Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

big eyes

usunięcie pieprzyka, proszę o poradę !!!

Polecane posty

Gość PIEPRZYK NA DEKOLDZIE
....JA NIESTETY TEż MAM PIEPRZYKI. ALE MOIM ,, NEJWIęKSZYM'' UTRAPIENIEM JEST JEDEN... ON JEST STRASZNIE DUżY :( mAM GO NA DEKOLDZIE, żE TAK POWIEM :p i PRZEZ NIEGO NIE MOGę NOSIć żADNYCH BLUZEK Z DEKOLDEM ( NAWET MAłYM ) ;( NIE MOGę JUż Z NIM WYTRZYMAć :( WYOBRAźCIE SOBIE : żE MUSICIE NOSIć SAME PODKOSZULKI Z KRóTKIM RęKAWKIEM, BO W TYCH NA RAMIąCZKACH JUż JEST ZA DUZY DEKOLD I WIDAć TEGO PIEPRZA :( cO JA MAM ROBIć ?;(;( CHCIAłAM Iść DO LEKARZA USUNąć ,,TO'' ALE MOJA MAMA NIE CHCE SIę ZGODZIć. MóWI, żę ,, POD żADNYM POZOREM '' pROSZę POMóżCIE :( Z góry DzIENKUJę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usuwałam dwa pieprzyki na rece 3 lata temu nie pamietam ile trwalo gojenie ranek wiem jednak ze mialam przepisana masć do smarowania i nie moglam moczyć tych miejsc np podczas kąpieli. Generalnie pieprzyki mozna usuwac i najlepiej robic to u onkologa on albo wyrzuci pieprza do kosza albo da na badanie histopatologiczne w moim przypadku od razu powiedzial ze do kosza bo to zwykle pieprze. Zabieg trwal rzeczywiscie b. krotko i byl bezbolesny tylko potem wiele zachodu z tym utrzymaniem ranek w suchości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 miesięcy temu usunełam guza {włókniak na szczęście} z piersi. Miał ok. 3 cm . Blizna była duże.Niczym nie smarowalam i dzisiaj nie ma śladu po cięciu. Śla po tak małym pieprzyku zniknie całkowicie po 2-3 miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLECZARKA z Włatców Móch
Ja mam straszny problem bo mam dokładnie takiego samego okropnego, owlsionego pieprzyka jak Mleczarka z jednego z odcinków "Włatców móch". Wyglądam koszmarnie, obcinanie włosów nie pomaga na zbyt długo, musiałbym to robic chyba ze 2 razy dziennie;( pomózcie co mam zrobic? Czy mozna takie okropieństwo usunąc? Ile to może kosztować? Do jakiego lekarza sie zgłosic? Plastyka, chirurga, dermatologa? Publicznie trzeba ługo czekac na taki zabieg? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojuch
ejj mam pytanie gdzie jest jakiś dobry specjalista w lubelskim województwie dajciew adres proszę... mam pieprza na lewej skroni 5,5mm troche wiekszy i to prawda ze jak dadza znieczulenie bedzie w policzku na dół spływał????????/ odpiszcie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj już sobie
spokój z tą reklama, na każdym temacie to samo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usuwałem sobie ostatnio 6 pieprzyków, na początku miało być tylko 3 duże, ale w trakcie, zobaczyłem jakie to w zasadzie bezbolesne i wypalłem wszystkie widoczne na twarzy i szyji. W życiu nie podejrzewałem jaki do banalny zabieg będzie. Najpierw szybkie znieczulenie wkuwane w każdy pieprzyk, następnie wypalanie metodą elektrokoagulacji. Całość zaledwie pare minut. Później przez 4-5 dni smarowanie spirytusem, żeby wysuszyć strupki i aby same odpadły, następnie maść witamina A i po 2 tygodniach zero śladu. Największy problem to było w miarę unikanie słońca i potu, także ostra siłownia i wylegiwanie się na słońcu sobie darowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie reklama sama miałam tam usuwane 2 pieprzyki obok siebie na kase chorych i jestem zadowolona. właśnie zdjęto mi dzisiaj szwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polikli
laleczka29, napisałem o zabiegu jaki miałem i tyle. o jakim naciąganiu mówisz ? czy takie wiejskie gadanie z Twojej strony ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolce vita_26
Do Polikliniki: ile Cie kosztował taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olek1111
Mam pieprzyk na dupie w okolicy jajek jak go usunąc:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eooo
również miałam usuniętego pieprza 2 tygodnie teamu. nie placilam nic bo dostałam skierowanie ode dermatologa, jednak musiałąm miec wycinany skalpelem zeby sprawdzić czy nie jest rakotwórcze ale nic nie bolało. jak narazie jest blizna ale czekam zaefektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola17191
Witam . Mam pytanie jak duzy moze byc pieprzyk ktorego mozna usunac laserowo a nie chirurgicznie?? mam jeden dosc duzy na twarzy , chciala bym go usunac ale wolala bym bez blizn :( pozmozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowy sposób
czytam te wasze posty i żal mi was ażeby tyle kasy wydawać na wypalanie pieprzyków?!?!? ja zrobiłam to domowym sposobem czyli obcinaczkami do paznokci (troszkę szczypie) i po 2 tygodniach nie ma śladu polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulek
Witam. Dziś się zapisałem do kliniki na ul. Płockiej 49 w Warszawie na usuwanie pieprzy. Zabieg u dr. Kuczyńskiego. Pani recepcjonistka bardzo miła, wszystko wyjaśniła, wytłumaczyła. Wystarczy skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i książeczka zdrowia. Zapisany jestem na czwartek :) Pozdrawiam. (Oczywiscie wycinanie w całości z zapasem, zeby nic sie nie rozniosło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do domowy sposób
Ej Jak to obcinakami do paznokci? Opowiedz ja też tak chce tzn tanio i szybko! Prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RumunYo
Śrubokręt i młotek, kawałek szkła, albo papier ścierny xDDD Nie no loty, idź z tym do lekarza, jeśli będzie miało jakieś objawy rakotwórcze to wytną Ci to za darmo... A jeśli według Jakiegoś "WIDZIMISIĘ" to zapłacisz nie mniej niż 50 zł nie więcej niż 300 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniee
4 tygodnie temu miałam usuwanego pieprzyka z piersi, miał ok. 1,3 cm. dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego i zgłosiłam się do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. na zabieg czekałam równiutko tydzień. pieprzyk był wycinany skalpelem, zabieg krótki i bezbolesny, pieprzyk został wysłany do badania histopatologicznego. polecam COZL. i lepiej nie zwlekać z usuwaniem pieprzyków, bo nawet taki niepozornie wyglądający może się okazać rakowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm.
też mam pieprzyki na twarzy 3 koło siebie a mam 14 lat bardzo chciała bym je usunąc (ale sa one małe) ile kosztuje taki zabieg ?mniej wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia Do domowy sposób
wlasnie napisz jak ty to usuwasz tymi obcinaczami bo ja tez mialam isc na usuwanie pieprzykow na buzi ale zrezygnowalam narazie bo sa nieduze i mam skore strasznie delikatna;/i a koszt straszny;/ ale nie lubie ich i tak z 2 3 bym sie pozbyla:Dopisz co i jak z tymi obcinaczamixDtzn jak postepowac z tym zabiegiem tez bym chciala wiedziecxDbardzo prosze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta brzydka :(
witam . nie wiecie jak można usunąć pieprza, bez wycinania ? moja mama się nie chcce zgodzić :< więc szukam innego sposobu.. on mnie strasznie oszpeca. ; / jest wielkości ziarenka grochu i to na twarzy .. bardzo proszę pomoc ! ps. slyszałam o jakimś kremie po którym pieprz odpada.. BARDZO PROSZĘ O POMOC ! z góry dziękuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, porozmawiaj z mamą, bo pieprzyki, zwłaszcza duże, mogą być niebezpieczne. Jeśli jest on na twarzy i czujesz się z nim niekomfortowo, może porozmawiaj z jakimś lekarzem. Jeśli oceni ewentualne niebezpieczeństwo i opowie ci co nieco o zabiegu, może jeśli odpowiednio zaargumentujesz mamie - zgodzi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany jeśli zrobiłaś sobie taką maseczkę to jesteś bardzo odważna, ja na pewno nie zrobiłabym sobie czegoś takiego. W końcu pieprzyk pieprzykowi nie równy i nie wiadomo, co to może być. Ja na Twoim miejsc poszłabym do jakiegoś lekarza na konsultacje i usuwanie pieprzyka ( znam świetną lekarkę, jeśli któraś chce piszcie ) powiem wam, że takie domowe sposoby mogą być niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKXS
NIE MOŻNA SAMEMU USUWAĆ PIEPRZY TYM BARDZIEJ ICH WYCINAĆ CZY NAKŁADAĆ NA NIE JAKIEŚ ŻRĄCE MASECZKI I SUBSTANCJE!! TO SZCZYT GLUPOTY. JESLI CHCECIE SIE NABAWIĆ RAKA SKÓRY TO PROSZE BARDZO, WYCINAJACIE SOBIE NA WLASNA REKE PIEPRZE KTORYCH NIKT NIE DOSTRZEGA! CIEKAWE CO ZROBICIE ZA KILKA LAT KIEDY W TYM MIEJSCU WYROSNIE RAKOWE ZNAMIE ALBO JAKIES PASKUDNE OWRZODZENIE! TYLKO DEBILE DECYDUJA SIE NA TAKI KROK! PIEPRZE LEKARZ ONKOLOG WYCINA GLOWNIE Z POWODU ZAGROZENIA CHOROBĄ! WIEC JESLI TWOJE ZNAMIĘ JEST CZARNE, MA NIERUGALRNY KSZTAŁT, SZYBKO SIĘ POWIĘKSZA, KRWAWI, SWĘDZI BĄDZ ROPIEJE WTEDY WYMAGANA JEST NAGŁA WIZYTA NAJLEPIEJ OD RAZU U CHRIURGA ! PROSZE WAS NIE WYCINAJCIE NICZEGO NA WLASNA REKE, TO NAPRAWDE ZBYT RYZYKOWNE!!!!!!!!!!! PRZESTRZEGAM . JESLI JUZ KOMUS TAK STRASZNIE ZALEZY TO POWINIEN UDAC SIE DO DERMATOLOGA, ZEBY TEN OCENIL CZY PIEPRZ NADAJE SIE DO USUNIECIA, MOZE NAWET BEDZIE TO REFUNDOWANE PRZEZ SLUZBE ZDROWIA. A JEZELI NIE TO MOZNA ZAWSZE SKORZYSTAC Z CHIRURGII PLASTYCZNEJ! BLIZNY PO PIEPRZU NIE BEDZIE, A ZE ZDROWIEM TEZ BEDZIESZ WSZYSTKO OKEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocahontasssss
ja usunełam pieprzyka dokładnie 7 dni temu za kilka dni sciagniecie szwow :D :) i... nie placilam ani grosza, blia slicznie sie goi i ne bedzie ani sladu po wycieciu :) pieprzyki mozna usunać na koszt NFZ i szczerze wam powiem ze bała bym sie placic, i isc prywatnie do lekarza :) takie odstajace pieprzyki lepiej usunac bo z biegiem lat moze cos sie z nimi dziac, lepiej za wczasu usunac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! Mam pieprzyka na tyłku , ale on nie jest odstający ani nic , tylko taki jak jakaś plam . Wkurza mnie to wstydze sie tak isc na basen ... Mozna to jakos usunac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! Mam pieprzyka na tyłku , ale on nie jest odstający ani nic , tylko taki jak jakaś plam . Wkurza mnie to wstydze sie tak isc na basen ... Mozna to jakos usunac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydka na dekolcie
ja teżbym chciała jakoś bezboleśnie i żeby śladu nie było... mam wielkiego pieprzyka na dekolcie i nie mogę nosić bluzek z dekoltem bo go widać a jest obżydliwy... jak mogę go usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×