Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość akcja

KLAN

Polecane posty

Gość moze Kaban?
doctor L, super :-D trzymasz ten topik.... :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doctor L.
No cóż, nie będzie czego komentować przez dłuższy czas. Nieraz pisałem na tym forum pikantne kawałki ale pod różnymi nickami, nigdy nie chciało mi się logowac. Chociaż jak sobie przypomnę coś istotnego to z pewnością napisze żeby nie wyjśc z wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda ze
nasze głąby forumowe nie wrzucą czegoś na poziomie, najwyraźniej na topiku sa dwa topiki, fanów i anty-fanów Klanu, szkoda tylko, ze ci drudzy nie załoza swojego forum- pewnie boja sie, ze nikt by sie tam nie wpisywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe zgadzam sie co do Olki :D Niby ładna,niby zgrabna i w ogóle wszystko ok,ale jednak jakaś taka odpychajaca,chyba przez to sztuczne zachowanie. A tej Sylwii Gliwy nie cierpię i wg mnie jest brzydka i odstręczajaca,jak lodowiec :O Cos w niej takiego jest zimnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wpisu wyżej
pierwszą żoną Michała jest Zyta, z Kingą nie miał ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doctor L.
No faktycznie chodziło mi o Kinge. Jest ona megaobleśna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie widziałaś wcześniej
faceta w gaciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żegnaj doktorku
L jak lubieżniku i nikt tutaj nie bedzie płakał po tobie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do klanik klanik klanik
Super foty :D Rysiek + gacie = Rysiogać ;) Uwielbiam tego aktora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze Kaban?
doctor L nie odchodz, Twoje wpisy sprawialy ze byl to pierwszy topik na ktory wchodzilam, a jestem kobieta i ze znaczna wiekszoscia twoich osadow sie zgadzam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy klan ma już wakacje?
czasami oglądam ten serial, wczoraj nie było. Czy oni już wypoczywają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Natomiast w gwiazdorskich epizodach zagrali Marek Kondrat, Cezary Pazura i Maryla Rodowicz." Pamiętacie to? Ja nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trwają zdjęcia do 15. sezonu sagi rodu Lubiczów. Mało kto pamięta, że pierwotnie planowano realizację 130. odcinków "Klanu". Tymczasem widzowie zobaczyli ich już 2112, a kolejne trafią na antenę po wakacjach. Przypomnijmy, że w 1997 roku Telewizja Polska ogłosiła konkurs na 130. odcinkowy serial. Rodzimi twórcy zgłosili w sumie 20 projektów. Zrealizowano wówczas piloty trzech z nich - "Klanu", "Złotopolskich" i "Zaklętej". Według widzów najlepsza okazała się saga rodu Lubiczów. Pierwsze trzy odcinki pilotowe "Klanu" TVP 1 wyemitowała 16, 17 i 18 czerwca 1997 roku. Od tamtej pory minęło już 14 lat! Natomiast od 22 września 1997 roku serial jest emitowany regularnie. To rekord w historii polskiej telewizji. "Klan" jako pierwsza rodzima produkcja przekroczył 1000. odcinków (3 listopada 2005 roku) i jedyna, która osiągnęła liczbę 2000. epizodów (5 stycznia 2011 roku). Fabułę serialu wmyślił scenarzysta Wojciech Niżyński, który - obok Pawła Karpińskiego - jest producentem "Klanu" od pierwszego odcinka. Na przestrzeni 14 lat emisji serialu członkowie rodu Lubiczów oraz ich przyjaciele przeżywali wzloty i upadki. Zdarzały im się zdrady i romanse, a także choroby. Na świat przychodziły dzieci. Niestety, z życiem pożegnali się seniorzy rodu Maria (Halina Dobrowolska) i Władysław (Zygmunt Kęstowicz). Z pierwszej obsady w serialu nie występują już Agnieszka Wosińska (Dorota Lubicz), Jan Wieczorkowski (w roli Michała Chojnickiego zastąpił go Daniel Zawadzki) i Dorota Naruszewicz, której bohaterka Beata Borecka została uznana za zaginioną. Wielu znanych i uznanych dziś aktorów pierwsze kroki w zawodzie stawiało na planie "Klanu". Przykłady? Borys Szyc debiutował jako student Krystyny Lubicz (Agnieszka Kotulanka). Joanna Brodzik jako kruczoczarna pielęgniarka Renata Grajewska była bodaj pierwszą kochanką Andrzeja Marczyńskiego (Wojciech Wysocki). Iza Kuna grała w "Klanie" Ewę Kowalik, biologiczną mamę Maciusia (Piotr Swend) - gdy zmarła na białaczkę, chłopca z zespołem Downa adoptowali Grażynka (Małgorzata Ostrowska-Królikowska) i Ryszard Lubiczowie (Piotr Cyrwus). Joanna Jabłczyńska u Lubiczów była Sylwią Marczyńską, córką Alicji (Maria Winiarska) i Andrzeja, Mateusz Damięcki zaś grał jej brata Mateusza. Z kolei Katarzyna Glinka wcielała się w postać Dominiki Szulc, koleżanki Agnieszki Lubicz (Paulina Holtz) ze studiów, a Katarzyna Zielińska grała Natalię Turską, jedną z ukochanych Michała Chojnickiego. Przemysław Cypryański jako Kostek podkochiwał się w Oli Lubicz (Kaja Paschalska). Jeden z najbardziej obecnie wziętych aktorów Wojciech Mecwaldowski wystąpił w "Klanie" dwukrotnie - jako pracownik hurtowni farmaceutycznej i dostawca leków oraz jako oszust internetowy. Natomiast w gwiazdorskich epizodach zagrali Marek Kondrat, Cezary Pazura i Maryla Rodowicz. Ile osób przykłada swoją rękę do każdego odcinka "Klanu"? - zapytaliśmy producenta Pawła Karpińskiego. - Ponad 50. Mówię tu o ludziach z ekipy twórczo-organizacyjno-techniczej, nie licząc aktorów i statystów. Generalnie jesteśmy podzieleni na dwa zespoły, w każdym z nich są średnio po 25 osoby. Najprościej na to pytanie można by odpowiedzieć na postawie liczby posiłków wydawanych dziennie na planie. Z tego, co się orientuję, firma cateringowa przygotowuje nam około 60 obiadów każdego dnia. Ile czasu potrzeba na nakręcenie jednego odcinka? - Nam to zajmuje mniej więcej dwa i pół dnia - mówi Paweł Karpiński. - Nawiasem mówiąc, wszystkie produkcje serialowe w Polsce mają zbliżony limit czasowy. Nie da się kręcić szybciej, co głównie wynika z zajętości aktorów i liczby obiektów zdjęciowych, których używamy do produkcji. Najwięcej czasu zajmują przerzuty ekipy przez miasto. Bo zanim rozpoczną się zdjęcia, musi się zjechać pewna liczba samochodów. Jeden samochód to jest agregat, drugi - ze sprzętem elektrycznym, trzeci - charakteryzatornia, czwarty - wóz rekwizytorski, piąty - wóz kamerowy, itp., itd. Członkowie ekipy też muszą jechać jakimiś pojazdami. - I ta kawalkada samochodów musi jeszcze gdzieś zaparkować. Potem rozwijane są kable, wnoszone rekwizyty, co trwa i trwa. Przygotowanie planu filmowego średnio zajmuje 1,5 godziny. Dopiero potem można rozpoczynać próby, a po nich zdjęcia. Dlatego staramy się tak planować pracę, żeby zainstalować się gdzieś rano i nie wychodzić z tego miejsca przez cały dzień. - Co ciekawe, sceny, które na ekranie trwają 30 sekund, niekiedy potrzebują na realizację więcej czasu od tych, które mają po 2 minuty. To po prostu jest niewymierne. My przewidujemy na każdą scenę średnio 1,5 godziny. Dziennie kręcimy jakieś sześć-siedem scen w jednej ekipie, co zajmuje nam 9 godzin. Do tego dochodzi jeszcze godzinna przerwa obiadowa. Czyli w sumie na planie spędzamy przeciętnie 10 godzin każdego dnia. wklejam, bo link jak zwykle ucięty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, to już ponad 14 lat?! A pamiętam jak zaczynał się Klan, miałam wtedy 11 lat! :) Biegłam ze szkoły do domu, żeby zdążyć, przynajmniej na końcówkę! :) To były czasy.... Jak Oni się wszyscy pozmieniali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawością czekałam na nowe wybryki Agi, czy Olki :D Strasznie lubiłam tę rodzinkę! Krysia-taka fajna matka-przyjaciółka, idealna żona, piękna kobieta, Paweł-głowa rodziny, stanowczy, aczkolwiek sympatyczny i przystojny facet. Olka-w zasadzie w moim wieku i Aga, która ciągle dostarczała wrażeń rodzicom! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Fanka! :) Jesteś jeszcze? :) Zaraz napiszę swoje wspomnienia, tylko zrobię kawę, może Ty chcesz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtedy byłam nastolatką, więc może nie oglądałam regularnie, ale zerkałam. Pamiętam, że wszystkie odcinki (od pierwszego) nadrobiłam w 2001 r. bo wtedy w wakacje puścili wszystkie odcinki, co dzień leciał jeden. Złotopolscy tez wtedy lecieli, zaraz po Klanie. I od tamtej pory w miarę regularnie z mniejszymi lub większymi przerwami, a odkąd trafiłam na to forum - wsiąkłam na amen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klankowa, Ja byłam wtedy w 2 kl. liceum, jak się zaczęła emisja i od początku oglądałam regularnie. Jakoś od 2004 r. do 2008 r. rzadko oglądałam... Konrada , Rodowicz, Pazury, też nie zupełnie nie pamiętam, nic mi nie świata, ale to zapewne były jakieś epizody, może tylko jeden odcinek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tych debiutantów, to faktycznie nieźle, Ci którzy teraz są na topie ;). Z nich to coś mi świta z Gabryjelską, Zielińską i Glinkę dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chciałam sprostować, to że od początku oglądałam regularnie do pewnego czasu, no właśnie jakoś do 2004 r. ale i wtedy czasem zerknęłam i jakoś mocno wątku nie zgubiłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak dobrze Was widzieć, już myślałam, że nasz topik przepadnie :) Ja nigdy jakoś specjalnie nie oglądałam, pewnie na początku bo coś nawet kojarzę z perypetii Agi w liceum, z matury, a potem długo długo nic, jakieś pojedyncze przypadkowe odcinki czy wakacyjne powtórki i dopiero od roku mniej więcej zaczęłam znów oglądać, ale niezbyt regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodowicz ani Pazury
nie pamiętam. Marek Kondrat grał w Klanie samego siebie. To było jakoś na samym początku. Ola grała wtedy w jakimś filmie ("Dwa serca" czy jakoś tak) razem z Kondratem. Pojawił się u Lubiczów w domu z kwiatami dla Olki i zabrał ją na premierę. Film okazał się klapą. Sama nie wiem dlaczego pamiętam takie bzdury:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje pamięci, pewnie tak było z Konradem :). To że film był klapą, to już pamiętam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że Rodowicz też pewnie grała samą siebie, wystarczy że w "Rodzinie zastępczej" grała ciocię Ulę i czasami żartowała z Rodowicz i to było dziwne - widz mógł zgłupieć - ale i sympatyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I pamiętam jak właśnie pilotażowo leciały te 3 seriale i Klan był bezkonkurencyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to co odwalały za młodu ;) OIka i Aga, to póki co wszystkie obecne dzieciaki z Klanu razem wzięte tego nie zrobiły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×