Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość SushiBar

Sushi!

Polecane posty

Gość SushiBar

Piszcie co o tym myslicie? Smakuje Wam? Jakie było wasze pierwsze wrazenie po 1 spróbowaniu? Mnie kusi zeby spróbowac ale nie wiem czy nie wyjde szybciej niz weszłam...ale mam straszną ochote na to danie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam 2 razy i pycha :) !!!!! idealne jak przyjdą goście bo oczy cieszą.Dodam że każdy kto zjadł to był na tak.Do środka nie dawałam pasty wasabi gdyż bałam sie że spłone od tej pikantności.Dałam tuńczyka wędoznego,ogórka świeżego i paprykę.Już mi ślina kapie na klawiaturkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SushiBar
A był ktos w barze sushi?? a jesli robicie w domu to ile Was to kosztuje? składniki jakies specjalne czy np.zwykły ryz?? A rybka jaka??Tynczyk,łosoś czy cos innego?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SushiBar
i jeszcze pytanie,czy w okręgu Katowice Bielsko-Biała są godne polecenia knajpy suchi,takie zeby pierwszy raz spróbowac to danko i sie nie zrazic?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryz muśisz mieć taki spacialny do sushi.Płaciłam za 7 zał za kg, do tego algi 14,ocet ryżowy ok 10 zł .I oczywiście dodatki.Ja robiłam z łososiem wędzonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SushiBar
jesli moge zapytac-w zwykłym supermarkecie dostane takie składniki??mieszkam w małym miasteczku i nie wiem czy znajde...:( pozatym w domu wyszło Wam tak jak w knajpie?? normalnie mam takiego smaka ze obłęd...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mówcie co chcecie ale gość
Wątpię by te składniki były w każdym sklepie. Napewno w dużych miastach są. Przy pierwszym kęsie, a właściwie krążku sushi nic specjalnego nie poczułam. Ot, takie sobie. ale już przy drugim i kolejnych smakowało mi coraz bardziej. I teraz moge powiedziec, że wręcz uwielbiam! Czasem w lepszych delikatesach mozna kupić gotowe zestawy z przyprawami i jednorazowymi pałezckami. Cena dużego zestawu na ok. dwie osoby to ok. 25 - 30 zł Cena małego ok.15 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mieszkam w małym mieście i jedynie co moge u mnie kupić to ...pałeczki heheheh.Dlatego też jak jest mi gdzieś po drodze to kupuje w duzym markecie lub zamawiam w sprawdzonym sklepie na allegro gdzie mają wsyzstko do sushi i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SushiBar
Właśnie,myslałam o tym zeby na allegro zamówic ten cały zestaw do suchi,chyba w cenie 99zł to jest...co myslicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw zobacz jak smakuje a
pozniej kupuj sobie drogi zestaw hee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszanka tak
kupuję ryż do sushi 14 zł, wystarczy na parę razy ocet ryżowy 10 zł algi 18 zł ryba maślana 20 dkg 10 zł wasabi 15 zł co tam jeszcze trzeba bo zapomniałam pałeczki i mata jest na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja maty akurat nie mam.Pierwszy raz jak robiłam to się zastanawiałam czy się bez niej uda ale jak dla mnie ona jest niepotrzeba bo wszystko się swietnie zwija. Ja kupywałam wsyzstkie czesci osobno ale doszłam do wniosku że lepiej kupić zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy raz najlepiej
zjesc w sushi barze.żeby wiedziec jak smakuje.Ja jadłam w Londynie, Posmakowało mi dopiero jak zjadłam drugie....wasabi jest super bez tego to takie nieco bezsmakowe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyyy.... uwielbiam rybki, ale po obejrzeniu programu chyba na duskavery to w życiu nie zjem suszi:-/ ...kobieta to jadla i ryba miała jakieś \"wągry\" i to świnstwo zainfekowało jej organizm :-/ bleeeee dziekuje za surowizne:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kangurek, to co robisz to pseudo - sushi. W prawdizwym jest surowa ryba, a nie zaden tam wedzony losos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak- postawa to dobra, świeżutka, sprawdzona surowa ryba- najlepiej łosoś dziwi mnie, ze zapomnieliscie calkowicie o sosie sojowym i marynowanym imbirze w płatkach... a sushi bez wasabi (jak juz ktos tu wspomnial, ze nie dodaje) sobie nie wyobrazam- strasznie mdłe musi byc :O Lusesita- sushi POWINNO SIĘ jesc rękami a nie paleczkami :) paleczki to wręcz profanacja w Japonii- wiem, bo pisalam na ten temat pracę dyplomową :) wiec nie amsz sie czym przejmowac mozna sushi robic tez z japonskim omletem z kwadratowej patelni- o czym nikt tu nie wspomnila, a jak kogos brzydzi surowa ryba to ostatecznie niech sobie da wedzonego lsoosia lub sparzone krewetki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia_synka - wiem że to pseudo sushi :) ale świeżej ryby bym nie zjadła,brzydze się i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doremi1
kangurek świeżej byś nie zjadła?:D To jedz nieświeżą! mam nadzeje ze chodzi ci o surową;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osobiscie wole*
surową rybę niz golonkę i tym podobne świnsta , lub wnętrznosci świni czy krowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RYBA MAŚLANA
bardzo często powoduje niestrawność, u naprawde wielu osób uważajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tymi pałeczkami to jestem
zaskoczona! Ale faktycznie lepiej pierwszy raz zjeść w sushi knajpie, chociażby żeby zobaczyć jak to powinno wyglądać. Potem można robić w domu, bo i taniej i smaczniej i swoboda w komponowaniu składników. Robimy sushi co kilka miesięcy, zapraszamy wtedy znajomych, bo sami byśmy nie przejedli wszystkiego - zawsze robimy za dużo :) Za zakupy płacimy zwykle ok. 100 zł - ryż, nori, sos sojowy (japoński, nie chiński tao-tao!!!), ocet ryżowy, wasabi (obowiązkowe!!!) i imbir marynowany (obowiązkowo!!!!!!) można spokojnie kupić w każdym supermarkecie. Świeze surowe ryby (u nas to łosoś i tuńczyk) najlepiej kupić np. w Kuchniach świata - oni gwarantują świeżość, bo to ryby specjalnie do sushi (oczywiście droższe niż na rybnym w markecie). Mój mąż gustuje w krewetkach, a dla nie przekonanych robimy też z wędzonym łososiem... Do tego warzywka - my lubimy białą rzodkiew, ogórka świeżego i marynowaną paprykę. Aha, używamy też serka śmietankowego philadelphia oraz majonezu, żeby złagodzić trochę wasabi, które dajemy do środka. Czasami smażę też wspomniany wyżej omlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz jak spróbowałam sushi jak miałam osiemnaście lat i bardzo mi nie smakowało. Ale parę lat temu, jeszcze na studiach, znów się odważyłam, bo trafiłam na imprezę sushi party;) i było świetne. Mieliśmy chyba 5 rodzajów ryby, avocado, pora, owoce, japońskie wina. Zasmakowało mi może dlatego, że część zrobiłam sama;) Teraz czerpię wielką gastronomiczną przyjemność z wybrania się na sushi do restauracji. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem zdania, że pierwszy raz powinno sie zamówić sobie zestaw do domu raz - że nie każdy umie jeść pałeczkami, a widelec w barze sushi to profanacja po drugie - nie każdemu smakuje takie jedzenie i w barze niezręcznie jest to po sobie pokazać czy oddać niezjedzoną potrawę po trzecie - ja lubię sobie dokładnie zobaczyć co jem, zwłaszcza, jeśli jem to po raz pierwszy - w barze nie można sobie pogrzebać w jedzeniu ja zamówiłam zestaw do domu, oczywiście wcześniej poczytałam, co w nim jest, zestaw maki, chyba ze 30 sztuk za 40 zł, zjedliśmy z M. na jedno posiedzenie jak dla mnie - żadna rewelacja można zjeść, ale nie rozsmakowałam sie w tym jedzeniu uwaga na wasabi - nie da sie zjeść normalnie jak np. chrzan, tylko ew. ryż do niego "dotknąć" i tyle wszystko ogólnie, jak dla mnie - mdłe, jeśli nie liczyć tego wasabi, które znowu jest o wiele za ostre ale - co kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiuna
Takie akcesoria jak ryż specjalny do sushi można kupić teraz w biedronce. Właśnie dziś kupiłam ale niewiem jak się za to zabrać ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xena30
W sushi wazny jest tez dobry przepis. Ja od niedawna robie sushi wedlug przepisow z tej strony i wychodza pyyyszne :) http://wulkan-smaku.pl/ Wpiszcie w wyszukiwarce na stronie "sushi" to wam znajdzie wszystkie przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbbbbbbbccccc
nie bylam w Polsce w jaonskiej knajpie ale za granica wiec oswiecie mnie: sushi - podluzna jakby paleczka z ryzu z kawalkiem surowej ryby maki- ryz, surowa ryba zawinieta w algi sashimi- kawalki surowej ryby dobrze mowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xena30
Zle. To wszystko to sa sushi, tylko rozne rodzaje. I nie musza byc tylko ryby. Moga byc rozne owoce moza. Robie sushi od 2 lat i tak naprawde to przy robieniu ogranicza nas tylko nasza wyobraznia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabbbbbbbbccccc
xena-30, jak widac co kraj to inny japoniec.... dzieki przynajmniej sie nie zblaznie jak w Polsce do knajpy pojde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×