Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość k12r34l56

ekwiwalent za zaległy urlop/prosze o wypowiedzi

Polecane posty

Gość k12r34l56

czesc prosze, powiedzcie mi ile czasu ma pracodawca na to aby wyplacic pieniadze za niewykorzystany urlop?? umowa skończyła mi sie na poczatku stycznia, a pieniedzy do tej pory nie ma.... bede wdzieczna za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
wg mnie to powinien ci zapłacic w tym terminie kiedy zawsze płacił ci wynagrodzenie. ale styczen juz dawno minał. Niestety nie znalazłam w przepisach terminu do kiedy musi wypłacic. A czy pracodawca wogole wie ze nalezy ci sie ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrysiaKK
kodeks pracy art 171 par 1 jesli nie wykorzystasz urlopu przysluguje Ci ekwiwalent pieniezny urlop zalegly nalezy udzielic najpozniej do konca i kwartalu roku nastepnego art 168 KP nieudzielenie urlopu zaleglego do 31 marca nie skutkuje utrata prawa do urlopu zaleglego; roszczenie o urlop ulega przedawnieniu z uplywem 3 lat od dnia, w ktorym bylo ono wymagane art 291 kp rozliczenia z pracownikiem po ustaniu stosunku pracy: ekwiwalent pieniezny przysluguje z dniem rozwiazania umowy, wtedy tez zaczyna bieg termin przedawnienia roszczenia o ekwiwalent pieniezny za nie wykorzystany w naturze urlop (wyrok sadu najwyzszego 29.03.2001, I PKN 336/00, OSNP 2003/1/14) pracownik nabywa prawo do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop zalegly i biezacy w dniu rozwiazania stosunku pracy, dniem wyplaty powinien byc ostatni dzien zatrudnienia, w razie niedotrzymania terminu pracownikowi przysluguja odsetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k12r34l56
dzieki za wypowiedzi oczywiscie ze pracodawca wie ze nie mam pieniedzy bo mu przynajmniej raz na tydzien przypominam, ale nie daje to skutku, co w tej sytuacji mam robic? gdzie to zglosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ostatnim dniu zatrudnienia
pozew do sądu pracy, nie masz się co wahać, poza tym ekwiwalentem masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. A jakaś odprawa przypadkiem Ci się nie należała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekwiwalent za urlop zostaje wypłacany w terminie kolejnej wypłaty, czyli np jeśli ostatniego dnia byłaś w pracy 31 stycznia, to ekwiwalent zostanie Ci wypłacony z kolejną wypłatą. W każdej firmie jest tak samo, że ekwiwalent zostaje wypłacony później. Jeśli wypłaty w Twojej firmie przypadają 10 dnia każdego miesiąca, to dostaniesz te pieniądze na konto w czasie normalnych wypłat dla pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypłatę za styczeń to już
chyba dawno dostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 lutego, a ekwiwalent może przyjść teraz, 10 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym na to nie liczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×