Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ziemniacek

placki - prosze o pomoc

Polecane posty

Gość ziemniacek

chcialabym zrobic jutro placki ziemniaczane a nigdy nie robiłam, mozecie dokladnie wytlumaczyc jak sie je robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetrzyj ziemniaki (1 kg) na tarce, posól , popieprz. + 2 cebule starte na tarce+2 całe jajka+2 łyżki śmietany+3 łyżki oleju. najlepsza jest oliwa z oliwek na patelnię troszkę oliwy by pierwsze nie przywarły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie bez smietany i oleju
Na oleju smaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziku
ja tam dodaję:) Tylko wszystkie skłądniki zawsze wrzucam "na oko" stąd nie wychylam się z proporcjami. Też robię bez śmietany i nie dodaje oliwy. Później na niej smażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąkę też dodaję i utartą marchewkę / ziemniaki nie ciemnieją tak szybko/, ale śmietany nie dawałam muszę spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasami śmietanę dodaję-placki są pulchniejsze-nie takie deskowate. A tę marchewkę to surową ucierasz-czy gotowaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby placki byly pulchniejsze,dodaje lyzeczke proszku do pieczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja placki robię tak. Ziemniaki tre na grubej tarce dodaje startą cebulę i czosnek. Daję jajko mąke. Wszystko na oko sól i pieprz i dodaje jeszcze startego żółtego sera. Smaże na złoto. Podaje ze smietaną, czasem z sosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukkjkjjhh
Ja dzisiaj zrobiłam placki, i wyszły mi trochę chrupiące - a chciałam, żeby były mięciutkie. Wie ktoś dlaczego? Starłam 4 małe ziemniaki (robiłam tylko dla siebie ;)), dodałam jajko, sól, pieptrz, trochę startej cebulki, 3 łyżki mąki. Smażyłam na rozgrzanym oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za duz maki dalas jak
na 4 male ziemniaki, ja na 1,5 kg daje 2 lyzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×