Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ika0011

Przetwory na zimę

Polecane posty

Jakie zaprawy i przetwory z warzyw i owoców robicie na zimę. Ja też chętnie podzielę się swoimi. Chociaż do zimy baaaaardzo daleko, ale już teraz warto zaopatrzyć się w ciekawe pomysły. Na lato będzie jak znalazł. Zapraszam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysłów jest multum
Ogórki kiszone kompoty (wiśniowe, jabłkowe, gruszkowe, truskawkowe- wypija ja głównie mój kochany) dżemy( zwłaszcza porzeczkowe z czarnej i czerwonej porzeczki, smakują naprawdę cudownie i nie ma co porównywać ze sklepu) buraczki tarte przecier( w tym roku nie robiłam bo pomidory nie urosły) grzybki marynowane grzybki w słoiczku zapiekane ale w tym roku chcę porobić coś więcej..może jakieś propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem za leniwa
więc mam dużą zamrażarkę i mrożę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie zawsze buraczki,ogórki korniszone i kiszone,powidła śliwkowe.W tym roku zrobie mnustwo soków i kompotów z czego się -w sam raz dla małego dziecka,lepsze to niż kupne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to bym chciała przepis na dobra paprykę jak ktoś chciałby przepis na dobra nalewkę to później moge tu wrzucić :) w sam raz na każdą porę roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kangurku, chętnie skorzystam z przepisu na naleweczkę. A co do papryki to robię sałatkę- papryka, pieczarki i cebula. Jest smaczna i delikatna Jak chcesz to mogę podać. A może ktoś z was robi winko domowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POCIECHA STAREGO KAWALERA :) 2 kg mieszanych owoców(jabłka,gruszki,śliwki,winogron jasny i ciemny) 1 litr wódki 1 kg cukru owoce pokroic,usuwając pestki.Winogrona rozgnieść.Wszystkie owoce ułożyć warstwami w słojku,przesypując je cukrem.Zalac wódką i szczelnie zamknąć.Odstawić przynajmniej na 3 mieisące w ciemne miejsce ŚLIWOWICA 1 kg węgierek 1,2 litra spirytusu 70 % 2 szklanki cukru śliwki zalać spirytusem.Odstawić na 4-6 tygodni.Potem zlać spirytus a śliwki zaspyać cukrem.Gdy cukier się rozpuści,odlać powstały płyn,wymieszać go ze zlanym spirytusem.Przefiltrować,przelać do butelki i odstawić na pół roku (szkoda że tyle bo jest to PYCHA) PIGWÓWKA 1/2 litr wódki kawąłek cynamonu 40 dag owoców pigwy 3/4 szklanki cukru do słoia wlać wódkę,wkroić pigwę(nie trzeba jej obierac,wystarczy wyjąc pestkę)dodać kwałek cynamonu.Odstawić w ciemne miejsce na 2 tygodnie,od czasu do czas potrząsnąć.Przelać do butelek,odstawić na co najmniej 2 tygodnie BORÓWKOWA W MIODZIE 1/2 kg borówek 1/2 szklanki płynnego miodu 2 1/3 szklanki spirytusu 70% gożdźiki kawałek cynamonu pieprz ziarnisty miód wymieszac ze spirytusem,zalać nim owoce.Włożyć 5 ziaren pieprzu,kilka goździkówi troszkę cynamonu.Zakrorkować,odczekac mieisąc.Potem przecedxić do butelek,szczelnie zakmnąć i odstawić na kilka miesięcy(ja odstawiam na minimum 4 miesiące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 kg papryki 1,5 kg pieczarek 3 cebule 1 i 1/4 szkl. octu 10% 2 łyżki soli 5 łyżek cukru 3 łyżki oleju piecz. umyć obrać pokroić jak chcesz ja kroję w półplasterki i zagotować. Paprykę oczyszczoną i umytą pokroić w drobne paseczki. Cebulę w półplasterki. Zagotować 6 szkl. wody z octem solą i cukrem dodając olej. Do zalewy wrzucić warzywa i got. 3-4 min. Dłużej nie gotuj , bo z papryki wyjdzie flak. Gorące do słoików i do góry dnem. Będzie Ci się wydawało , że zalewy jest mało, ale to wystarczy. Sorki za taką pisownię ciurkiem, ale dopiero zaprzyjażniam suię z kompem. Rzuć coś od siebie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. właśnie zajadam pyszną paprykę którą oczywiścte zrobiłam sama podaję przepis na zalewę 2litry wody pół butelki octu pół słoiczka miodu-dżemowka łyżka cukru sól do smaku ziele angielskie liść laurowy odrobina gorczycy tak przygotowaną zalewą zalać paprykę w słoikach gotować jakieś 10 minut od zagotowania ,a potem w zimie zajadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na pomidory w zalewie? takie sprawdzone i żeby były mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomysłów jest multum, jak tu zaglądasz to możesz podać przepis na te grzybki w słoiczku zapiekane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli rozglądacie się za przetworami na zimę to zajrzyjcie na stronę www.kingaprzetwory.pl Jest to rodzinna firma, która zajmuje się przetwórstwem owoców i warzyw. Często kupuję od nich przetwory bo są one naprawdę dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamicka3

Ja sie nie wstydze i powiem Wam ze ja tam nie robie na zime żadnych przetworów. Teraz jak można wszystko kupić w sklepach to nie widze sensu. Zawsze jest dobre i nie zastawiam sobie piwnicy słoikami. W swoim polomarkecie kupuje ich słoiki Zaczarowany Ogród - ostatnio kupiłam tam fasolke i byłam bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!!WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!! WON kuvrvvo ze spamem góownosrajetu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×