamów pyszny torcik dla córuni Migotko ja tez mam manie sprzątania, znajomi mówia na mnie pani sterylna bo tylko ze ścierką i mopem latam. Co do imienia to rzeczywiście lepiej na drugie dajcie Arvid bo jak wrócicie do Polski to lepiej aby miał pierwsze Polskie imię. Bebolku trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś od rana walczę z zimowymi plaszczami i swetrami – czyszczę je szczotką i golę z kuleczek już mnie plecki potwornie bolą, no ale jeszcze jeden sweter i odpoczynek Edziu jakie okna!! Nie powinnaś myć okien kochana uważaj na siebie. W sumie jestes w 38 tyg także maleństwo już jest gotowe, ale uważaj na siebie. Miłej kąpieli :D Fufciu oby było wszystko dobrze. Trzymam mocno kciuki kochana za ciebie i maleństwo. 🌼 🌼 Daj znać jak będziesz coś już wiedziec. A jakie złe przezycia miałas po oksytocynie? Co do Buni to też mi się tak wydaje, że już urodzila. Mam nadzieję że wkrótce się pojawi u nas i że wszystko u niej dobrze 🌼 🌼 Fufciu ojej ale miałas przeżyce, ten wypadek w ciąży koszmarne. Dzioęki Bogu, że wam się nic nie stało 🌼 🌼 najgorsze jest to, że bardzo często sprawcami wypadku są ludzie jakieś szychy, które nie ponoszą żadnych konsekwencji, to jest straszne. Shenen dziękuję slicznie jestes kochana 🌼 🌼 A ten ptaszek to na pewno na szczęście, ja tez jestem zadowolona, że udało mi się doturlac do urny :D co do tego nieszczęsnego wypadku to Ela jechala z tyłu i nie miała zapiętych pasów, teraz nie wiadomo jak by to było jak by miała zapięte, jeden z policjantów powiedział, że gdyby zapieła to ta pewno miałaby całe nogi połamane od siedzenia \\Dawida – oni maja a raczej mieli mały samochód matiza także mogłaby być zgnieciona. Ale szczerze to nie wiem. Ja tez nad tym wczoraj wiele myślałam, tym bardziej, że ja z tyłu nigdy nie zapinam pasów jakoś się zapomina. Co do wymiany telefonów jestem za:D damy sobie szybko znać po porodzie. Ilonka odlew musi być pierwsza klasa :D fajna pamiatka. Zamów pyszny torcik dla córuni Migotko ja tez mam manie sprzątania, znajomi mówia na mnie pani sterylna bo tylko ze ścierką i mopem latam. Co do imienia to rzeczywiście lepiej na drugie dajcie Arvid bo jak wrócicie do Polski to lepiej aby miał pierwsze Polskie imię. Bebolku trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś od rana walczę z zimowymi plaszczami i swetrami – czyszczę je szczotką i golę z kuleczek już mnie plecki potwornie bolą, no ale jeszcze jeden sweter i odpoczynek Edziu jakie okna!! Nie powinnaś myć okien kochana uważaj na siebie. W sumie jestes w 38 tyg także maleństwo już jest gotowe, ale uważaj na siebie. Miłej kąpieli :D Fufciu oby było wszystko dobrze. Trzymam mocno kciuki kochana za ciebie i maleństwo. 🌼 🌼 Daj znać jak będziesz coś już wiedziec. A jakie złe przezycia miałas po oksytocynie? Co do Buni to też mi się tak wydaje, że już urodzila. Mam nadzieję że wkrótce się pojawi u nas i że wszystko u niej dobrze 🌼 🌼 Fufciu ojej ale miałas przeżyce, ten wypadek w ciąży koszmarne. Dzioęki Bogu, że wam się nic nie stało 🌼 🌼 najgorsze jest to, że bardzo często sprawcami wypadku są ludzie jakieś szychy, które nie ponoszą żadnych konsekwencji, to jest straszne. Shenen dziękuję slicznie jestes kochana 🌼 🌼 A ten ptaszek to na pewno na szczęście, ja tez jestem zadowolona, że udało mi się doturlac do urny :D co do tego nieszczęsnego wypadku to Ela jechala z tyłu i nie miała zapiętych pasów, teraz nie wiadomo jak by to było jak by miała zapięte, jeden z policjantów powiedział, że gdyby zapieła to ta pewno miałaby całe nogi połamane od siedzenia \\Dawida – oni maja a raczej mieli mały samochód matiza także mogłaby być zgnieciona. Ale szczerze to nie wiem. Ja tez nad tym wczoraj wiele myślałam, tym bardziej, że ja z tyłu nigdy nie zapinam pasów jakoś się zapomina. Co do wymiany telefonów jestem za:D damy sobie szybko znać po porodzie. Ilonka odlew musi być pierwsza klasa :D fajna pamiatka. Zamów pyszny torcik dla córuni Migotko ja tez mam manie sprzątania, znajomi mówia na mnie pani sterylna bo tylko ze ścierką i mopem latam. Co do imienia to rzeczywiście lepiej na drugie dajcie Arvid bo jak wrócicie do Polski to lepiej aby miał pierwsze Polskie imię. Bebolku trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś od rana walczę z zimowymi plaszczami i swetrami – czyszczę je szczotką i golę z kuleczek już mnie plecki potwornie bolą, no ale jeszcze jeden sweter i odpoczynek Edziu jakie okna!! Nie powinnaś myć okien kochana uważaj na siebie. W sumie jestes w 38 tyg także maleństwo już jest gotowe, ale uważaj na siebie. Miłej kąpieli :D Fufciu oby było wszystko dobrze. Trzymam mocno kciuki kochana za ciebie i maleństwo. 🌼 🌼 Daj znać jak będziesz coś już wiedziec. A jakie złe przezycia miałas po oksytocynie? Co do Buni to też mi się tak wydaje, że już urodzila. Mam nadzieję że wkrótce się pojawi u nas i że wszystko u niej dobrze 🌼 🌼 Fufciu ojej ale miałas przeżyce, ten wypadek w ciąży koszmarne. Dzioęki Bogu, że wam się nic nie stało 🌼 🌼 najgorsze jest to, że bardzo często sprawcami wypadku są ludzie jakieś szychy, które nie ponoszą żadnych konsekwencji, to jest straszne. Shenen dziękuję slicznie jestes kochana 🌼 🌼 A ten ptaszek to na pewno na szczęście, ja tez jestem zadowolona, że udało mi się doturlac do urny :D co do tego nieszczęsnego wypadku to Ela jechala z tyłu i nie miała zapiętych pasów, teraz nie wiadomo jak by to było jak by miała zapięte, jeden z policjantów powiedział, że gdyby zapieła to ta pewno miałaby całe nogi połamane od siedzenia \\Dawida – oni maja a raczej mieli mały samochód matiza także mogłaby być zgnieciona. Ale szczerze to nie wiem. Ja tez nad tym wczoraj wiele myślałam, tym bardziej, że ja z tyłu nigdy nie zapinam pasów jakoś się zapomina. Co do wymiany telefonów jestem za:D damy sobie szybko znać po porodzie. Ilonka odlew musi być pierwsza klasa :D fajna pamiatka. Zamów pyszny torcik dla córuni Migotko ja tez mam manie sprzątania, znajomi mówia na mnie pani sterylna bo tylko ze ścierką i mopem latam. Co do imienia to rzeczywiście lepiej na drugie dajcie Arvid bo jak wrócicie do Polski to lepiej aby miał pierwsze Polskie imię. Bebolku trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś od rana walczę z zimowymi plaszczami i swetrami – czyszczę je szczotką i golę z kuleczek już mnie plecki potwornie bolą, no ale jeszcze jeden sweter i odpoczynek Edziu jakie okna!! Nie powinnaś myć okien kochana uważaj na siebie. W sumie jestes w 38 tyg także maleństwo już jest gotowe, ale uważaj na siebie. Miłej kąpieli :D Fufciu oby było wszystko dobrze. Trzymam mocno kciuki kochana za ciebie i maleństwo. 🌼 🌼 Daj znać jak będziesz coś już wiedziec. A jakie złe przezycia miałas po oksytocynie? Co do Buni to też mi się tak wydaje, że już urodzila. Mam nadzieję że wkrótce się pojawi u nas i że wszystko u niej dobrze 🌼 🌼 Fufciu ojej ale miałas przeżyce, ten wypadek w ciąży koszmarne. Dzioęki Bogu, że wam się nic nie stało 🌼 🌼 najgorsze jest to, że bardzo często sprawcami wypadku są ludzie jakieś szychy, które nie ponoszą żadnych konsekwencji, to jest straszne. Shenen dziękuję slicznie jestes kochana 🌼 🌼 A ten ptaszek to na pewno na szczęście, ja tez jestem zadowolona, że udało mi się doturlac do urny :D co do tego nieszczęsnego wypadku to Ela jechala z tyłu i nie miała zapiętych pasów, teraz nie wiadomo jak by to było jak by miała zapięte, jeden z policjantów powiedział, że gdyby zapieła to ta pewno miałaby całe nogi połamane od siedzenia \\Dawida – oni maja a raczej mieli mały samochód matiza także mogłaby być zgnieciona. Ale szczerze to nie wiem. Ja tez nad tym wczoraj wiele myślałam, tym bardziej, że ja z tyłu nigdy nie zapinam pasów jakoś się zapomina. Co do wymiany telefonów jestem za:D damy sobie szybko znać po porodzie. Ilonka odlew musi być pierwsza klasa :D fajna pamiatka. Zamów pyszny torcik dla córuni Migotko ja tez mam manie sprzątania, znajomi mówia na mnie pani sterylna bo tylko ze ścierką i mopem latam. Co do imienia to rzeczywiście lepiej na drugie dajcie Arvid bo jak wrócicie do Polski to lepiej aby miał pierwsze Polskie imię. Bebolku trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś od rana walczę z zimowymi plaszczami i swetrami – czyszczę je szczotką i golę z kuleczek już mnie plecki potwornie bolą, no ale jeszcze jeden sweter i odpoczynek Edziu jakie okna!! Nie powinnaś myć okien kochana uważaj na siebie. W sumie jestes w 38 tyg także maleństwo już jest gotowe, ale uważaj na siebie. Miłej kąpieli :D Fufciu oby było wszystko dobrze. Trzymam mocno kciuki kochana za ciebie i maleństwo. 🌼 🌼 Daj znać jak będziesz coś już wiedziec. A jakie złe przezycia miałas po oksytocynie? Co do Buni to też mi się tak wydaje, że już urodzila. Mam nadzieję że wkrótce się pojawi u nas i że wszystko u niej dobrze 🌼 🌼 Fufciu ojej ale miałas przeżyce, ten wypadek w ciąży koszmarne. Dzioęki Bogu, że wam się nic nie stało 🌼 🌼 najgorsze jest to, że bardzo często sprawcami wypadku są ludzie jakieś szychy, które nie ponoszą żadnych konsekwencji, to jest straszne. Shenen dziękuję slicznie jestes kochana 🌼 🌼 A ten ptaszek to na pewno na szczęście, ja tez jestem zadowolona, że udało mi się doturlac do urny :D co do tego nieszczęsnego wypadku to Ela jechala z tyłu i nie miała zapiętych pasów, teraz nie wiadomo jak by to było jak by miała zapięte, jeden z policjantów powiedział, że gdyby zapieła to ta pewno miałaby całe nogi połamane od siedzenia \\Dawida – oni maja a raczej mieli mały samochód matiza także mogłaby być zgnieciona. Ale szczerze to nie wiem. Ja tez nad tym wczoraj wiele myślałam, tym bardziej, że ja z tyłu nigdy nie zapinam pasów jakoś się zapomina. Co do wymiany telefonów jestem za:D damy sobie szybko znać po porodzie. Ilonka odlew musi być pierwsza klasa :D fajna pamiatka. Zamów pyszny torcik dla córuni Migotko ja tez mam manie sprzątania, znajomi mówia na mnie pani sterylna bo tylko ze ścierką i mopem latam. Co do imienia to rzeczywiście lepiej na drugie dajcie Arvid bo jak wrócicie do Polski to lepiej aby miał pierwsze Polskie imię. Bebolku trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś od rana walczę z zimowymi plaszczami i swetrami – czyszczę je szczotką i golę z kuleczek już mnie plecki potwornie bolą, no ale jeszcze jeden sweter i odpoczynek Edziu jakie okna!! Nie powinnaś myć okien kochana uważaj na siebie. W sumie jestes w 38 tyg także maleństwo już jest gotowe, ale uważaj na siebie. Miłej kąpieli :D Fufciu oby było wszystko dobrze. Trzymam mocno kciuki kochana za ciebie i maleństwo. 🌼 🌼 Daj znać jak będziesz coś już wiedziec. A jakie złe przezycia miałas po oksytocynie? Co do Buni to też mi się tak wydaje, że już urodzila. Mam nadzieję że wkrótce się pojawi u nas i że wszystko u niej dobrze 🌼 🌼 Fufciu ojej ale miałas przeżyce, ten wypadek w ciąży koszmarne. Dzioęki Bogu, że wam się nic nie stało 🌼 🌼 najgorsze jest to, że bardzo często sprawcami wypadku są ludzie jakieś szychy, które nie ponoszą żadnych konsekwencji, to jest straszne. Shenen dziękuję slicznie jestes kochana 🌼 🌼 A ten ptaszek to na pewno na szczęście, ja tez jestem zadowolona, że udało mi się doturlac do urny :D co do tego nieszczęsnego wypadku to Ela jechala z tyłu i nie miała zapiętych pasów, teraz nie wiadomo jak by to było jak by miała zapięte, jeden z policjantów powiedział, że gdyby zapieła to ta pewno miałaby całe nogi połamane od siedzenia \\Dawida – oni maja a raczej mieli mały samochód matiza także mogłaby być zgnieciona. Ale szczerze to nie wiem. Ja tez nad tym wczoraj wiele myślałam, tym bardziej, że ja z tyłu nigdy nie zapinam pasów jakoś się zapomina. Co do wymiany telefonów jestem za:D damy sobie szybko znać po porodzie. Ilonka odlew musi być pierwsza klasa :D fajna pamiatka. Zamów pyszny torcik dla córuni Migotko ja tez mam manie sprzątania, znajomi mówia na mnie pani sterylna bo tylko ze ścierką i mopem latam. Co do imienia to rzeczywiście lepiej na drugie dajcie Arvid bo jak wrócicie do Polski to lepiej aby miał pierwsze Polskie imię. Bebolku trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Witam dziewczyny, u mnie spokojnie, miałam w nocy jeszcze powtórkę skurczów i doszedł ból dolny kręgosłupa, tak mnie to zaskoczyło, że zapomniałam oddychać:-D. Ale pamiętając radę siostry, jak wezmą Cię boleści zacznij chodzić, jeżeli przejdzie to fałszywy alarm, jeżeli będzie coraz gorzej jazda do szpitala, okazało się, że to fałszywy alarm. Zaczęłam chodzić po pokoju i minęło, czyli były to tzw. skurcze przepowiadające. Zaskoczyło mnie tylko to, że cały brzuch mnie bolał, bo siostrę tylko podbrzusze. No ale każda ciąża inna, a może i to że mój brzuch jeszcze się nie obniżył też ma przyczynę, bądz ułożenie dziecka. Po tych skurczach to mała mi wariowała w brzuchu:-), dzisiaj w ciągu dnia tylko raz po raz się wyciąga. Godzina zero się zbliża nieuchronnie, najgorsze to było to że sama byłam w domciu, mężulek w pracy był na nocnej zmianie. Mam nadzieję, że jak naprawdę się zacznie to będzie przy mnie lub chociaż szybko go ściągne do domu. Chciałam wam dziewczyny tylko napisać, że jak was wezmie, to nie zapominajcie oddychać, nasze prawidłowe oddychanie to dotleniony dzidziuś. Ja wcześniej nie myślałam, że ból mnie sparaliżuje do tego stopnia, że przy skurczu wstrzymie oddychanie. Pa pa zmykam, będę pozniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelka77
NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU------TC-----KG--- ---P LEC/IMIE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11---------38---- +10----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11-----------37----- --+2-----niespodzianka---Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11----39---- -+18----synek------------Siedlce Bunia_77------30------27.01------26.10/3.11-----37------ -+10----Dominik------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11----38------+ 16----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11----36---- --+9,5---synalek----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11----------38---- --+20----Aleksandra-----Cork Asiorek2-------26-------28.01------04.11----------37---- --+9-----Olusia-----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11----------38----- +20----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11----------38---- ---+12-----Kevin-----------Polska Shenen--------31-------05.02------5/11.11---------38---- ---+10,5------Magdalena-----Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11------------38---- ---+12----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82D---25-------31.01------07.11---------34------ +11-----Elias------------Essen Sylka27H-------27-------01.02------08.11---------38----- -+13---Ola------------Wolsztyn IVA25-----------25-------4.02-------11.11----------34--- ---+12-----Marcel----------Toruń Konkaa--------24-------26.01------15.11----------33----- -+12-----Agatka----------Calw Kamelle--------25--------9.02-------16.11---------35---- -+8---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74--------32-------21.02------19.11.--------34----- +11--Karolinka-------Katowice Aneta312-----32-------12.02------19.11----------33------ +8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11----------35--- --+15----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------22.11-----------30--- ---+10-----Natalka---------Szczecin Andzia---------23------15.02------22.11------------36--- --+13---dziewczynka----Gdansk Beti26----------26--------17.02--------24.11------ -34-----+16-----Natalia i Kacper---Bdg Kamilok26----26-------11.02-------24.11----------35----- -+6------Emilia----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11----------34----- +14-----Natalia---------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------15/22.11-------33--- --+18-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------33--- -+11-...synek/Colin----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11-----------32---- --+9-----Amelia----------Warsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiorku dziękuje za troskę! Moim zdaniem w 38 tyg można już rodzić a tak wogóle to od jutra zaczyna mi się 39. W terminie uważa się poród 2 tyg przed lub 2 tyg po. Ja wolę przed bo nie chce przeżywac tego co szwagierka, nie chcę żeby musieli mi wywoływac porób przez ta kroplówkę z oksytocyną, bo ponoc po niej skurcze sa 1000 razy bardziej odczuwalne, z reszta nasluchalam sie szwagierki i wiem co mowie. Tak więc biore sie do roboty, cwicze, tancze, sprzatam, wyleguje sie w wannie, duzo chodze, masuje krocze nawet i mam nadzieje ze to chociaz troszke pomoze a przy samej akcji bol bedzie lagodniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu oj nie wiedziałam, że po wywołaniu tak straszne są skurcze, ja też się obawiam że po tym wstrętnym feneterolu poród będę miała później. Od soboty zacznę tak jak Ty może się uda. A musze od soboty bo teraz mój mąż wyjedzie niedługo na szkolenie i wraca w piątek w nocy no i bez samochodu zostajemy bo do końca tyg. pożyczamy siostrze. Na razie odczuwam tylko ból brzucha na dole jak na okres nic więcej. Chciałabym już urodzić. Nie chce tylko urodzic 1 ani 2 no ale jak tak wyjdzie to nic się nie stanie. Sylka ja tez się boje że ból i cały stres mnie sparalizyje i nie będę umiala oddychać. Na szkole rodzenia położna powiedziała mi, że będę miała prawdopodobnie ciężki poród bo widzi, że źle oddycham nie potrzebnie napinam brzuch (niestety to wynik ćwiczeń) i nie potrafie się rozluźnić. A jednak mięzy skurczami ważne jest by się choc troszkę uspokoić i rozluźnić. Ale wierzę w to że wszystkie damy radę, 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mnie naszla ochota na kabanosa :) Poscielilam wreszcie lozeczko Malego. Teraz stoi i pachnie swiezo wyprana posciela. Moze sie nie zakurzy za bardzo przez te ok.2 tyg. Ale od poczatku: obleklam materacyk folia \"na sikanie\", nalozylam przescieradlo, wsadzam do lozeczka i....zonk, nie pasuje. Widze, ze cos nie tak wiec miarka w dlon i mierze: materacyk 60*120 a lozeczko 55*115. Piec cm z obu stron za duzo. Wpadlam w panike, ale mezulek jak zawsze przytomny nozyce w garsc i poobcinal do ksztaltu lozeczka. Dobrze ze to materacyk z IKEI. Jakby byl jakis kokosowy czy z innym wypelnieniem nie byloby tak latwo. A tak to sama gabka. :) Potem nameczylam sie troche z trokami od oslonki lozeczka. Slizgaly sie po slupkach a calej oslonki zabraklo w nozkach z 10cm. Postanowilam,ze wsadzimy tam jakies pluszaki i dziure sie na razie zatka :) Na razie wlozylam podusie, ale pewnie ja potem wyjme, skoro mowia ze noworodki powinny spac na plaskim. No, to chyba jestem juz gotowa na godzine ZERO :) Tylko co ja bede robic jeszcze przez tydzien? Musze sobie znalezc inne zajecie-moze robienie na drutach (tesciowa chce mnie nauczyc) :) A co do krocza: ja juz od 2 miesiecy smaruje sie na noc takim tutejszym olejkiem. Nie powiem-smierdzi rybami, ale podobno uelastycznia krocze. Mam nadzieje, ze pomoze. Bo strasznie sie boje nacinania nie mowiac juz o tym, ze samo moze peknac :( Wrr Dobra znikam. Maz ma jakies cwiczenia z kumplami do 22. Nikt mi w serialach nie bedzie przeszkadzal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik74
dziś byłam na badaniach krwi i moczu i całej reszcie bleee już mam dosyć tych kłóć :( ech a i dziewuszki te które będą miały cesarkę i płacą ubezpieczenie PZU w pracy mogą do 3 lat ubiegać się o zwrot pieniażków z PZU jeśli operację itd obejmuje ich ubezpieczenie bo różne zakłady pracy różnie ubezpieczaja pracowników ...wtedy trzeba mieć wypis ze szpitala, polisę z pracy dowód osobisty i jakiś świstek który się wypełnia też go daja w pracy razem z polisą i z tym idzie się do PZU no a poza tym jak już jestem przy tym to za urodzenie dziecka też się doastaje z PZU pieniazki jeśli w pracy płaci się składki conajmniej 6 miesięcy wcześniej jeśli mąż też jest ubezpieczony to też dostanie pieniążki to jest 10% kwoty na jaką ubezpiecza Was zakład pracy przypomniałam sobie a warto, żebyście o tym wiedziały bo szkoda stracić tą kasę a wiadomo, że przy dzieciaczkach to w portfelu bardzo często dziura jest ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik74
no ja i mąż za urodzenie Mateuszka dostaliśmy 4 lata temu 3500 zł w sumie więc pamiętajcie o tym :) co do numerów telefonu i maili jestem za :) jeszcze tylko poprawię tabelkę :) NICK-------WIEK-----OST@------T.PORODU------TC-----KG--- ---P LEC/IMIE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11---------38---- +10----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11-----------37----- --+2-----niespodzianka---Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11----39---- -+18----synek------------Siedlce Bunia_77------30------27.01------26.10/3.11-----37------ -+10----Dominik------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11----37------+ 16----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11----36---- --+9,5---synalek----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11----------38---- --+20----Aleksandra-----Cork Asiorek2-------26-------28.01------04.11----------37---- --+9-----Olusia-----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11----------38----- +20----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11----------38---- ---+12-----Kevin-----------Polska Shenen--------31-------05.02------5/11.11---------38---- ---+10,5------Magdalena-----Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11------------38---- ---+12----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82D---25-------31.01------07.11---------34------ +11-----Elias------------Essen Sylka27H-------27-------01.02------08.11---------38----- -+13---Ola------------Wolsztyn IVA25-----------25-------4.02-------11.11----------34--- ---+12-----Marcel----------Toruń Konkaa--------24-------26.01------15.11----------33----- -+12-----Agatka----------Calw Kamelle--------25--------9.02-------16.11---------35---- -+8---JoshuaJonathan--Wuppertal Basik74--------32-------21.02------19.11.--------35----- +11--Karolinka-------Katowice Aneta312-----32-------12.02------19.11----------33------ +8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11----------35--- --+15----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------22.11-----------30--- ---+10-----Natalka---------Szczecin Andzia---------23------15.02------22.11------------36--- --+13---dziewczynka----Gdansk Beti26----------26--------17.02--------24.11------ -34-----+16-----Natalia i Kacper---Bdg Kamilok26----26-------11.02-------24.11----------35----- -+6------Emilia----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11----------34----- +14-----Natalia---------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------15/22.11-------33--- --+18-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------33--- -+11-...synek/Colin----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11-----------32---- --+9-----Amelia----------Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×