Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

big eyes

usunięcie pieprzyka, proszę o poradę !!!

Polecane posty

witam mam do usuniecia \"pieprzyk\", wielkości i kształtu ziarenka pieprzu. umiejscowiony jest nad wewnętrznym kącikiem oka, pod brwią. właściwie brew troszeczkę na niego zachodzi. dzis byłam na konsultacji i umówiłam się na zabieg (laser) I TO MOJE PYTANIE: czy usunięcie laserem nie spowoduje,że pozbędę się części włosów z brwi? dermatolog mi powiedział, ze po takim zabiegu mogę nie mieć włosów w obrębie centymetra od tego miejsca. za to pani u której byłam na konsultacji zaprzeczyła. w takim razie juz nie wiem komu wierzyć;/ nie chce sobie zepsuć brwi... bardzo proszę,żeby wypowiedział się ktoś, kto ma jakieś pojęcie na ten temat(może jakis lekarz?:)) z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
ja Ci niestety nie pomoge... ale mam takie pytanie tez dotyczace teog tematu... moja corka ma 15 lat i ma pieprzych wielkosci ziarenka grochu (no troszke mniejszy...) na brzuchu ... (gdzies tak w srodku brzucha moze 10 cm nad pępkiem...) i czy znacie jakies sposoby pozbycia sie pieprzyka zeby nie zostala blizna... ??? wiecie dziewczyna mi placze ze pozniej bedzie chodzila w bikini (zaniedlugo lato...) a ona bedzie miala blizne... pomozcie... slyszlama o zamrazaniu??? jest to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
bylam dzis u chirurga a ten powiedzial ze musi zrobic naciecie na 5 cm... i tam cos w ksztalcie takiej łódeczki... wszystko po 5 cm od pieprzyka i ze to bedzie dosc duza blizna... gdy moja corka to uslyszlama stwierdzila ze musmy poszukac innej metody bo ona na to sie nie zgadza...co ja mam teraz zrobic? chce zeby byla zadowolona a nie ze potem bedzie musiala z blizna chodzic? ... czy jest mozliwe ze nawet jakby trzebabylo zrobic naciecie to jej mloda skora,mlody organizm sprawilby ze to szybko by sie zagoilo i nie bylo by sladu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
... a tak wogole to nie uwazacie ze 5 cm naciecie to przesada???... ja tez mialam kiedys pieprzyk wycinany i byl wiekszy od pieprzyka mojej corki i mialam tylko naciecie na 1 cm... a teraz to juz tego prawie wcale nie widac... nie wiem co o tym myslec??? czy to normalne??? a moze lepiej sie wybrac do innego chirurga??? moze lepiej prywatnie do chirurga plastycznego ??? warto lepiej zaplacic??? ... POMOZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x-x-x-x-x-x
ja usuwalam, ale lekarz nie skorzystal z lasera, tylko jrobil to jakos inaczej, ale mialam znieczulone te miejsca, gdzie byly usuwane pieprzyki. Nic nie bolalo i nie mam po nich sladu, niestety koszt spory :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
a czy tak duzy pieprzyk mozna usunac laserem??? ile cie to kosztowalo??? nie slyszla ktos o takim czyms ze zamraza sie pieprzyka i on "odpada"??? bez blizn,szycia itd... kurcze nie wiem co zrobic z ta moja corka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
no wlasnie laser jest dosc drogi... a ty nie robilas laserem tylko jeszcze czyms innym i znowu koszt drogi... ja bylam dzis u chirurga dzieciecego ale nie prywatnie tylko normalnie i on mi wlanie takie rozne rzceyz opowiwdal ze ta rana bedzie duza i ze 5 cm... itp... mowil ze mu tam nie zalezy kiedy on to zrobi czy dzis czy kiedys indziej ale ze dzis lepiej nie bo cos tam cos tam... widac bylo ze nie chce tego dzis robic... moze tak mi naopowiadal zebym zrezygnowala dzisiaj... bo rana na 5 cm to wg mnie przesada...! sama bym sie chyba nie zgodzila... a nie mozna usunac pieprzyka ze usuwania tej zbednej skory naokolo...??? zeby nie wysylac tego do badania...czy to obowiazek i trzeba to poslac... chociaz tez jkaby (nie daj boze) to bylo zwiazane z rakiem to nie wiem co bym zrobila jakbym kazala nie oddawac tego to badania... co ja mam zrobic pomozcie blagam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś czytałam na ten temat na innych forach i dziewczyny pisały,że po usunięciu pieprzyka operacyjnie zostaje mała blada kreseczka.no ale to chyba lekarz wie jakie nacięcie trzeba zrobić... ciekawe ile by kosztował laser, bo z kasy chorych mam termin na wrzesień dopiero, a wolałabym wcześniej \"mam takie pytanie\"- najlepiej wybrać się dodobrego lekarza na konsultację i to prywatnie. wiem,że taka wizyta może kosztować trochę.. ale szkoda tez zeby dziewczyna miała brzydką blizne z winy niekompetentnego lekarza. acha-i świeżą blizne trzeba chronic przed słoncem przez co najmniej 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do big eyes
.. czy Ty przypadkiem nie masz na imię Iza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
dziekuje wszystkim za rady;) no kiedy ten chirurg zaczal mowic takie rzeczy od razu wzielam corke i postanowilam zadzwonic do innego i umowic sie na wizyte... i to napewno prywatnie ... mam nadzieje ze wszystko sie ulozy=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam propozycję...
dla "mam takie pytanie" jeżeli koszt zabiegu nie jest dla Ciebie bardzo dużym problemem idź z córką do chirurga plastyka. Jeżeli będzie wycinał pozostawi zdecydowanie bardziej estetyczną i mniej widoczną blinę niż zwykły chirurg. A te 5cm to faktycznie przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia___b
Kochani ja mialam usuniety pieprzyk na twarzy jakis czas temu. Skalpelem, nie laserem. Zabieg nic nie boli, robi si go w znieczuleniu miejscowym, szybko to trwa. Pieprzyk byl wielkosci mniej wiecej glowki zapalki. Zostala mi po nim malutka blizna, milam 2 szwy. blizna jest tak mala ze nawet nie stosowlam preparatow na blizny. Stosuje sie z tego co wiem Cepan. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia___b
aa, i jeszcze jedno mialam skierowanie od dermatologa, nie nie palcilam za zabieg. tylko zaszczepic sie trzeba wczsniej na zoltaczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
nie zeby znowu koszt nie stanowil zadnego znaczenia... zalezy mi na mozliwie jak najmniejszych kosztach... ale wiem ze dla corki jestem w stanie to zrobic i iles tam nazbierac... z kasa stoimy srednio... nie jestesmy biedni ale tez nie bogaci...;) heh ... no ale dziekuje wam ze tak mi doradzacie ... tez mysle ze lepiej do chorurga platsycznego... tez mialam skierowanie od lekarki... i nie mialam nic placic ale widzicie co ten chirurg mi powiedzial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yessicaa
heh, no ja mam całe mnóstwo pieprzyków, na ramionach brzuchu i plecach. myślę, że nie będę miała jak ich wszystkich pousuwać, po pierwsze koszty, po drugie nie wiem czy można aż tak ciąć ciało. ciekawi mnie jedno: co sprawia, że niektórzy mają całe mnóstwo pieprzyków? i czy można usunąć pieprzyk, który znajduje się na piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cellofan
Big eyes, uwazaj z laserem, mozesz stracic wloski. im ciemniejsze masz brwi tym wieksza szansa, ze zniszczysz cebulki. zalezy to tez od mocy lasera, a wiesz przeciez, ze lasera uzywa sie do trwalej depilacji? czy nie ma innej metody? mi kosmetyczka usunela pieprzyka w kaciku nosa wkluwajac sie w niego elektroda z pradem. wysuszyl sie i sam odpadl po kilkunastu dniach. nie mam sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanie
a czy za brzuchu tez mozna tak "wysuszyc" ??? to by dobre bylo... ile placilas za to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze no ja mam brwi takie grafitowe, choc jestem jasna szatynką to mam ciemną oprawę oczu... ja sie pytałam babki na konsultacji a ona mi mówi ze nie nie nie, ze nic sie nie stanie.. tylko kto potem za to odpowie jak się jednak coś stanie :/ strasznie mnie wkurza ta niekompetencja lekarzy. nie wiem juz co robic bo na wizyte (konsultacje) czeka sie 2 miesiace.. ale bycmoze zdecyduje sie usunac pieprzyk płatnie i pojde tez na płatną konsultację jezeli mi rodzice dadza kasę. wydaje mi sie ze pani doktor po prostu mnie olała;/ ehh ale zanim cokolwiek zrobie to wszystkiego sie dowiem na 100%, moze nawet zadzwonie do lekarza który jest właścicielem kliniki. a tak wogóle to jest klinika dr Sirka w bielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLIWIA11111
ile kosztuje usuniecie 1 pieprzyka ok 5mm na 5 mm ?;> help !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co usuwac te pieprzyki
Bo nie rozumiem.....no chyba, że zmieniają kształt, ale jesłi nie, to po co się pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co usuwac te pieprzyki
to jakas nowa moda?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo niektóre
szpecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co usuwac te pieprzyki
spoko, moze niektore na twarzy, ale jak tu czytam pieprzyk wielkosci zairenka pieprzu i to na brzuchu? chore to dla mnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo niektóre
Zgadzam się. Ja usuwałam na twarzy i nie żałuję. Ale pieprzyki nie lubią być drażnione np bielizną, mogą zezłośliwieć. Wg niektórych lekarzy lepiej takie coś usunąć zawczasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"mam takie pytanie\" ja kiedys jak bylam w wieku Twojej corki tez wydziwialam!!! Mam pieprzyk na brzuchu jakies 15 cm nad pepkiem! nie jest taki maly. tez cierpialam ze go mam! wiele razy zahcaczalam gdzies i krwawil. kiedys nawet podeszla mi tam ropa i wtedy dermatolog powiedzial ze gi usuniemy, ja zrozumialam ze jak to zakazenie wylecze, ale wyleczylam i stwierdzila zeby tego nie ruszac. Najlepiej nie ruszac takich rzeczy! No chyba ze bardzo szpeca i sa np.na twarzy!Mam rowniez 3 pieprzyki na twarzy dwa kolo siebie na policzku i jeden pod brwiami i uwazam ze w pewien sposob dodaja uroku. Nie wiem czy tak bym mowila o tych na twarzy gdyby byly duze i odstajace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co usuwac te pieprzyki
ja tam mam pieprzyki u dermatologa bylam i swtierdzone zostalo, ze lepiej tego nie ruszac, bo jak sie ruszy to dopiero moga byc cyrki...hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mogę na chwilke? chciałabym tylko zapytać czy ktoraś z Was wię cos o usuwaniu np. narośli, ale przez zamrażanie? czy to boli? czy faktycznie zamrożenie powoduje brak czucia? mam maleńka narośl pod pachą wielkości główki zapałki, jutro chce iść to usunąć, ale oczywiście tchórz jestem i troche mi sie panikuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja miałam..
usuwane pieprzyki w różnej wielkości , jeden o podobnej wielkości do ziarnka grochu.Wszystkie zamrażane, nie bolało, już bardziej zastrzyk znieczulający:P Lekarz znieczula ni miejscowo, póżniej zamraża (troszke nieprzyjemne uczucie , ale nic strasznego) i odcina..Blizny są ,ale niewielkie..napewno nie szpecące jakoś szczególnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×