Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kasiuniaWroc

prosze o rade - maseczka z glinka

Polecane posty

Gość Boziaaaa
Glinke mozna mieszac z olejem, rumiankiem i inymi ziołami. Można robić okłady na całe ciało. Likwiduje cellulit oraz pomaga wyszczuplić ciało. Może też stosować wewnetrznie. http://arpol-fr.otwarte24.pl/24,Glinka-zielona-w-pascie-15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, jestem
Witam, tydzien czasu dzien w dzien nakładałam maseczkę z glinki zielonej, potem kilka dni przerwy no jakiś tydzień i teraz dalej sotosuje. Mam tłustą cere i bardzo dużo wągrów, często jakieś inne czerwone krostki. Jak nałożę maseczke i zmyje, twarz jest przyjemna w dotyku, wystarczy ze minie noc, szorstka jak tarka, pod reką wyczuwam jak te krostki wychodza, można zdrapywać. Mam duże opakowanie glinki, ale jak narazie efekty marne. Coś może ktoś poradzić? Jaki krem najlepiej po maseczce nakładać na twarz :>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, jestem
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, jestem
Kafeteriaaaannnnkkkiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, jestem
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieuczeeesana
wszystko zależy od tego jakie potrzeby ma twoja skóra, czy jest wrażliwa, odwodniona, trądzikowa itp. ja w zależności od jej stanu stosuję wymiennie glinkę różową, żółtą oraz białą. wszystkie zamawiałam z topdrogeria.pl ponieważ wszystko było w jednym miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkajot
też namiętnie używam glinek w zależności od potrzeb mojej skóry i jestem bardzo zadowolona z ich działania :) kupuję czyste, sproszkowane glinki również na topdrogerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glinka zielona - do cery tłustej, trądzikowej, z wypryskami glinka czerwona - na skórę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą, na trądzik różowaty, zapobiega także pękaniu naczynek krwionośnych. glinka żółta - do cery tłustej i wrażliwej oraz do cery normalnej glinka biała - do pielęgnacji cery suchej, delikatnej glinka różowa - do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, ze skłonnościami do alergii i podrażnień możesz też zapytać pani w aptece albo w sklepie zielarskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glinki to istny fenomen. Poprawią stan każdej cery, pod warunkiem, że umiejętnie dobierzemy ich rodzaj. Powód? Ich skład przypomina tablicę Mendelejewa. Zawierają wszystkie mikro i makroelementy niezbędne do funkcjonowania naszej skóry (np. fosfor, magnez, wapń, selen, żelazo, cynk, miedź). Największą zaletą glinki są jej absorpcyjne właściwości. Usuwa wszystkie toksyczne substancje ze skóry, w zamian oddając właśnie minerały. Glinki różnią się kolorem i właściwościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamka36
Witaj, ostatnio zainteresowały mnie naturalne glinki kosmetyczne z Amazonii. Musze przyznać, że jestem zachwycona ich efektem. Skóra twarzy po użyciu staje się gładka i odżywiona :) Osobiście używałam glinki różowej i czarnej. Za naprawdę niewielką cenę powalający efekt. Nie pamiętam dokładnie ale zamawiałam ją chyba ze strony www.kosmetykifrisson.pl. Naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chorus
Jeśli chodzi o suche glinki polecam firmę Fitocosmetic, w niektórych sklepach internetowych da się kupić 100 g za 2,5 zł (niestety nie wszystkie rodzaje, ale w jednym sklepie cena maksymalna nie przekraczała 5 zł). Na jedną maskę wystarczy 6 g proszku, więc wychodzi bardzo ekonomicznie. Można mieszać nie tylko z wodą. Dobre są oleje, olejki eteryczne (oczywiście w małych ilościach), algi, miód, jogurt naturalny... ogranicza nas tylko wyobraźnia ;) Ważne, żeby maska nie zaschnęła na skórze, gorzej wtedy działa (bo nie powiedziałabym, że w ogóle). Żeby temu zapobiec można spryskiwać twarz, tutaj też jest kilka opcji, można zwykłą wodą, można wodą termalną, a można hydrolatem. Druga opcja to nałożenie skompresowanej maseczki (można kupić np. w hebe, 12 sztuk za 5 zł), ale tak naprawdę można to zastępić wilgotną chusteczką. Nie musi być zwilżona wodą, można użyć tonikiu albo hydrolatu. Ja wolę raczej maseczkę niż dodatkowe zwilżanie, bo mam wrażenie, że wtedy glinka lepiej działa. Spotkałam się z różnymi opiniami co do najlepszej częstotliwości używania glinek, ale tak naprawdę to zależy od rodzaju glinki (np. białej glinki można używać częściej, niż zielonej, bo jest dużo delikatnejsza) i cery, każdy musi sam sobie dobrać najlepszą częstotliwość. Kolejną ważną rzeczą jest to, żeby glinka nie miała kontaktu z metalem - mieszamy ją w plastikowej, ceramicznej albo drewnianej miseczce, "mieszadło" też nie może być metalowe. Glinka może wchodzić w reakcje z metalem i tracić swoje właściwości. Mam cerę mieszaną (tłusta w strefie T i suche policzki), mimo to po glince prawie zawsze nakładam mocno odżywczy krem (Nutritive Vegetal z YR, polecam). Z moich obserwacji wynika, że każda cera po masce glinkowej najlepiej reaguje na kremy nawilżające, bo ten zabieg potrafi wysuszyć. To by chyba było wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w starszym wieku czy tez moge stosowac glinke np zielona .I po zrobieniu maseczki jaki krem jest majlepsze,np nivea,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glinka dermaglin, nowa maska loreal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat cerę suchą, dlatego kupuję maseczkę z glinką różową, oczyszcza skórę ale i nawilza, wspomaga jej regenerację i odzywienie. Super jrst ta maseczka z glinką różową i jagodami acai z tej serii Botanical Clays z Bielendy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zaczęłam stosować maseczkę z glinką AMVI https://amvicosmetics.com/product/218/detoksykujaca-maska-z-zielona-glinka bardzo dobrze sprawdza się na mojej skórze. Po kilku użyciach zauważyłam oczyszczone i zmniejszone pory, skóra nie błyszczy się jak wcześniej. Myślę, że warto a cena fajna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×