Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Leanne/przeniesienie

Chorzy na toczeń

Polecane posty

A co jest za lek, którym się leczyłaś? I ten który teraz bierzesz? O co chodzi z tymi ANA I AMA? A ty w końcu chorujesz na toczeń czy RZS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha71
mam syndrom overlap czyli zespół nakładania rzs i tocznia układowego ana i ama to badania przeciwciał na obecność tocznia które 7 lat temu były u mnie wątpliwe a mimo to dostałam metotreksate (to jest tylko lek główny) chce powtórzyć te badania nie kładąc się do szpitala a może można zrobić inne badania na potwierdzenie tego czy on się uaktywnił czy nie nie wiem i pytam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można zrobic takie badania prywatnie (lekarz ci raczej nie da na nie skierowania), koszt około 200 zł. Nie słyszałam nigdy o tym leku. Ja biorę sterydy, leki immunosupresyjne i przeciwmalaryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha71
metotreksat podaje się głównie dla rakowców na zatrzymanie choroby jest bardzo silny np. nie mogę mieć drugiego dziecka ponieważ on powoduje poronienie lub jakieś wady a sulfasalazina jest trochę słabsza w działaniu ale mniej szkodliwa a Ty co masz zdiagnozowane? tocznia czystego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam tocznia
hej jam mam całą czerwoną buźke oczywiście jestem z motylem! chotuje od 2.5 roku i od tego czasu biore encorton(steryd) a wy co bierzecie odpiszcie pliska pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po dłuższej przerwie:) miałam komunie syna, robiłam w domu więc wiecie jak to jest. Byłam u tego lekarza w K-cach i ........dał mi skierowanie do szpitala( jak powiedział min. na 3 tyg.:O)żeby porobić badania. Bo On to by widział jednak badania w kierunku reumatoidalnego zapalenia stawów. Dał mi jeszcze skier. na badanie z krwi przeciwciała przeciw CCP i tyle. Nawet nie przeglądnął tych wyników, które mu zawiozłam tylko schował do karty. A do szpitala nie mam jak iść, bo nie mam z kim zostawić 9-o letniego syna i du**:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę francuskie sterydy-solupred, lek immunosupresyjny-imuran, lek przeciwmalaryczny-plaquenil,potas w tabletkach-kalipoz, na wzmocnienie serca-accard,wapno,wit.D3 i witaminy-falvit. A może te badania dałoby się zrobić prywatnie? Popytaj,zazwyczaj się da.Moze to trochę kosztować, ale jak się nie ma innego wyjścia...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha71
witaj :taka jedna 30 : mam też zdiagnozowany RZS tylko do spółki z toczniem układowym. Przerąbana choroba. Jak pada żle bo kręci w gnatach, jak słońce żle bo wyskakują plamy. Ogólnie do kitu. Leczę się 7 lat, Pozdrawiam Leanne mi cofneli sterydy bo za bardzo spuchłam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja puchłam po polskich, po francuskich nic takiego się nie dzieje, nie mam żdnych skutków ubocznych, nie tyję, ogólnie spoko jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha 71
a skąd ściągasz te sterydy? są dostępne na polskim rynku? a jak cenowo? nie znam yuch leków które bierzesz ja mam więcej takich związanych z bólem i stanami zapalnymi(zawsze jakiś mam w organiżmie) no i ketonal to podstawa po śniadaniu (zwłaszcz w sezonie letnim) Pozdrawiwm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z toczniem
hej długo niepisałam laeane pisałam ci na e-maila wiec tam jest dużo wiadomości a leczysz się u tej dokturki co ja ale ona mi nieprzepisała tego leku francuskiego napisz mi blągam cie! pozdrawiam buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, Solupred nie jest dostępny na polskim rynku. Ja go kupuję przez import docelowy albo znajomi mi przywożą z Francji, tam wystarczy tylko miec receptę i można kupic w każdej aptece. Mnie też czasami bolą stawy, pomaga mi Voltaren w żelu. Tylko że bóle stawów w toczniu są nieco inne niz w rzs, ponieważ nie atakuja bolącego stawu jakies stany trwałe stany zpaalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora na tocznia
wiesz ile ty masz lat? może sie spotkałysmy bo ja czesto do szpitala na spartańskiej jeźdze a i mnie tez leczy ta dr Wierzbowska od ilu lat chorujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałąs,że napisałaś do mnie na maila-nie dostałam od ciebie żadnych wiadomości.Na jaki adres pisałaś? Choruję już od prawie 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora na tocznia
podaj napisz mi swego e-maila??? albo gg bo to wazne pliska bo ja robie odpowiedz i kom€s chyba wysyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora na tocznia
moge z toba na gadu-gadu popisać???? pliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha 71
Tak Leanne :mój: toczeń zaatakował mi stawy stąd ten rzs o bużce nie wspomne bo strach. To jest straszne paskudztwo, Każda pogoda poskudna wszystko boli jak słoneczko to plamy i tak żle i tak niedobrze. Miałam jakiś czas remisji a w tym roku jakoś się p..ogmatwało. Powiedz mi czy Ty też tak tragicznie reagujesz na słońce? Pozdrawiwm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak, ja też od razu od słońca dostaję czerwonych plam, a rumień na twarzy mi się zaostrza.Nie ma rady-muszę przezły rok uzywac kremów z filtrami. W zimę i późną jesienią stosuje zwykłe kremy nawilżajace z SPF 15, ale latem,wiosną i wczesną jesienią koniecznie muszę używac tych z najwyższymi faktorami, czyli SPF 50+. Preferuję produkty Avene i La Roche-Posay, dobrze chronią, chociaż trochę mnie denerwuje ich tłustość.Ostatnio w Sephorze była promocja i udało mi się kupic aż 150 ml emulsji SPF 50 firmy Clinique w wygodnej tubie z klapką za jedyne 90 zł.Jest ona przeznaczona do ciała, którego zazwyczaj nie smaruje kremami z aż tak wysokim filtrem (wystacza mi 30), ale w tym roku wybieram się do Turcji i tam na pewno mi się przyda. Z tej serii jest tez dostępny krem do twarzy- 50 ml za 85 zł.Jak ten do ciała okaże się dobry, to wypróbuję i ten do twarzy.A ty jakich kremów uzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha 71
Ja stosowałam na twarz Vichy 60 -62 zł. na ciało AA-36. W tym roku powinnam i ciało mazać 60 bo mam plamy tam gdzie dijdzie słońce nawet poAA-36. Ztego powodu jade jutro do lekarza bo noe wiem co się dziejr. Jak mi przyjdzie używać blokera < jest już 100 z Vichy> na całe ciało to pójde z torbami poprostu. W ogóle bardzo szybko reaguje na słońce a od 7 lat nie miałam spokojnego lata. Nie wiesz czy można jakimiś tabletkami zabezpieczyć się przed słońcem? chyba nie co? Oszaleje w tym roku albo się zapryszcze na amen. Czy Ciebie to swędzi albo boli? mnie piecze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha 71
przepraszam za te pomyłki w literkach. chyba jestem zaęczona sorki. Czy TY pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze się uczę. Nie,mnie nigdy nie swędzi ani nie piecze ta wysypka. Może spróbuj filtrów innej firmy?Mnie np.Bioderma,choc też bardzo chwalona i posiadajaca fotostabilne fitry,uczulała i niezbyt dobrze chroniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha 71
no i jestem po wizycie mam narazie enkorton i coś tam jeszcze we wrześniu szpital i badania , unikać słońca co mi nie pasuje bo jak na Mazurach można unikać słońca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, z tym unikaniem słońca to tak właśnie jest,wszyscy o tym mowią, ale to przeież niewykonalne.Ja np. wybieram się w te wakacje do Turcji.Zapytałam się lekarki,czy mogę,powiedziala,ze tak,tylko,ze musze chronic skorę kremami z najwyższym filtrem i w miare mozliwości chowac się w cień i tyle...Więcej się nie da robic. no chyba ze jeszcze nosic ubrania zldugim rekawem itd., takie przewiewne,ale ja na pewno nie bede tego robic, bo i tak sie poce jak mysz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tam u was słychać? Pakujecie się powoli na wakacje? Ja już zaczynam:) 30 czerwca jadę nad morze, a potem 25 lipca lece do Turcji.Potem-15 sierpnia-znow nad morze-apotem może jeszcze do Berlina:)Zapowiada się wspaniale:) Jak się czujecie w te upały? Ja super,całe szczęście:)Nic mnie nie boli itd. Odpowiedzcie, bo już sie trochę za wami stęskniłam, tak długo nie piszecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z toczniem
hej tu Justyna niewiem jeszcze gdzie nawakacje jade ale chyba do Belgii:) wakacje sa super tylko mnie cały czas głowa boli jakj bby mnie nie bolała to by było super!!!!! napoisz ocś jeszcze ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dramatynka
Polecam www.toczen.pl Jest to forum dla chorych na toczeń i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)Ja już po wakacjach nad morzem i po Turcji.Bylo fajnie,wypoczelam sobie,czuje sie super:) Jeszce jade nad morze 15 sierpnia,a na razie mam sporo zajec-glownie zwiazanych z pewna mala istotka o imieniu Weronika;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×