Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mrówaaa

Technikum hotelarskie

Polecane posty

Gość Mrówaaa

Chciałabym pójść do technikum hotelarskiego, ale mało wiem o tym kierunku kształcenia. Jeśli wiecie coś na temat praktyk, nauczania i w ogóle cos natemat takiej szkoły to błagam piszcie. Opłaca się w ogóle taka szkoła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm dd
Polecam ... www.google.pl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś w przyszłości wybiera się na studia hotelarsko - turystyczne to takie technikum jest dobrym przygotowaniem. Temat oczywiście musi się mieścić w kręgu zainteresowań. Trzeba się uczyć conajmniej 2 języków obcych. Tylko wtedy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrówaaa
Szukałam w googlach, ale jakoś nie umiem znaleźć takich informacji. Co do tych studiów to włąśnie chcę się na takie wybrać. A może ktoś z was uczęszcza do takiej szkoły? Wypowiadajcie się:-) Będę bardzo wdzięczna, bo strasznie się zastanawiam nad taką szkołą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja skonczylam technikum hotelarskie pare lat temu. Milo wspominam i nie zamienilabym na zaden ogolniak! Wazne jest zebys interesowala sie tematem, w przeciwnym razie to strata czasu. Zajecia byly z roznych dziedzin: hotelarstwo, turystyka (uff, najciezsza chyba...), obsluga konsumenta (zwykle kelnerstwo...), podstawy zywienia, technologia zywienia, prace biurowe, rachunkowosc, ochrona srodowiska, do tego 2 jezyki obce plus wersja zawodowa. Postaraj sie o prakyki w dobrym hotelu, w roznych szkolach roznie to wyglada, ale ja mialam mozliwosc wybrania sobie miejsca praktyk. Odbylam je m.in. w hotelu \"Jan III Sobieski\" w Warszawie i \"solny\" w Kolobrzegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrówaaa
Boję się, że się nie dostanę, bo u nas w pobliżu jest tylko jedna taka szkoła i w dodatku ma tylko jeden oddział:-( Dzięki za odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja sie staralam o przyjecieladnych pare lat temu, to trzeba bylo miec bardzo dobre wyniki! wyzsze niz w niejednym liceum. Zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam_bardzo
też byłam w technikum hotelarskim i praktyki świetne m.in zagraniczne w Niemczech :D i Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie dostalam sie do takiej szkoly i bardzo jestem ciekawa jak to bedzie . mama nadzieje ze wszystko bedzie ok. najbardziej fascynuja mnie te praktyki zagranica.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do osób które chodzą do technikum hotelarskiego ; ile mniej więcej trzeba mieć punktów na teście w 3 gim. + przedmioty . a i jeszcze jedno jak z językami obcymi w tym technikum ? z góry dziękuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina jak
nie umiesz sie zachowywac to won z tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dafsdafsdfsdfsd
Liceum jest o wiele gorsze i łatwiejsze w nauce od technikum. W liceum masz tylko standardowe przedmioty i maturę a w technikum uczysz się tego co w liceum plus dodatkowo przedmioty zawodowe zdajesz normalnie maturę oraz egzamin zawodowy który musisz zdać na minimum 75 % i praktyki przez 3 lata łączne jest około 25 przedmiotów W technikum uczysz się przez 4 lata a w liceum 3 Po technikum masz zawód oraz maturę więc masz o wiele większe dyspozycje na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolwentkaaaa tego tech.
skończyłam te technikum. teraz ja i cały mó rok, czyli 140 osób nie mamy pracy, a przynajmiej w tym zawodzie. w hotelach jest mało recepcjonistów hoteli tez nie wiele, w każdym mieście, mniejszym wiekszym , jest takie technikum, wiec pracę po nim znaleźć- nie da się. nawet jeśli umiesz dwa języki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turqssss
ja skonczylam ogolniak i zaluje, ze nie poszlam do technikum. rok wiecej, ale po 1 : 1)mozliwosci zawodowe wieksze 2) rok wiecej beztroskiej mlodosci ;) 3) mozliwosc odbywania praktyk wakacyjnych juz od 1 klasy, jak robily moje kolezanki z technikum hotelarskiego wlasnie, jezdzily nad morze, za granice, normalnie przy tym zarabiajac (znaczy pewnie mniej, ale oplacalo sie bardzo) 4) więcej ciekawych rzeczy do nauki kompletnie za darmo a tylko rok wiecej sie tam chodzi bede moje dzieci namawiac na technikum na studia tez mozna po technikum przeciez isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamLambertxD
Ja chodzę do technikum hotelarstwa. Jestem dopiero na 1-szym roku ale jestem i bede z tej szkoły zadowolona, ponieważ : 1. Po ukończeniu sql masz wykształcenie średnie oraz tytuł hotelarza - przyjmą cię w każdym hotelu nawet za granicą - po sql możesz udać się na studia turystyczne (albo inne) by polepszyć swoją wiedzę 2. W tej szkole napewno się nie będziesz nudzić, gdyż: - zdobywasz przede wszystkim nowych przyjaciół z takimi zainteresowaniami jak ty - to zła wiadomość - jest dużo nauki. Masz kilka dodatkowych przedmiotów takich jak : organizacja pracy w hotelu, marketing usług hotelarskich, ekonomia i prawo, technologia informacyjna, w mojej szkole jest niemiecki zawodowy - uczysz się przede wszystkim j. angielskiego, niemieckiego oraz prawdopodobnie jakiegoś języka zawodowego (w moim przypadku niemiecki). - praktyki zawodowe w hotelach odbywają się w drugiej i trzeciej klasie (miesiąc praktyk) a w czwartej ok. 2-3 mc . Trzymam kciuki i powodzenia, dodam tylko tyle, że w porównaniu mdz technikum a liceum czy zawodówką (tzn. nie masz żadnego wyboru wg mnie ;P) bo w liceum nie uzyskasz zawodu tylko jak w każdej sql średnie wykształcenie, w zawodówce natomiast uczysz się tylko głównie zawodu (takiego bez przyszłości) więc jeśli chcesz się nadal uczyć to należy podjąć jakąś sql uzupełniającą, a co do technikum, to już wiesz, bo wypowiedziałem się już na początku mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylesowa
też chciałabym iść do technikum hotelarskiego ale nie wiem czy się opłaca i czy dobrze będę zarabiać później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opłaca się. Jestem w 3 klasie teraz u Mydłowskiej w Warszawie i już odbyłam praktyki w kilku miejscach, głównie mających mnie podszkolić w różnych zawodach hotelarskich. Pracowałam już na kuchni i jako sprzątaczka, teraz będę pracowała na recepcji i jako kelnerka :) No i z takim doświadczeniem na pewno będzie łatwo o pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś z was uczy sie może w wyższej szkole hotelarstwa www.wshig.pl ? zastanawiam sie nad pójsciem tam, bo zawsze sie pasjonowałam takimi tematami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajny kierunek jest tutaj www.wshig.pl - zwiazany wlasnie z hotelarstwem, mysle, ze moze Ci sie przydac i bedziesz zadowolona jezeli interesuje Cie technikum hotelarskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isob78
Witam czy ktoś może mi podać tytuły książek do drugiej klasy technikum hotelarskiego? Nie ma jeszcze rozpiski na stronie szkoły a chciałabym zakupić cały komplet córce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×