Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Leanne

PHYSIOGEL-KTO UŻYWAŁ I CO SĄDZI?

Polecane posty

no mam koszmarnie wrażliwą i raczej suchą cerę, więc szukam kremow w miare mozliwosi bez konserwantow.Czyli physiogel lepszy? tez popatrzylam na te emolienty i sie zdziwilam, maja parabeny,a tak reklamowane dla dzieci i dla osob z alergią.a physiogel nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny zapychacz
W kosmetykach są znacznie gorsze składniki niż te parabeny, na których wszyscy się wyżywają, a którym jeszcze nic nie udowodniono. Wycofano już z obrotu inne konserwanty, o których wcale się tyle nie mówiło. Jeżeli ich ilość jest odpowiednia, to pomagają a nie szkodzą, bo nie pozwalają na rozwój bakterii w kemie. Wszystko określają jakieś normy, ale gorzej to wygląda, jeśli te parabeny są gdzieś na początku składu, a dopiero po nich np. wyciągi roślinne i inne skł. Do tego jeszcze jakieś kolorki, pachnidła i alergikom życzymy szczęścia... Gdzieś czytałam, że parabeny są nawet w żywności, ale dotąd nigdzie tego nie zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do strasznego zapychacza ;) Ty mi nie zazdość, bo nie ma czego :D Wczoraj wróciłam od dermatologa. Dostałam skierowanie na masę badań hormonalnych. Pisałam tyle razy o mojej chorobie, ale mogę się jeszcze trochę poprosukować :D Mam endometriozę, w związku z czym skazana jestem na pigułki antykoncepcyjne. Sęk w tym, że mój organizm ich nie toleruje, a hormony skaczą jak oszalałe. Mam problem z cerą (głównie chodzi mi o pryszcze na brodzie i w okolicach nosa). Wypróbowałam setki kremów - tych aptecznych, z górnej półki, jak i tych tańszych - np. dla niemowląt. Może rzeczywiście nie każda skóra toleruje phisiogel. Szczerze powiedziawszy, przy kupnie, kierowałam się podpowiedzią farmaceutki i tym, co przeczytałam na opakowaniu. Kiedyś przez dłuższy czas używałam kremu Vichy Oligo 25 (czy coś w ten deseń), ale nadwyrężył moją kieszeń, więc sobie odpuściłam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ciastka z kremem :) Wystarczy, że odrobinę płynu naniesiesz na zwilżony płatek kosmetyczny i dokładnie zmyjesz nim całą buźkę. Nie musisz już jej spłukiwać wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny zapychacz
Już nie zazdroszczę, ale możemy pozazdrościć innym ;) straszny zapychacz Mam nadzieję, że wszystko się ułoży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba z tym żyć, nie ma rady.Jak dotąd skutecznego lekarstwa też nie wymyslili. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszny zapychacz:czyli te emolinty nie mają wcale takich szkodliwych składników?no coż, może kupię sobie ten zachwalany Humektan:)Właśnie,tylko nie wiem, co będzie dla mnie lepsze: Humektan czy Aqualan?Chcę,żeby krem szybko się wchłaniał, bo mam zamair go stosować w lato na dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może używał ktoś szamponu physiogel? Mam bardzo wrażliwą skórę głowy, może by mi pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny zapychacz
Emolienty są na pewno przyjaźniejsze od drogeryjnych kosmetyków np. Erisa, L'Oreala, Olaya i Garniera, zawierają składniki, które są powszechnie używane w tzw. "kosmetykach aptecznych" Avene, LRP, Vichy. Jeśli chcesz być naturalna wybierz np. Laverę. Tu masz decyzję komisji UE w sprawie parabenów (nie wiem czy jest nowszy dokument). W sprawie innych skł. musisz poszukać sama. http://europa.eu.int/comm/health/ph_risk/committees/04_sccp/docs/sccp_o_019.pdf Poczytaj i zdecyduj. Jeszcze nie ma wiosny, a Ty już myślisz o lecie? ;) W Humektanie nie ma żadnych filtrów, więc to nie jest chyba dobry wybór na ten okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,że w Humektanie nie ma filtrów, ale ja ai tak muszę stosowac bardzo wysokie filtry,których raczej nie znajdę w żadnych kremach nawilżających.Chcę po prostu mieć jakiś lekki krem nawilżajacy na lato, a i tak będę musiała nakładać na niego krem z wysokim filtrem. Laverę mam, nawe dobra, ale jakieś strasznie tłuste te jej kremy, cięzko na nich wykonać makijaż,więc pomyślałam sobie,że będę używac Lavery na noc, a na dzień właśnie tego humektanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny zapychacz
A nie wystarczy treściwszy filtr? Jak się nałoży tyle kremu z filtrem, żeby osiągnąć stopień ochrony deklarowany przez producenta, to chyba skóra jest już nawilżona. 2mg kremu na każdy cm2 skóry to gruba warstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, jak stosuję sam krem z filtrem,mam wysuszoną skórę:( Poza ty, mieszam zawsze krem z filtrem z podkładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny zapychacz
A jakich filtrów używasz? Coś mi się zdaje, że jeśli mieszasz go z podkładem, to osłabiasz jego działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beautyinspector
A ten Physiogel to krem czy zel? Pare razy czytalam, ze ktos zmywa Physiogel..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny zapychacz
Jest krem i kosmetyk do demakijażu, który można używać bez wody jak mleczko albo z wodą jak żel do mycia twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfhfgh
a jak sie tym posługiwac bo ja mam wrazenie ze źle sie myje :( i jestem brudna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nakładam na wacik i normalnie zmywam, wszytsko się ładnie zmywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... Robilam test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu : http://tnij.org/testosobowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długo stosowałam u swojej córki physioglel. Tak go promowali więc postanowiłam go kupić i tak naprawdę nie zaobserwowałam większej poprawy. A Roksanka jak się drapala tak dalej drapala i ta okropnie łuszczaca skura - jakiś koszmar. Ale dopiero jak dermatolog zalecil cetaphil restoraderm zaczyna wszystko pięknie sie goić. Skóra nie jest juz tak zaczerwieniona i dobrze nawilżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale kto winien twoim brakom intelektualnym? Tego typu preparaty są świetne dla cery trądzikowej. Chociaż jak już komuś pasuje Physiogel, to zachęcam do wypróbowania dwa razy tańszego Fizjodermu z nasze rodzimej Ziaji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a cetapil będzie lepszy od physiogel??? który mniej zapycha skórę według was??? ktoś ma porównanie chodzi mi o to żeby dobrze nawilżał, ale nie tłuścił i zapychał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×