Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SWEETdrop

Czego mi nie wolno podczas...

Polecane posty

- alkohol możesz pić tylko nie popijaj nimtabletki i nie pij tyle żebyś w przeciągu 4 godzin od jej zażycia zwymiotowała. - niektórzy po opalaniu w solarium mają plamy na ciele, ale ja tego nie zauważyłam u siebie. - uważaj żeby 4 godziny po wzięciu nie mieć biegunki. - nie możesz brać niektórych leków, przede wszystkim antybiotyków, które są wypisane na ulotce. - napar z dziurawca podobno obniża ich działanie, tak jak i sok z grapefruita - nie bierz ich razem z innymi lekami, tzn w dokładnie tym samym czasie, lepiej rób godzinę albo dwie przerwy między jednym a drugim - nie zapominaj brać tabletek, bierz regularnie o określonej porze - no i nie schizuj że w ciąży jesteś bo to mało prawdopodobne jest!!! jeśli jeszcze jakieś wątpliwości masz to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh... mam pytanie do Ciebie :) Zanotowałaś u siebie spadek libido lub przyrost wagi? Bierzesz tabletki jednofazowe? Ile mniej wiecej za nie placisz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie odstawiłam tabletki, ale brałam długo, prawie 5 lat, co przy moim wieku oznacza że od 18 jechałam na nich. spadku libido nie zauważyłam (a wręcz przeciwnie, miałam ochotę ciągle), co do wagi to jedna z przyczyn dla których odstawiłam. powiem tak stosowałam różne tabsy, dwuskładnikowe. może napiszę co i co mi nie pasowało, ok.: - microgynon - tycie, tycie i jeszcze raz tycie, problemy z cerą - minulet - drogi był i to wszystko - stediril- przez 1,5 roku ok a potem wahania nastroju, mdłości - regulon (chyba bo tylko opakowanie wzięłam i nawet nie pamiętam) - mdłości, mdłości i jeszcze raz mdłości - mercilon - po 2 latach przytyłam, mdłości, zaburzenia prolaktyny. ale pamiętaj dlatego jest tyle rodzajów aby każdy mógł coś dla siebie wybrać (np moja siostra bierze microgynon i świetnie go toleruje) nie ma reguły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ceny to różnie: microgynon ok 10 zł minulet ok 30 zł (ale to dawno było) stediril 3 zł regulon ok 17 zł mercilon ok 27 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a sa jakies z ktorych bylas zadowolona?? :) kurcze tak sie zastanawiam, ale martwi mnie to,ze moge pzytyc, tego bym nie zniosła :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadowolona byłam z minuletu, tylko tak jak pisałm wtedy za drogie dla mnie były, wiesz klasa maturalna, kasa tylko od rodziców, a i okazji do seksu zbyt wielu nie było. to lekarka zaproponowała mi wtedy zmianę :) poza tym myślę, że te ostatnie też są dobre, tylko, ze ja je długo brałam, jestem jeszcze młoda i myślę że to przez to tak źle się czułam, ale przecież brałam je (mercilon) 2 lata a tyć zaczęłam niedawno i wogóle reszta objawów wystąpiła ok listopada 2006. wtedy też postanowiłam je rzucić. nie wiem co powiem za kilka miesięcy ale na razie nie żałuje ze je brałam. spokój taki miałam, o nic się nie martwiłam. mogłam sie kochać kiedy chciałam, bez obaw i wogóle. nie każdy po nich tyje, a niektórzy nawet chudną! do niczego cie nie namawiam, sama podejmij decyzje, ale mi tam mimo wszystko było z nimi dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja wlasnie klasa maturalna wiec cena gra duza role. no i oczywiscie wszystko so bie sama bede zalatwiac, tzn rodzice wiedziec nic nie beda :) . szczerze nie mam pojecia jakie moje rodzice maja zdanie na temat antykoncepcji, ale podejrzewam,ze ze wzgledów religij nych sa przeciw :/ -wymarzona cena byla by do 20 zł. -nie chce przytyc tzn nie mge bo mam chopla na tym punkcie :/ . -libido spasc nie powinno bo ono jest tak maxymalne,ze nawet jesli troszke sie obinzy nadal bedzie wysokie :P :) dziekuje Ci za madre i konkretne wyowiedzi, mam jeszcze pytanie: czy jest jeszcze cos o czym powinam wiedziec przy braniu? jakies inform acje. bo w artykułach sa same suche fakty. a Ty brałas wiec wiesz jak to w praktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że reszty dowiesz się w praniu. pamiętaj tylko, że przy tabsach są naprawdę MAŁE szanse na ciążę, więc nie panikuj co miesiąc przed krwawieniem. możesz polegać tylko na nich (ja cały czas tylko na tabsach jechałam bez gumek i dzidzi brak), no chyba że nie masz pewności co do partnera to wtedy gumeczka wskazana by była :) to by było chyba na tyle. przeczytaj dobrze ulotkę! pytaj o wszystko lekarza a będzie ok! powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wolno ci palić
bo zakrzepica murowana z resztą najlepiej w ogóle nie palić czy się bierze tabsy czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie po to chce tabsy, by moj facet mogl konczyc we mnie bez gumki. chcemy sie cieszyc czystym sexem. partner tylko moj wiec jak najbardziej pewny ;) papierosow nigdy nie palilam i nie mam zamiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie jest ok :) i nie ma zadnych skutkow ubocznych ale moim zdaniem za krotko by mozna bylo stwierdzic ze cos nie tak jest :) Mi przepsial lekarz z powodu ze jest mala dawka hormonow i dopiero co zaczynam wspolzycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czego nie wolno..to tez wiem ze brac niektorych antybiotykow.. palic... hmm.. jak wiem dopeiro dobrze dzialaja po tyg tabletki anty ale tego na 100% nie jestem pewna, mi sie wydalo ze od pierwszej tabletki wzietej w pierwszy dzien cyklu jestem zabezpieczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym sokiem to przesada!! jak by naprawde obnizal skutecznosc to by na ulotce pisało a na mojej tego na pewno nie pisze na ulotce z cilestu tez nie a dodam ze lekarz jak sie go spytalam tez zrobil wielkie oczy i powiedzial ze to nie prawda!! skad taka informacja o soku?? wiem ze cisnienie obniza ale na pewno nie dzialanie tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frezja17
ta informacja o soku grejfrutowym też mnie interesuje. Biorę Mercilon, ale sok grejfrutowy uwielbiam. Są jakieś przeciwskazania? A jeszcze chciałam zapytać czy trzeba uważąć jak się bierze takie leki jak np. gripex czy wspomagacze odchudzania w tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frezja17
więc jak jest z tym sokiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak o tym napisałam, bo przeczytałam gdzieś w necie. sama nie za bardzo w to wierzę, ale pomyślałam sobie, że może ktoś będzie wiedział i coś więcej o tym napisz. w każdym razie ja jak brałam to czasem go piłam, dzidzi brak, więc może faktycznie to brednie jakieś są???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam 2 lata RIGEVIDON (ok 7 zł za opakowanie) nie przytyłam (schudłam 3 kg wręcz :P) libido wzrosło nie miałam plamień palę i paliłam jak smok a zakrzepicy jakos nie mam :P alkohol tez piłam antybiotyki obniżają ale nie każde dlatego najlepiej jak jesteś chora i idziesz do lekarza rodzinnego mów, ze bierzesz tabletki anty i niech przepisze taki, który nie obniża skuteczności w soku z grejfruta też czytałam ale na kafeterii i nie zabardzo w to wierze :P no i oczywiscie grunt to regularne badania !! przede wszystkim na poziom hormonów, próby watrobowe, USG dopochwowe , cytologia, poziom cukru itd ja takie badania miałam co 6 mscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi jak to jest z tymi badaniami. gdy pojde do lekarza na NFZ, i bedzie mi ginekolog robil badania i zlecał inne np na poziom hormonow.To te badania sa za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy, ale nie wiem od czego. ja dziś dostałam skierowanie na próby wątrobowe (zrobiłam za darmo), a także na prolaktynę (za te płacę 60 złotych). dostałam je od tej samej lekarki, w tej samej poradni. tak więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to bedzie problem :/ pełnoletnia jestem i sama sobie załatwiam,a le skad bym wzieła a badania pieniadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet Drop --> u mnie było tak, że chodzę do prywatnego gina wiec za wszystkie badania musiałam płacic ale szłam zawsze do mojej rodzinnej i ona mi wszystko wypisywała na kase chorych więc miałam za free jedynie za badanie HORMONÓW musisz zapłacić bo takie skierowanie może tylko ginekolog albo endokrynolog przepisać a do endokrynologa bardzo ciężko sie dostać inaczej niż prywatnie bo czeka sie na termin nawet do 4 miesiecy ale z tego co pamietam ja miałam badane 2 hormony a każdy ok 20 zł kosztował wiec 40 zł moze wytargasz jakoś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh moze sie uda, kurcze ejdynie w tabletkach teraz martwi mnie jak moj organizm na nie zareaguje i po ich odstawieniu i chyab troche skuteczność :) jednak gumka to wiem co i jak, jak pekla to wiem.A tu jak nei zadziałą i bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×