Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZłaKasia

przepisy na potrawy bez węglowodanów

Polecane posty

jeśli macie taki bardzo proszę o pomoc. jestem na diecie Atkinsa. nie jem węglowodanów - pomóżcie mi urozmaicić \"program żywieniowy\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrawa bez weglowodanow jest mieso :P troche nuda, nie? ale zawsze jeszcze istnieja dobre weglowodany, np. brokuly. chyba, ze chcesz sie zatruc kwasem ... nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellishbloodystorm - dziękuję :) oczywiście korzystam z google. zawsze jednak można zapytać np na tym forum o sprawdzone już przez innych przepisy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZłaKasiu ja Ci polecam bezwęglowodanowe naleśniki. Składniki są dwa: jajka+ śmietanka 30%, miksujesz. Proporcji Ci teraz nie podam ale jak masz wprawę w smażeniu naleśników to sama ocenisz jaka ma być konsystencja. Faszerujesz dowolnie: żółtym serem samym albo z pieczarkami, białym serem wymieszanym ze śmietanką z odrobiną cukru waniliowego. Polecam też wszelkiego rodzaju omlety i jajecznice na wiele sposobów. Albo takie coś, jak nie ma czasu- podsmażasz cebulkę i ze 2 - 3 pieczarki na maśle, do miękkich dodajesz puszkę tuńczyka w oleju, smażysz chwilkę,podgrzewasz, przyprawiasz dodajesz 2 łyżki keczupu. wychodzi papka ale bardzo smaczna i dietetyczna. jak lubisz możesz dodać starty żólty ser, wtedy jest ciągnąca się papka:-) jak gotujesz dla siebie i dla męża, to robisz z dwóch puszek tuńczyka i mężowi nakładasz to na makaron i może być wtedy z większą ilością keczupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam też rosół ale oczywiście prawdziwy - z kury albo kurczaka. nie ma w nim wcale węglowodanów. żółty ser panierowany (te troszke bułki tartej to jedyne węgle) na śniadania oprócz jajek pod każdą postacią mogą być twarożki, tzn twaróg ze śmietaną doprawiony czym tam lubisz, żeby był bardziej sycący możesz dodać ugotowane na twardo żółtka pogniecione widelcem i dla smaku jakiś szczypiorek troszke pomidorka. pasta z makreli: obrana makrela z żółtkami na twardo majonezem i łyżką keczupu. wszystko pogniecione widelcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka jajeczno-tuńczykowa: jajka na twardo pokrojone w kosteczkę, tuńczyk w kawałkach odsączony, majonez i pomidor też w kosteczkę (cały albo pół). Sól i pieprz. Zwróć uwagę na zawartośc węgli w majonezie, najmniej ma winiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem na diecie niskowęglowodanowej, aczkolwiek nie jest to Atkins. I już nie Montignac. Patrzę uważnie na indeks glikemiczny - i wcinam warzywa w dużych ilościach (oprócz marchwi gotowanej, ziemniaków, kukurydzy, buraczków). Majonez robię sama - szybko i gwarantowany skład. Jogurt również. Mięcha tylko chude ( ale nie rygorystycznie ) . Ryby wszystkie . Owoce na czczo. Dużo zielonej herbaty, w której się rozsmakowałam i czarna nawet przestała mi smakować. No i nabiał - każdy - jajka, sery jem również. W sumie stwierdzam, że bez tej głupiej mąki i ryżu da się żyć :) Pozdrawiam i wspieram !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Z cukrem oczywiście też się rozstałam, także z ciachami. Jak mam szczególne \"ssanie\" na coś dobrego to gorzka czekolada załatwia sprawę. Tylko miodu mi żal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistress20
mozecie cos wiecej powiedziec o diecie niskowęglowodanowej? chce ja zastosowac ale nie mam pojecia jak łaczyc posilki i co mozna jesc , jak robic posilek by niebyl bombą kaloryczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to poczytaj sobie o diecie 'south beach'. tam wszystko jest wytlumaczone szczegolowa i fachowo. albo stosuj sie do tego, co powyzej pisze farmerka63 :) z tym, ze latwiej ci bedzie to wszystko zinternalizowac, jak sie dowiesz szczegolow odnosnie pozytkowania przez organizm takich czy innych pokarmow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem na diecie niskowęglowodanowej, gdzieś kiedyś znalazłam w internecie liczydło diety optymalnej w którym świetnie się układało posiłki tzn na bieżąco program obliczał zawartość węglowodanów, białka i tłuszczu w potrawie, ilość kaloryczną również. Przydatne bardzo w każdym żywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! ja dopiero zaczynam dietkę ale cały czas się boję że sobie nie dam rady, ciągle sprawdzam na opakowaniach i tabelkach zawartość węglowodanów.. myślałam że wystarczy nie jeść cukru itp., pieczywa, ryżu i kluchów ale byłam niedoinformowana jak tak Was sobie czytam :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba wiedzieć, że źle dobrana dieta nisko węglowodanowa może doprowadzić do zakwaszenia organizmu, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! słuchajcie a co z piciem kawusi?? ja nie przeżyję dnia bez kawy z cukrem i mlekiem :(( a podobno zakazana .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niskowęglowodanowa to nie znaczy bez węglowodanów, w tym układzie w jakim ja się żywię kawa ze śmietanką i słodzona (ja nie słodzę więc zjadam kostkę czekolady) jest jak najbardziej wskazana. Jak masz pytaniato pod nickiem jest mój mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki czarnobrewa!! pocieszyłaś mnie troszke :)) ale zaniepokoiło mnie to co napisałaś o zatruciu organizmu kwasami.... Pozdrowienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darooo
Dieta niskoweglowodanowa nie oznacza, iz nie wolno w ogole jesc weglowodanow, a pozwala sie na dzienne spozycie weglowodanow do 72 gram..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skuteczna jest skubana, ale jak można sobie odmówić niektórych owoców czy pieczywka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dytski
Witam Jestem teraz z półtora miesiąca na diecie LowCarb, tylko takiej mojej zdroworozsądkowej modyfikacji i jest bajkowo. Schudłem już 8 kilo i co ważne czuję się coraz lepiej. Jak na LC jem sporo węglowodanów (ok. 100g dziennie) - są to ok. 70% złożone i z 30% fruktoza (z owoców. Dziennie jem 2 owocki :). Co jest szczególnie ważne pilnuję się aby codziennie ćwiczyć na siłowni albo basenie. Założenie jest proste: - jem w kaloriach mniej niż potrzebuję - spalam więcej kalorii niż jem - nie truję się węglowodanami (i przy okazji, jako, że węgle są w dużej ilości w produktach wysokoprzetworzonych (jakoś się tak składa:) nie jem też ich. -opieram się na nabiale, sałatkach, mięsie, warzywach oraz owocach - zdecydowaną większość tego co zjadam sam przyrządzam - i ważne: od podstaw, a nie z półproduktów - nie jem pieczywa, makaronów, ziemniaków, etc. ale odpuszczam sobie duże ilości mięsa i tłuszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dytski
Co do przepisów to pycha jest: Sałatka serowo-pomarańczowa: sałata lodowa, rukola, ser żółty, ser feta, pół pomarańczy, jogurt, pieprz, sól Kurczak w sosie serowym pierś kurczaka 200g, serek mascarpone 200g, cebula, kapusta włoska 100g, masło, śmietana, curry, pieprz, sól Kapustę bardzo drobno, kurczak średnia kostka - na rozgrzane masło. Jak kurczak się podsmaży, a kapusta zmięknie wrzucamy serek przyprawiamy dużą ilością curry. Dusimy na wolnym ogniu.. dusimy, jak za mało sosu to dodajemy śmietanę, jak OK to nie. dusimy, wrzucamy cebulę, pieprz, sól i smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskajeka
znacie jeszcze fajne i tanie przepisy??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska klaudis
witam:) ja te jestem na diecie niskoweglowodanowej i nic mnie tak nie syci i nie daje efektow jak ona coprawda czekam try tygodnie na swoje upragnione minus 4 kg ale zawsze sie oplaca:) ja jem dzienie dawke nie wiecej ni 72 wegle poniewa to bezpiecny poziom ktory gwarantuje ze bede do zycia:D znaczy napewno nie beda mi obumierac komurki mozgowe:) : przepis na moja ulubiona rybke ma w 300 g ok 9 wegl. panga na pare z masełkiem czosnkowym Ryba nie dokonca odmrozona panga biala, na to plasterek pomidora na to troszke pora i lyzka maselka czosnkowego ktore same przyzadzamy musi byc bardziej slone poniewaz nadaje caly smak rybie.. pange ukladamy na skrawku foli aluminiowej ukladamy te warzywka na gore, maselko a sklepiamy lekko folie tak by byl malutki doplyw powietrza wszystko ukladamy w parowniku na parze robimy 20 minut SMACZNEGO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudis poczytaj sobie
o tej pysznej pangusi, od razy przejdzie ci na nia ochota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atkinsss
Ja tez dzis smazylam jajko ze smietana i nie wyszlo. wyszla straszna papka. Ale nawet zjadliwa ;) Znacie moze jeszcze jakies przepisy, smaczne i łatwe do przygotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleśńiki bez mąki
4 jaja roztrzepać z 1/4 szklanki śmietanki 30%. Posolić. Smażą sięfajne naleśniki na małej ilości tłuszczu i koniecznie na małej patelni (max 20cm średnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Mam padaczkę i muszę się stosować do diety niskowęglowodanowej, ale...w ogóle mi się nie udaje :( Mam straszne problemy z jedzeniem, cały czas chce mi się jeść (biorę leki na padaczkę, które pobudzają bardzo apetyt i po których tyję w zastraszającym tempie) Już sama nie wiem co mam ze sobą zrobić. To wszystko jest silniejsze ode mnie i nie mogę nad tym zapanować :( Proszę doradźcie mi coś...pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Ci dziękuję za link do tej stronki. Byłam tam i teraz już będzie mi łatwiej, wszystko jest tam opisane i podane jak na dłoni :) Z góry dziękuję :) Trzymaj za mnie kciuki, aby mi się udało :) Pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ta strona jest ciekawa i faktycznie dobrze wytlumaczona. niestety za bardzo przypomina szkodliwa diete atkinsa, ze wzgle. na duza ilosc niezdrowych tluszczy. jezeli chcesz sprobowac diety niskoweglowodanowej, polecam diete 'south beach' - jest bardzo podobna to tych informacji z powyzszego linka, ale o wiele zdrowsza dla organizmu, na serce i dla ukladu krazeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam te rozmowy
A no widzisz... ktore tłuszcze są zdrowsze? Weź pod uwagę indywiduaność każdego z nas, u jednych cholesterol odkłada sę mimo braku żółtek w diecie a u innych 30 żółtek tygodniowo nic nie znaczy. Ja jestem na tej diecie od lat i możesz mi wierzyć lub nie, mimo bardzo zaawansownego wieku mam zdrowie, kondycję i dobre wyniki badań. Na pewno nie ma co popadać ze skrajności w skrajność. A jak się wczytasz w tę dietę dokładniej to znajdziesz cośdla siebie właściwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×